Nowa sygnalizacja świetlna w budowie - przelom.pl

Wiadomości

Zamknij

Nowa sygnalizacja świetlna w budowie

Ewa Solak Ewa Solak 11:00, 12.12.2025
3 Nowa sygnalizacja świetlna w budowie Rozpoczęła się budowa sygnalizacji świetlnej przy ul. Tenczyńskiej w Tenczynku. FOT. ZDPK

Rozpoczęła się budowa wzbudzanej sygnalizacji świetlnej przy ul. Tenczyńskiej w Tenczynku. Dzięki niej ma się tam poprawić bezpieczeństwo na drodze. Niedawno zdarzył się tam wypadek.

Kilka miesięcy temu podobna sygnalizacja stanęła też przy ul. Chrzanowskiej (gdzie zostawiono również betonowe szykany). Obydwie drogi są bardzo ruchliwe, jeżdżą tamtędy ciężarówki zjeżdżające w Rudnie z autostrady. W kwietniu ubiegłego roku mieszkańcy zorganizowali protest wstrzymując ruch ciężarówek jadących od strony węzła autostradowego. Chcieli w ten sposób unaocznić problem braku bezpieczeństwa, z jakim borykali się od lat.

Sygnalizacja świetlna przy ul. Tenczyńskiej powstaje przy przejściu dla pieszych nieopodal remizy OSP Tenczynek. Z początkiem grudnia właśnie w tym miejscu zdarzył się wypadek, gdy jadący skodą mężczyzna potrącił przechodzącą tamtędy kobietę.

- Nowa sygnalizacja jest to kontynuacją inwestycji, której celem jest poprawa bezpieczeństwa na tym odcinku drogi powiatowej. Powstał już chodnik i przejście dla pieszych. Wykonywana sygnalizacja świetlna dopełni zadanie i da oczekiwany efekt tak przez mieszkańców jak i zarządcę drogi – mówi Iwona Mikrut rzecznik prasowa Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego.

Budowa sygnalizacji świetnej kosztuje 159,5 tys. zł.

Czytaj także: 

Pogotowie kangurowe w chrzanowskim szpitalu

Strażacy organizują zbiórkę dla bezdomnych zwierząt

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

Pozostałe komentarze

KeraKera

3 1

Na ul. Chrzanowskiej światła już są / szykany zostały /, na ul. Tenczyńskiej powstaną, czyli prawie metropolia. Świateł tyle, co w Krzeszowicach.

12:15, 12.12.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

HH

2 0

żenada..... ! 😡

18:19, 12.12.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%