Nie masz konta? Zarejestruj się

Czerna

Mężczyzna siekierą zniszczył zabytkowy obraz w Czernej

18.10.2023 12:00 | 4 komentarze | 5 397 odsłon | Ewa Solak
35-letni mężczyzna na rowerze uciekł z miejsca zdarzenia. Zdewastował XIX-wieczny zabytek w kapliczce przy źródle św. Eliasza w Czernej. Już usłyszał zarzuty.
4
Mężczyzna siekierą zniszczył zabytkowy obraz w Czernej
Zniszczony obraz "Św. Eliasza z Proroka z Karmelu". FOT. KPP Kraków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę, 14 października. Policjanci z Krzeszowic dostali informację o zdewastowanym zabytku przedstawiającym „Św. Eliasza z Proroka z Karmelu". Obraz pochodzi z przełomu 1800 - 1848 r.

- Wandal uszkodził siekierą znajdujący się w kapliczce zabytkowy obraz, po czym odjechał stamtąd rowerem - informuje Justyna Fil rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Na miejsce wysłano patrol policji. W trakcie przeszukiwania terenu, mundurowi zauważyli rowerzystę, odpowiadającemu wizerunkowi sprawcy. Był się nim 35-latek z gminy Krzeszowice. Mężczyzna miał przy sobie siekierę.

Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia policjanci doprowadzili podejrzanego do Prokuratury Rejonowej Kraków - Krowodrza, gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia zabytku oraz publicznego znieważenia przedmiotu czci religijnej, do czego się przyznał.

- Za popełnione przestępstwa grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności - dodaje Justyna Fil.