Prowadząc 3-0 piłkarze Gromca do końca musieli drżeć o wynik sobotniego starcia z Gorzowem, bo rywale po przerwie strzelili dwie bramki.
PIŁKA NOŻNA
Klasa okręgowa - Oświęcim
Nadwiślanin Gromiec - LKS Gorzów 4-2 (3-0)
1-0 Jakub Waligóra (13), 2-0 Łukasz Boratyński (14), 3-0 Mateusz Zejma (44), 3-1 Daniel Niedzielski (60), 3-2 Tomasz Opitek (63), 4-2 Bartosz Palka (87)
Gromiec: Gielarowski - Stefański, Zmarzły, Waligóra, Nowicki (90+1 Chandzlik), Szlęzak, Piegzik, Zejma, Wierzbic (59. Ryska), Boratyński (79. Bogacz), Palka (88. Likus)
Gorzów: Wylężek - Śliwiński, Bloch, Opitek, Górski, Dylowicz, Gucik, Wesecki, Zabek, Majcherek, Niedzielski
Goście podbudowani ostatnią wygraną chcieli także w Gromcu osiągnąć korzystny wynik. Jednak gospodarze wykorzystali trzy z pięciu okazji, jakie stworzyli sobie w pierwszej połowie. Wynik po centrze z rogu uderzeniem z bliska otworzył Jakub Waligóra. W kolejnej akcji podwyższył na 2-0 strzałem w długi róg Łukasz Boratyński. Goście próbowali się odgryźć. Po akcji Daniela Niedzielskiego w polu karnym, który upadł po interwencji bramkarza Gromca, domagali się karnego, Sędzia nakazał grać dalej. W 33. minucie w idealnej wydawałoby się sytuacji po bramką gospodarzy znalazł się Adam Śliwiński. Z kilku metrów uderzył jednak nad poprzeczką. Gola "do szatni" zdobyli natomiast miejscowi. Konkretnie Mateusz Zejma. Doszedł do piłki sparowanej przez golkipera po strzale Artura Szlęzaka i trafił pod poprzeczkę.
Niepodziewanie po zmianie stron inicjatywę przejęli goście. Po rajdzie prawą stroną szesnastki z ostrego kąta trafił do siatki Daniel Niedzielski. Trzy minuty później Tomasz Opitek zdobył drugą bramkę po centrze z rogu.
Jednak nie mający zmienników w polu goście nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Decydujący cios tuż przed końcem zadał im Bartosz Palka. Dobił strzał Mateusza Zejmy, ustalając wynik na 4-2.
Trener gospodarzy podkreślił, że prowadząc trzema bramkami jego zespół wprowadził nerwówkę na własne życzenie, tracąc dwa gole.
- Gorzów też walczył i miał dwie okazje do wyrównania. Dlatego trzeba się cieszyć z wygranej - podkreślił Artur Szlęzak.
Wideo z meczu jest dostępne TUTAJ.
LKS Żarki - Arka Babice 0-0
Victoria 1918 Jaworzno - Sosnowianka Stanisław 1-1

02.06.2026
KIEROWCĘ C+E. Trasy międzynarodowe - głównie Skand...

31.05.2026
WYNAJMĘ działki 919/9, 919/11 Trzebinia ul. Dąbrow...

13.05.2026
REMONTY łazienek, kuchni, itp. od podstaw-20 lat p...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Nowy gabinet stomatologiczny dla uczniów
Na zdjeciu sedzia pilkarski funkcjnariusz niemieckiej partii PO Gębala, Bartku powiesz ile doisz publicznych pienazkow z *%#)!& ia w stołek w eadzie nadzorczej CA w Krakowie gdzie zainstalowal cie Miszalski???? Taczki i won do Berlina, pajacu
Bążur
08:13, 2026-06-10
Na 800 metrach drogi będzie nowy asfalt
U wójta czy prezesa taki dobrobyt? Pewnie obaj z dobrej zmiany.
@hotin
08:10, 2026-06-10
Krwawy atak w gminie Krzeszowice – 18-latek cudem uszed
Chyba trochę duzi jak na podstawówkę albo długo żywił urazę.
coldin
07:57, 2026-06-10
Symboliczna złotówka za parkowanie
Połowa tych "inwalidów" jest zdrowa jak koń . Kartę inwalidy traktują jak darmowe miejsce parkingowe.
oIo
07:48, 2026-06-10
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz