Nie masz konta? Zarejestruj się

Olszyny

Najwięcej dla Babic, Olszyny bez zespołu i dotacji

16.01.2020 18:00 | 0 komentarzy | 9 332 odsłon | Michał Koryczan

Pięć klubów sportowych z gminy Babice dostanie z samorządu pieniądze na tegoroczną działalność. W tym gronie próżno szukać Lwa Olszyny.

0
Najwięcej dla Babic, Olszyny bez zespołu i dotacji
Drużyna Lwa Olszyny. Fot. Z archiwum Artura Muchy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W babickiej gminie od kilku lat dotacje dzielone są według czytelnego klucza. O tym, ile kto otrzyma, decyduje liczba prowadzonych drużyn oraz szczebel rozgrywek, w których występują.

Takie rozwiązanie jest możliwe, bo w gminie Babice są wyłącznie kluby prowadzące sekcje piłki nożnej. Na tegoroczną działalność otrzymają z samorządu w sumie 185 tys. zł.

W gronie klubów, które dostaną dotację próżno szukać Lwa Olszyny, ale na taki scenariusz zanosiło się już od pewnego czasu.

Jak zapowiadał Tadeusz Mastalski ze Stowarzyszenie Kultury, Sportu i Rozwoju Wsi Olszyny (w jego strukturach działa Lew), drużyna piłkarska zostaje wycofana z rozgrywek B-klasy.

- Grupa zawodników przyszła do mnie, że nie będą dłużej grali, jeśli nie zaczną dostawać pieniędzy za mecze. Ja powiedziałem, że u nas za mecze nie dostaną żadnych pieniędzy. Myślałem, że gracze zmienią jeszcze zdanie. Nic takiego się jednak nie stało - powiedział Tadeusz Mastalski.

Artur Mucha, grający trener Lwa oraz zawodnicy: Tomasz Kacik i Sebastian Knapik przekonują, że to nieprawda.

- W zespole nikt nigdy nie brał pieniędzy za grę. Przed sezonem była rozmowa na co przeznaczyć fundusze z jednego procenta, które wpłynęły na konto stowarzyszenia. Zaproponowaliśmy, żeby zrobić na boisku piłkochwyty. Zwłaszcza od strony placu zabaw, aby nikomu nic się tam nie stało. Pan Mastalski powiedział jednak, że da zawodnikom pieniądze za wygrane mecze, jako swego rodzaju nagrodę. Na koniec rozgrywek usłyszeliśmy jednak, że nie może nam dać tych pieniędzy. Nie został też za nie zakupiony żaden sprzęt sportowy, co przecież sugerowaliśmy. Chłopaki się wkurzyli i powiedzieli, że nie będziemy grali. Nie jesteśmy przecież małymi dziećmi - powiedział Artur Mucha.

Więcej na ten temat w kolejnym numerze „Przełomu"

Dotacje dla klubów sportowych z gminy Babice na 2020 r. (w nawiasie dotacja w 2019 r.)
Arka Babice - 52,6 tys. zł (47,1 tys. zł)
Zagórzanka Zagórze - 49,6 tys. zł (57,4 tys. zł)
Wisła Jankowice - 34,6 tys. zł (33,8 tys. zł)
Korona Mętków - 21,1 tys. zł (20,6 tys. zł)
Wisełka Rozkochów - 27,1 tys. zł (20,6 tys. zł)