Nie masz konta? Zarejestruj się

Olszyny

Miała cofnięty licznik w porsche. Grozi za to więzienie

01.07.2022 15:00 | 4 komentarze | 7 895 odsłon | Tadeusz Jachnicki
Młoda kobieta przekroczył prędkość. Zatrzymała ją policja. Podczas kontroli wyszło na jaw, że licznik auta jest cofnięty o 83 tys. kilometrów.
4
Miała cofnięty licznik w porsche. Grozi za to więzienie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
22-latka wpadła w Olszynach (gm. Babice). Przekroczyła prędkość o 24 km w terenie zabudowanym. Zatrzymali ją policjanci z grupy SPEED chrzanowskiej komendy.

W czasie każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzają m in. aktualny stan drogomierza i porównują go z danymi wprowadzonymi do systemu przez diagnostów wykonujących okresowe badania techniczne.

U kierującej porsche po weryfikacji w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców okazało się, że aktualne wskazania są zaniżone o ponad 83 tys. kilometrów.

Na miejscu kierująca została ukarana mandatem za przekroczenie prędkości. Policjanci z Alwerni wyjaśniają teraz, jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Zgodnie z nowymi przepisami (od stycznia 2020 r.) za cofnięcie drogomierza właścicielowi pojazdu grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Takiej samej karze podlega zarówno osoba, która cofa licznik pojazdu, jak i ta, która taką korektę zleca.