Libiążanie, dzięki skutecznej drugiej połowie, wygrali ze Szczakowianką. Porażki ze Skawą Wadowice doznał trzebiński MKS.
PIŁKA NOŻNA
Sparingi
Górnik Libiąż - Szczakowianka Jaworzno 4-1 (1-1)
0-1 Paweł Sermak (27), 1-1 testowany 1 (33-karny), 2-1 Łukasz Wierzba (53), 3-1 Piotr Witoń (74), 4-1
Górnik: Grabowski - Wcisło, Madej, Kułaga, Szczurek, Wierzba, Ł. Jamróz, Gucik, Wójcik, Pawlak, testowany 1 oraz testowany 2, Ambroziak, Wilczak, Witoń, Patyk, Paleczny, Kita
W środę, w swoim pierwszym sparingu przed nowym sezonem, libiążanie ulegli aż 2-7 LKS Bobrek. W starciu ze śląskim czwartoligowcem Górnik, na boisku w Żarkach, zaprezentował się już o niebo lepiej.
Na początku spotkania obie ekipy stworzyły sobie po jednej klarownej okazji bramkowej. Po stronie Libiąża strzelał testowany napastnik, ale skuteczną interwencją popisał się Michał Kojdecki.
W odpowiedzi pojedynek sam na sam z Bartłomiejem Grabowskim przegrał Daniel Niedzielski, były snajper LKS Żarki.
W 27. minucie Szczakowianka objęła prowadzenie. Paweł Sermak przymierzył z czternastu metrów i piłka wylądowała w siatce.
Sześć minut później było już 1-1, gdy rzut karny wykorzystał testowany napastnik.
Tuż przed przerwą swoją drugą bramkę mógł zdobyć Paweł Sermak. Po jego próbie lobu golkipera, futbolówka trafiła jednak tylko w poprzeczkę.
Druga odsłona, a szczególnie jej pierwszy kwadrans, to już przewaga Górnika. W 53. minucie po efektownej, indywidualnej akcji Łukasz Wierzba pokonał Macieja Budkę. Gdyby nie były golkiper m.in. MKS Trzebinia-Siersza, Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, GKS Tychy i Rozwoju Katowice, po godzinie gry rywale prowadzili by znacznie wyżej. Trzebinianin poradził sobie jednak z uderzeniami Piotra Witonia (w najbliższych dniach powinno się rozstrzygnąć, czy zagra w Libiążu), Marcina Ambroziaka i Damiana Patyka.
W 74. minucie Maciej Budka musiał jednak po raz drugi wyciągać piłkę z siatki. Gola zdobył Piotr Witoń. Napastnik grający poprzednio w trzebińskim MKS minął golkipera i wpakował futbolówkę do pustej bramki.
W wynik na 4-1 dla Górnika ustalił w 77. minucie Artur Paleczny, występujący ostatnio w Unii Oświęcim.
Szczakowianka mogła zniwelować część strat, ale między słupkami bardzo dobrze spisywał się testowany bramkarz.
- Miałem dzisiaj sporo pracy. Dopiero zaczęliśmy przygotowania. Trochę brakło nam sił. Graliśmy praktycznie gołą jedenastką. Libiąż, jak było widać ma dość szeroką kadrę, i przez to nas zmiażdżył w drugiej połowie. Przed przerwą, dopóki mieliśmy siły, to jeszcze dobrze to wyglądało. Rywale zagrali dobrze. Szybcy napastnicy fajnie wychodzili do prostopadłych piłek - mówi Maciej Budka, bramkarz Szczakowianki.
Skawa Wadowice - MKS Trzebinia-Siersza 3-1 (2-1)
Gol dla MKS: Bartłomiej Jagła (15)
Trzebinia: K. Pająk (46. D. Doległo) - Sawczuk, Ołownia (46. Martyniak), Górka, Domurat (46. Sz. Kurek), Majcherczyk, D. Dudek (46. J. Pająk), Jagła (65. Cząstka), Giermek (80. Domurat), Kaiser (46. Piskorz), Kowalik (65. Raźniak)
Zatorzanka Zator - Arka Babice 5-3 (0-2)
Gole dla Arki: Łukasz Grabowskie dwie, Marcin Głogowski
Górnik Brzeszcze - LKS Żarki 2-3
Gole dla Żarek: Kamil Jesionowski, Bartłomiej Kurzak, Łukasz Paluch
Stal Chełm Śląski - Zagórzanka Zagórze 1-4

02.06.2026
KIEROWCĘ C+E. Trasy międzynarodowe - głównie Skand...

31.05.2026
WYNAJMĘ działki 919/9, 919/11 Trzebinia ul. Dąbrow...

13.05.2026
REMONTY łazienek, kuchni, itp. od podstaw-20 lat p...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Nowy gabinet stomatologiczny dla uczniów
Na zdjeciu sedzia pilkarski funkcjnariusz niemieckiej partii PO Gębala, Bartku powiesz ile doisz publicznych pienazkow z *%#)!& ia w stołek w eadzie nadzorczej CA w Krakowie gdzie zainstalowal cie Miszalski???? Taczki i won do Berlina, pajacu
Bążur
08:13, 2026-06-10
Na 800 metrach drogi będzie nowy asfalt
U wójta czy prezesa taki dobrobyt? Pewnie obaj z dobrej zmiany.
@hotin
08:10, 2026-06-10
Krwawy atak w gminie Krzeszowice – 18-latek cudem uszed
Chyba trochę duzi jak na podstawówkę albo długo żywił urazę.
coldin
07:57, 2026-06-10
Symboliczna złotówka za parkowanie
Połowa tych "inwalidów" jest zdrowa jak koń . Kartę inwalidy traktują jak darmowe miejsce parkingowe.
oIo
07:48, 2026-06-10
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz