W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas 0-3 z pięciu szkół z gminy Krzeszowice (Szkoła Podstawowa im. Jana Łachuta w Ostrężnicy, Szkoła Podstawowa W Czernej, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Filipowicach, Szkoła Podstawowa w Miękini oraz gospodarze: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Górze).
Był to turniej bez prowadzenia klasyfikacji końcowej, bez tabel, bez wyników. Liczyła się tylko dobra atmosfera, zabawa oraz wspólna integracja.
Mali sportowcy zmierzyli się ze sobą w różnych mini konkurencjach sportowych. Dzieci między innymi przenosiły piłeczki do kółek hula-hop, przenosiły piłeczkę na kolorowej łyżce slalomem, biegały z balonami w rękach slalomem, rzucali piłką lekarską. Był także rzut kolorową piłką do celu.
- Zawodnicy, pokonując kolejne zadania, wykazali się niezwykłą wolą walki i determinacją, a wszystko w imię międzyszkolnej przyjaźni - mówi jeden z koordynatorów zawodów Agata Przeginiak
Co daje najmłodszym zawodnikom brak punktacji ?
Dziecko uczestnicząc w turnieju chce wygrać i będzie się starało, żeby to jego drużyna zwyciężyła. W sytuacji przegranej nic się nie dzieje. Nie ma oficjalnie ogłoszonego zwycięstwa. Na stronie internetowej czy w mediach społecznościowych nie pojawiają się wyniki oraz tabele z wynikami.
Z uwagi na pewien wiek dzieci wynik nie jest najważniejszy i nie powinien. To słuszny kierunek. Trenerzy powinni skupiać się nad szkoleniem najmłodszych.
W tym roku puchar przechodni otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Łachuta w Ostrężnicy.
Puchary i okolicznościowe medale wręczył Wojciech Pogan - wicestarosta krakowski, który objął turniej patronatem.
- W imieniu organizatorów bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, bez których nasz „Turniej Przyjaźni 2025” nie okazałby się takim sukcesem - podsumowuje Agata Przeginiak - koordynator projektu
Autorem projektu było Stowarzyszenia Szkolne Wzgórze wspólnie z Radą Rodziców SP w Nowej Górze. Imprezę wsparła finansowo gmina Krzeszowice. Wydarzenie patronatem objął wicestarosta krakowski Wojciech Pogan.
Wydarzenie koordynowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Nowej Górze.

21.06.2026
KOMPLEKSOWY remont łazienek (kafelkowanie, hydraul...

15.06.2026
PRZESTRZEŃ Psychoterapii Aleksandra Wołoszczak. Ps...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Kolejne firmy otworzą działalność w Babicach
Propaganda godna Tuska i mafii PO ktorej przedstawicielem jest ten łysy pajac. Chwalic sie zw stachu z wieśkiem postawili hale wychodząc z garażu🤣🤣🤣🤣 a ilu stachu zatrudni ludzi a ile zapłaci.podatku? Nic! Ale. Tego juz nie powiesz Warzecha pajacu. Taka istota strefy. Oddajesz ziemię za bezcen a Stachu nie.płaci.podatku.🤣🤣🤣 imponujące
Bążur
18:26, 2026-06-22
Droższa woda i ścieki. Mieszkańcy odczują wyższe rachun
nie wiem kiedy to się skończy, kiedy ceny przestaną iść w górę.. dla mnie paranoja..co chwilę słyszę o jakiś podwyżkach, a zarabiam tyle samo ciągle. jeszcze spłacam dług w kruku, więc ogólnie nie mam dobrej sytuacji..
henko
17:42, 2026-06-22
Ostrzeżenie drugiego stopnia dla miejscowości Chrzanów
Biorąc pod uwagę, ze ostrzeżenia obowiązują od godziny 8 to w przełomie ukazało się nieco po czasie...
Mateusz
17:04, 2026-06-22
Balin. Od połowy czerwca zmiany w ruchu
A którędy dojazd do cmentarza w balinie
Andree
16:47, 2026-06-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz