Lucyna Szubel otrzymuje kwiaty od członków grupy Twórczej Cumulus Jolanty Kupiec i Antoniego Dobrowolskiego
W Domu Urbańczyka Lucyna Szubel przekonała słuchaczy, że wciąż jest w dobrej formie. Poetka obchodząca właśnie 45-lecie pracy artystycznej przeczytała wiersze z dwóch tomików wydanych w ubiegłym roku.
W Domu Urbańczyka Lucyna Szubel przekonała słuchaczy, że wciąż jest w dobrej formie. Poetka obchodząca właśnie 45-lecie pracy artystycznej przeczytała wiersze z dwóch tomików wydanych w ubiegłym roku.
Od dziesiątków lat Lucyna Szubel jest związana z Chrzanowem. Jednak, jej korzenie wywodzą się ze Starachowic, z malowniczej ziemi świętokrzyskiej. Właśnie o rodzinnej ziemi napisała w tomiku "Świętokrzyskie świetliki".
Wiele osobistych refleksji można także znaleźć w drugim tomiku "Dotyk światła". Poetka uczestniczyła w wielu konkursach literackich. Jest laureatką kilkudziesięciu nagród, w tym wielu pierwszych. Przez wiele lat prezesowała GL Gronie w Żywcu. Była współzałożycielką chrzanowskiej Grupy twórczej Cumulus.
Z okazji tegorocznego jubileuszu Lucyna Szubel raz drugi dostała dyplom honorowy i nagrodę specjalną Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
(RAT)

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Ciekawe jakby się tak ktoś włamał i zastał osobę w środku. Przecież można zawału dostać na widok włamywacza. Co z tego, że ktoś zachowa ostrożność będąc w zamkniętym mieszkaniu jak nic nie zrobi gdy się ktoś włamie. Może wyjściem byłaby kamerka nad drzwiami. Mogłaby odstraszyć delikwenta, a poza tym w razie czego nagrać. Chyba innej opcji by się zabezpieczyć nie ma.
Janka
10:22, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
rolnikom to nigdy nie dogodzi a to za cieplo i susza a to za zimno i omrozi a to za mokro i zgnije i tylko doplaty odszkodowania i umazania podatku
@hotin
09:59, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz