ALWERNIA. Stefan Rożnawski promował swoją książkę - przelom.pl

Kultura

Zamknij

ALWERNIA. Stefan Rożnawski promował swoją książkę

red 12:13, 05.05.2012
Skomentuj ALWERNIA. Stefan Rożnawski promował swoją książkę Stefan Rożnawski podczas spotkania promocyjnego w SOK w Alwerni fot. Krzysztof Łuszczek

W Samorządowym Ośrodku Kultury w Alwerni 3 maja były wójt Babic Stefan Rożnawski opowiedział o pracy nad swoją książką, w której opisał kulisy budowy i remontów ponad dwudziestu świątyń w regionie.

W Samorządowym Ośrodku Kultury w Alwerni 3 maja były wójt Babic Stefan Rożnawski opowiedział o pracy nad swoją książką, w której opisał kulisy budowy i remontów ponad dwudziestu świątyń w regionie.

Książka "Na chwałę bożą" ukazała się niemal dokładnie w 90. rocznicę urodzin Stefana Rożnawskiego. Jej redakcją zajął się Zbigniew Klatka. Wydawnictwo sfinansowały starostwo, urzędy gmin w Alwerni, Babicach i Libiążu oraz inni sponsorzy. Wydano sześćset egzemplarzy.

Książka nie będzie sprzedawana. Można ją dostać w Samorządowym Ośrodku Kultury w Alwerni, urzędach gmin w Alwerni i Babicach oraz starostwie.

Pochodzący z Kwaczały Stefan Rożnawski urodził się 23 kwietnia 1922 roku. To były główny inżynier w Zakładach Chemicznych Alwernia oraz były dyrektor naczelny Zakładów Chemicznych Organika Azot w Jaworznie. Miał uprawnienia budowlane, więc społecznie zaangażował się w budowę kościołów. W PRL-u, gdy pozyskanie materiałów i pozwoleń często graniczyło z cudem, było to trudne zadanie. Rożnawski, mimo niechęci przełożonych, uczestniczył w budowie ponad dwudziestu świątyń. Jan Paweł II wręczył mu za to w 1994 roku medal Pro Eclesia et Pontifice - najwyższe odznaczenie papieskie przyznawane świeckim.

(RAT)

(red)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%