Podwyżki cen biletów i ochłodzenie wody na basenie, a także ograniczenie działania saun - to prawdopodobne scenariusze na pływalniach krytych na przyszły rok.
Zarządcy basenów w trzech gminach: Chrzanowie, Trzebini i Libiążu zgodnie przyznają, że zamknięcie obiektów to ostateczność. Jeszcze do końca roku kalendarzowego trzy kryte pływalnie będą funkcjonować jak do tej pory. Co będzie później?Przetarg na dostawcę energii elektrycznej trwa. Jak informuje Jarosław Babiec, prezes Miejskiego Zarządu Nieruchomości w Trzebini, zarządca krytej pływalni Aqua Planet, już teraz wiadomo, że kwoty w założeniach przetargowych są zdecydowanie wyższe niż te dotychczasowe. Trzeba więc szukać oszczędności.
Prezes rozważa ograniczenie zużycia energii poprzez redukcję oświetlenia i godzin funkcjonowania sauny.
- Byłaby czynna wyłącznie po południu. Rozważamy też obniżenie temperatury wody o stopień lub dwa - mówi Jarosław Babiec, jednocześnie zaznaczając, że cały czas ma na uwadze potrzeby i oczekiwania klientów. Warunki korzystania z basenu muszą pozostać komfortowe, ale trzeba sobie jakoś poradzić z opłatami. Prezes potwierdza też możliwość wprowadzenia w przyszłym roku podwyżek cen biletów, ale jednocześnie podkreśla, że nie bardzo dotkliwych.
Również burmistrz Libiąża szuka oszczędności, aczkolwiek libiąski park wodny, który otwarty został w kwietniu tego roku, jest zabezpieczony "cenowo" jeszcze na cały 2023 rok. Przetarg na dostawę energii dla gminy Libiąż obejmuje dwa lata. Jednak już teraz Jacek Latko przyznaje, że sytuacja związana z podwyżkami cen za media i inne usługi jest dramatyczna. Zapowiada debatę z radnymi, jak zmniejszyć koszty utrzymania tak dużego obiektu, jak nowy park wodny.
- Na początek ograniczymy funkcjonowanie saun do godzin wczesno porannych i popołudniowych. Także w weekendy sauny będą czynne, bo wtedy jest duża frekwencja - podaje zwracając uwagę, że kryzys już się zaczął, a w okresie zimowym będzie jeszcze gorzej. - Musimy przygotować się na to, że będą zapadać niepopularne decyzje - dodaje.
Burmistrz Chrzanowa zapytany o basen mówi, że na razie nie planuje żadnych radykalnych kroków. Jak długo będzie to możliwe, tak długo obiekt będzie pracował bez zmian.
O szczegółowych kosztach utrzymania basenów w trzech gminach piszemy w bieżącym wydaniu Tygodnika "Przełom" do kupienia TUTAJ.
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
0 0
co raz mniej osób stać na basen czy inną rozrywkę....
0 0
jeśli sauna zostanie ograniczona a woda będzie chłodniejsza nie będę przychodził z dziećmi i wykupywał karnetów. Nie po to chodzę na basen by marznąć.
0 0
morsy się ucieszą :D
0 0
morsy się ucieszą :D
0 0
Niestety @ bulbacz to nie jest śmieszne. Nieudacznicy z nowogrodzkiej pchają nasz kraj nad przepaść a sami doją ile sie da. Inflacja miała hamować a tymczasem mamy wstrzał ponad 17%. Pseudo tarcze, ceny regulowane pod stołem i zarządzanie przez chaos. Ot mamy kolejny namacalny przykład wpływu indolencji rządzących na życie Polaków. W szkołach będą uczyć sprzątaczki a baseny będziemy zwiedzać z kustoszem.
0 0
W Libiążu od otwarcia jest za zimna woda na wszystkich basenach. Tylko sauna jest ok. Wolę jechać do Oswiecimia tam jest najlepszy basen w okolicy.
0 0
Cenię Libiąż za sauny i wiem, że dużo osób korzysta tylko z saun w Parku wodnym.
0 0
@jarek to jedź, jak pocałujesz kilka razy klamkę to się przeprosisz.. Tam bardzo często odbywają się zawody sportowe itp. Cały obiekt jest zamknięty. Woda w basenie sportowym w Libiążu jest idealna. Jak chcesz gorące źródła to jedź do Bukowiny. A najlepszy basen w okolicy to Park Wodny Tychy. Jeżeli piszesz że Oświęcim to nie wiesz o czym piszesz.