Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

BMW uderzyło w starszą kobietę

14.10.2020 10:00 | 0 komentarzy | 3 946 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Padało, był zmrok, a kobieta była ubrana na ciemno. To wstępnie przyjęte przez policję przyczyny potrącenia, do którego doszło we wtorek na ul. Wojska Polskiego w Chełmku.

0
BMW uderzyło w starszą kobietę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Było przed 6.30 gdy 22-letni mieszkaniec Chełmka, kierujący BMW, potrącił idącą lewą stroną ulicy 81-letnią mieszkankę Chełmka. Piesza trafiła do szpitala.

- W tym przypadku kierujący najprawdopodobniej w wyniku opadów deszczu oraz panującego jeszcze zmroku, nie zauważył pieszej idącej prawidłowo, ubranej w ciemną odzież - przypuszcza Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej policji i apeluje do kierowców samochodów o zachowanie szczególnej uwagi i koncentracji za kierownicą zwłaszcza podczas opadów atmosferycznych. Do pieszych natomiast, aby dbając o swoje bezpieczeństwo zakładali kamizelki lub elementy odblaskowe, również w terenie zabudowanym. - Element odblaskowy zwłaszcza na ciemnej odzieży może uratować życie - kończy.

***
Kilka dni wcześniej policjanci z Chełmka zatrzymali pijanego 26-latka, który po spowodowaniu kolizji drogowej i agresywnie zachował się wobec poszkodowanych oraz interweniujących policjantów.

Do zdarzenia doszło na ulicy Jaworznickiej. Fiat punto, którym kierował 26-latek, podczas wyprzedzania uderzył w bok mercedesa, po czym zajechał drogę poszkodowanej kierującej.
- Policjanci w kilka chwil dotarli na miejsce zdarzenia drogowego, gdzie zastali mężczyznę szarpiącego drzwi mercedesa, w którym zamknięte siedziały trzy przestraszone kobiety. Mundurowi natychmiast obezwładnili agresora - informuje Jurecka.

Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. W trakcie czynności wielokrotnie groził i znieważał policjantów. Badanie jego stanu wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie.

26-latek usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji drogowej, a także znieważenia i gróźb karalnych wobec policjantów.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz groźby karalne grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za znieważenie funkcjonariusza do roku.

***

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku podczas nocnego patrolu wypatrzyli i zatrzymali drogowego przestępcę. 35-latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,80 promila alkoholu.

Na ulicy Piastowskiej, uwagę mundurowych zwróciła honda, której styl jazdy mógł sugerować, że kieruje nią osoba nietrzeźwa.

Grozi mu do 2 lat więzienia.