Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Co oznacza pierścionek na środkowym palcu?

29.03.2024 12:03 | 0 komentarzy | 742 odsłony | red

Materiał promocyjny

Pierścionek to jeden z najpopularniejszych elementów biżuterii. Jest modnym dodatkiem, a często także sentymentalną pamiątką. Jak się okazuje duże znaczenie ma to, na jakim palcu go nosimy.
0
Co oznacza pierścionek na środkowym palcu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Palec wskazujący, serdeczny, a może środkowy? To na którym z nich nosimy pierścionek ma swoją symbolikę i według starodawnych wierzeń może świadczyć o określonych emocjach, osobowości czy statusie społecznym. Choć przyjęło się, że pierścionek zaręczynowy czy obrączkę zawsze nosi się na prawym palcu serdecznym, to palec ten ma też swoje dodatkowe znaczenie.

Co oznacza pierścionek na środkowym palcu?

Pierścionek na środkowym palcu noszą często mężczyźni, jako symbol męskości, niezależności i pewności siebie. Może to też oznaczać wewnętrzną równowagę. Noszenie pierścionka na palcu środkowym jest też często najbardziej komfortowe, gdyż palec środkowy jest największy, co pozwala na wygodne noszenie biżuterii i dobre jej wyeksponowanie. Według psychologów osoby, które noszą pierścionek na środkowym palcu chcą poprawić swoje poczucie własnej wartości oraz podnieść pewność siebie. Nosząc pierścionek na środkowym palcu trzeba uważać, aby przy jego eksponowaniu przez przypadek nie pokazać obraźliwego gestu. Pierścionki na środkowym palcu noszą też często panie, które lubią duże, wyraziste i ciężkie pierścionki.

Pierścionek na palcu wskazującym. Jaka symbolika?

Palec wskazujący to drugie po małym palcu miejsce, gdzie zwykle zakłada się sygnet. Często wskazuje to na przynależność rodową, zawodową lub społeczną. W kulturze żydowskiej na prawym palcu wskazującym kobiety noszą pierścionek zaręczynowy, a po ślubie przenoszą go na lewy palec serdeczny. Obecnie osoby noszące pierścionki na palcu wskazującym robią to głównie w celu podkreślenia swojej zamożności czy pozycji. Pierścionek na placu wskazującym noszą osoby ekscentryczne i pewne siebie. Jest to też dobre miejsce do tego, aby wyeksponować pierścionek o ciekawym wzorze czy z wyrazistym kamieniem. Duży wybór pierścionków w różnym stylu można znaleźć w sklepie Bonore.

Dlaczego pierścionek zaręczynowy powinien być na palcu serdecznym?

Palec serdeczny kojarzy się zazwyczaj z obrączką lub pierścionkiem zaręczynowym. To uprzywilejowane i szczególne miejsce na dłoni. Pierścionek na palcu serdecznym to symbol miłości, wierności i oddania drugiej osobie. Według tradycji, na ten palec zakłada się pierścionek zaręczynowy i obrączkę ślubną, ponieważ wierzono, że z tego palca biegnie żyła, która trafia prosto do serca. Zgodnie z chińską koncepcją yin i yang pierścionek na środkowym palcu ułatwia znalezienie oraz utrzymanie życiowej równowagi, a także osiągniecie harmonii z otaczającym nas światem. Noszona na środkowym palcu biżuteria pomagać ma ponadto w odróżnieniu dobra od zła.

Pierścionek na kciuku lub małym palcu. Kiedy się go zakłada?

Biżuteria zakładana na kciuk świadczy o pewnej pozycji i osiągnięciach np. o stopniu wojskowym. Dawniej pierścienie były zakładane w taki sposób przez lekarzy oraz szlachcianki w celu podkreślenia zamożności. W dzisiejszych czasach obrączka założona na lewym kciuku to symbol zawarcia małżeństwa przez osoby homoseksualne. Pierścionek na kciuku ma być też znakiem przynoszącym szczęście, zdrowie i witalność. Jeśli chodzi o mały palec to najczęściej zakłada się na niego sygnety i biżuterię personalizowaną. Pojawia się też opinia, że pierścionek na małym placu jest przeznaczony dla indywidualistów oraz osób, które twardo stąpają po ziemi i doskonale wiedzą, czego chcą i do czego dążą w życiu.

Materiał promocyjny