Uczennica SP1 wyjedzie na stypendium językowe do Niemiec. W całej Polsce wyróżniono tak tylko 12 osób - przelom.pl

Biznes, edukacja

Zamknij

Uczennica SP1 wyjedzie na stypendium językowe do Niemiec. W całej Polsce wyróżniono tak tylko 12 osób

Natalia Feluś 14:45, 25.03.2022 Aktualizacja: 23:17, 12.10.2025
2  Uczennica SP1 wyjedzie na stypendium językowe do Niemiec. W całej Polsce… Kaja Cyper pojedzie na 3-tygodniowe stypendium do Niemiec. Fot. Anna Mendela

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Chrzanowie - Kaja Cyper z klasy 8c z grupy niemieckojęzycznej wyjedzie na 3 tygodnie do naszych zachodnich sąsiadów szpifować niemiecki. W całym kraju wyłoniono tylko 12 stypendystów.

Kaja pojedzie do Niemiec w terminie 27.06-16.07. Spędzi dwa tygodnie w miejscowości Lilienthal, gdzie będzie mieszkała u rodziny niemieckiej, poznawała kraj i kulturę oraz codzienne życie, a także uczyła się języka niemieckiego uczestnicząc w warsztatach i projektach. Następnie spędzi tydzień w Berlinie. Koszt (z wyjątkiem podróży) pokrywa Centrala Szkolnictwa Zagranicznego, która zajmuje się programem DSD (Deutsches Sprachdiplom).

Aby uzyskać stypendium, uczennica oraz jej nauczycielka Anna Mendela musiały wypełnić wniosek, w którym trzeba było udokumentować znajomość języka niemieckiego na średnio-zaawansowanym poziomie np. odpowiednim certyfikatem poświadczającym ten fakt, swoje sukcesy w konkursach oraz opisać dlaczego ósmoklasistka chce wziąć udział w programie. Nauczycielka opisała też osobowość uczennicy określając ją jako otwartą, samodzielną oraz lubiącą wyzwania i nowości nastolatkę.

- Gdy Kaja dowiedziała się o stypendium stwierdziła, że spełni się jej marzenie i bardzo się ucieszyła - opowiada jej merytoryczna opiekunka, Anna Mendela.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Chrzanowie od lat organizuje wymiany uczniowskie, ale ze względu na pandemię przez 2 poprzednie lata nie można było ich realizować. Tym bardziej w szkole cieszy fakt, że ósmoklasistka ma szansę na wyjazd za granicę, gdzie udoskonali swoje umiejętności językowe.

- Warto było się uczyć! Gratulujemy i życzymy rozwinięcia skrzydeł - podsumowuje nauczycielka.

(Natalia Feluś)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

anniaaanniaa

0 0

Gratulacje!!!

12:09, 26.03.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaro1jaro1

0 0

"wyszpifuje" niemiecki, że że orban zrozumie

11:41, 28.03.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%