Trzebinia zatrzymała lidera w blasku jupiterów

21:54, 25.10.2024 Michał Koryczan Aktualizacja: 22:03, 25.10.2024
Skomentuj
reo

W rozegranym piątkowy wieczór meczu małopolskiej zwartej ligi, piłkarze MKS Trzebinia po emocjonującej końcówce zremisowali z Glinikiem Gorlice.

IV liga małopolska

MKS Trzebinia – Glinik Gorlice 2-2 (1-1)

1-0 Adrian Zybiński (4), 1-1 Piotr Gogola (33-karny), 1-2 Damian Śliwa (90), 2-2 Oskar Chechelski (90+5)

MKS: Wróbel – Grzyb, Jampich, Zybiński, Piekarz, Zembol (76. Szemiot), M. Kalinowski (78. Sucharski), Kikla (62. K. Kalinowski), Balcer, Zakrzewski (66. Karcz), Arfa (70. Arfa)

Ostatnie spotkania z udziałem trzebińskiego MKS przynoszą mnóstwo emocji i gole zdobywane w końcowych fragmentach meczu.

Glinik Gorlice przyjechał do Trzebini jako świeżo upieczony lider małopolskiej czwartej ligi, mający nadzieję na zainkasowanie pełnej puli.

Zawody rozpoczęły się jednak lepiej dla gospodarzy. Po krótko rozegranym rzucie rożnym i dośrodkowaniu, Adrian Zybiński precyzyjnym strzałem głową dał prowadzenie.

Przyjezdni doprowadzili do wyrównania w 33. minucie, gdy Piotr Gogola wykorzystał rzut karny, wywalczony przez Damiana Śliwę.

Na kolejną bramkę trzeba było poczekać do 90. minuty. Po centrze z lewej strony boiska, Damian Śliwa strzałem z najbliższej odległości pokonał Tomasza Wróbla.

Trzebinianie, podobnie jak w ostatnim spotkaniu z Wolanią Wola Rzędzińska, znów walczyli do końca, za co zostali nagrodzeni wyrównującym trafieniem po akcji zmienników. W piątej minucie doliczonego czasu gry Oskar Chechelski wykorzystał podanie od Marcina Karcza i ustalił wynik meczu na 2-2.