Tylko osoby handlujące jajkami nie narzekają na brak klientów na trzebińskim placu targowym. Sprzedawcy wielkanocnych ozdób mogą jedynie pomarzyć o podobnym ruchu w interesie.
Środa. Plac targowy w Trzebini. Choć Wielkanoc za pasem, stoisk z koszykami, ozdobami czy serwetkami i obrusami nie ma aż tak wiele. Sprzedawcy zgodnie odpowiadają, że wcale nie czuć świątecznego klimatu.
- Ludzie idą robić zakupy do marketów. Tam są dostępne artykuły spożywcze, ciuchy. Praktycznie wszystko, łącznie z typowymi produktami świątecznymi. Targ pomału upada - mówi Ewa Warzecha z Trzebini, sprzedająca m.in. wielkanocne ozdoby.
Swoje kompozycje świąteczne oferuje Zdzisława Chruściel z Grojca. Można u niej kupić także owies na wielkanocny stół.
- Młodzi pytają, co to za trawka, bo nie wiedzą, co to jest. Tradycja nam ucieka. Inna rzecz, że z roku na rok ludzie coraz biedniej żyją. Przychodzą, pytają i idą dalej. Jak kupują, to zazwyczaj drobiazgi - mówi pani Zdzisława.
Na ruch w interesie nie narzekają handlujący ekologicznymi jajkami. Trzeba za nie zapłacić od 70 groszy do 1 złotego.
- Im bliżej świąt, to ludzie nie patrzą już zbytnio na cenę. Inna sprawa, że wolą zapłacić nieco więcej, ale mieć lepsze i zdrowsze jajka. Teraz ruch jest naprawdę duży. Od rana są kolejki - mówi sprzedawca Paweł Stach z Olkusza.
[WIDEO]718[/WIDEO]
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
W niedzielę wybory prezydenckie. Na kogo zagłosujecie?
Ja *%#)!& jaka agresja 🤦 a idze babo chłopie zagłosuj tak jak chcesz albo wcale a nie obrażaj i nie ubliżaj drugiemu każdy ma prawo głosować jak chce zachowujcie się w końcu jak ludzie a nie jakieś rozpieszczone bachory czasem to się zastanawiam czy ktoś wam płaci żebyście tak atakowali jeden drugiego czy naprawdę jest z waszymi głowami coś nie tak ja wiem że zaraz będzie hejt typu że ja *%#)!& jestem a skoro ja *%#)!& to aż strach pomyśleć kim wy jesteście 🤦
Lukasz
19:02, 2025-05-14
Okropność w Chrzanowie. MZZK reaguje
W trzech miastach ch. T. L. Mieszkańcy są niezadowoleni z tej firmy, tylko związki komunalne się cieszą. Coś tu jest nie tak. Ale na Śląsku i w Krakowie prokurator zajmuje się już aferą śmieciową. Tak mówią w TV. Może i tu zajrzą.
Gieksik
18:32, 2025-05-14
Okropność w Chrzanowie. MZZK reaguje
brawo Fiki Miki ! I oni znowu wygrali przetarg na wywóz. Zgroza.
Kera
17:53, 2025-05-14
Policjant na urlopie zatrzymał przestępcę
a nie mógł go odstrzelić ? Będzie teraz na utrzymaniu nas wszystkich!
Vimo
17:50, 2025-05-14
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz