Za nami III edycja Turnieju Przyjaźni - przelom.pl

Sport

Zamknij

Za nami III edycja Turnieju Przyjaźni

Michał Papiernik Michał Papiernik 20:15, 16.05.2025 Aktualizacja: 14:22, 26.10.2025
Skomentuj Za nami III edycja Turnieju Przyjaźni Zadowoleni uczestnicy zawodów

W Nowej Górze po raz kolejny odbyły się zawody sportowe o puchar dyrektora Szkoły Podstawowej w Nowej Górze.

W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas 0-3 z pięciu szkół z gminy Krzeszowice (Szkoła Podstawowa im. Jana Łachuta w Ostrężnicy, Szkoła Podstawowa W Czernej, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Filipowicach, Szkoła Podstawowa w Miękini oraz gospodarze: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Górze).

Był to turniej bez prowadzenia klasyfikacji końcowej, bez tabel, bez wyników. Liczyła się tylko dobra atmosfera, zabawa oraz wspólna integracja.

Mali sportowcy zmierzyli się ze sobą w różnych mini konkurencjach sportowych. Dzieci między innymi przenosiły piłeczki do kółek hula-hop, przenosiły piłeczkę na kolorowej łyżce slalomem, biegały z balonami w rękach slalomem, rzucali piłką lekarską. Był także rzut kolorową piłką do celu.

- Zawodnicy, pokonując kolejne zadania, wykazali się niezwykłą wolą walki i determinacją, a wszystko w imię międzyszkolnej przyjaźni - mówi jeden z koordynatorów zawodów Agata Przeginiak

Co daje najmłodszym zawodnikom brak punktacji ?

Dziecko uczestnicząc w turnieju chce wygrać i będzie się starało, żeby to jego drużyna zwyciężyła. W sytuacji przegranej nic się nie dzieje. Nie ma oficjalnie ogłoszonego zwycięstwa. Na stronie internetowej czy w mediach społecznościowych nie pojawiają się wyniki oraz tabele z wynikami. 

Z uwagi na pewien wiek dzieci wynik nie jest najważniejszy i nie powinien. To słuszny kierunek. Trenerzy powinni skupiać się nad szkoleniem najmłodszych.

W tym roku puchar przechodni otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Łachuta w Ostrężnicy.

Puchary i okolicznościowe medale wręczył Wojciech Pogan - wicestarosta krakowski, który objął turniej patronatem.

 - W imieniu organizatorów bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, bez których nasz „Turniej Przyjaźni 2025” nie okazałby się takim sukcesem - podsumowuje Agata Przeginiak - koordynator projektu

Autorem projektu było Stowarzyszenia Szkolne Wzgórze wspólnie z Radą Rodziców SP w Nowej Górze. Imprezę wsparła finansowo gmina Krzeszowice. Wydarzenie patronatem objął wicestarosta krakowski Wojciech Pogan.

Wydarzenie koordynowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Nowej Górze.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%