Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Gdzie stosować folię grzewczą?

29.03.2024 12:00 | 0 komentarzy | 431 odsłon | red

Materiał promocyjny

Folię grzewczą najczęściej stosuje się jako element grzewczy w elektrycznym ogrzewaniu podłogowym instalowanym bezpośrednio pod panele lub pod wylewkę. Jednak to, co ją wyróżnia, to możliwość montażu w wielu innych miejscach, gdzie jest potrzebne ogrzewanie lekkie, wytrzymałe i jednocześnie bardzo cienkie. Można ją również wykorzystać w ogrzewaniu ścian i sufitu, czy systemach pod lustro, a także w pojazdach i meblach. Montaż nie jest skomplikowany. Chcesz poznać szczegóły? Przeczytaj poniższy tekst!
0
Gdzie stosować folię grzewczą?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uniwersalność folii grzewczej

Prosta zasada działania, a równocześnie wysoka wytrzymałość, bezawaryjność, zeroemisyjność i bezpieczeństwo użytkowania to podstawowe zalety folii grzewczej. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest również jego wyjątkowa wszechstronność.

 

Jak już wspomniano, może być z powodzeniem zastosowana jako ogrzewanie podłogowe, ścienne, sufitowe, czy pod lustro. W zależności od stopnia pokrycia podłogi folia grzewcza może być podstawowym źródłem ogrzewania w nieruchomości (jeżeli pokrycie powierzchni wynosi przynajmniej 70%) lub uzupełniającym. Dodatkowo można ją zamontować praktycznie pod każdy rodzaj okładziny podłogowej – zarówno płytki (kamienne, ceramiczne, czy gresowe), jak i panele, czy deskę warstwową. W precyzyjnie regulowanym elektrycznym ogrzewaniu podłogowym wykorzystującym folie grzewcze (regulację zapewniają elektroniczne termostaty) nie będzie dochodzić do przegrzania i bardziej wrażliwe okładziny zachowają swoją trwałość.

 

W montażu folii grzewczej warto zwrócić uwagę na samą technologię montażu i jego elementy składowe. Producenci podłóg często wymagają określonych parametrów np. podkładu izolacyjnego, dla zachowania pełnej gwarancji na ich podłogi, lub przetestowanej przez nich folii grzewczej.

 

Domy jednorodzinne czy mieszkania to nie jedyne miejsca, w których stosuje się folię grzewczą. Bardzo dobrze sprawdza się również w obiektach przemysłowych, takich jak hale i magazyny, czy w budynkach gospodarczych. Wykorzystywana jest również w domach mobilnych, jako lekkie ogrzewanie tiny houses, w pojazdach naziemnych i wodnych, w szybowcach, meblach czy przy uprawie roślin.

Zalety folii grzewczej

Folia grzewcza działa na zasadzie zamiany energii elektrycznej w cieplną, która następnie pod postacią fal podczerwieni ogrzewa ciała stałe (od nich zaś nagrzewa się otoczenie, a więc np. powietrze w pomieszczeniu). Jest to system o bardzo wysokiej skuteczności na poziomie prawie 100%. Oznacza to, że praktycznie cała energia elektryczna jest zamieniana na cieplną, i dzieje się to dokładnie w tej przestrzeni, która ma być ogrzana. Nie ma zatem strat na przesyle ciepła. Nie występują również awarie instalacji rozprowadzającej ciepło. Zbędny jest komin czy osobne pomieszczenie na urządzenie grzewcze.

 

System ogrzewania podłogowego wykorzystujący folie grzewcze jest również tani w montażu i najmniej kosztowny w eksploatacji spośród dostępnych na rynku elektrycznych systemów grzewczych. Oszczędność inwestycji wynika z tego, że sam system jest tańszy od innych typów podłogówki, oraz z mniejszej ilości roboczogodzin potrzebnych na jego zainstalowanie. Sposób rozprowadzania ciepła wpływa natomiast na to, że więcej energii cieplnej akumuluje się w pomieszczeniu, a mniej z niego ucieka.

 

Duże znaczenie ma też jego bezawaryjność. Folie grzewcze nie posiadają ruchomych części, które mogłyby ulec usterce. Wysokiej jakości folie grzewcze, takie jak modele firmy Heat Decor, mogą z powodzeniem działać przez wiele lat i nie wymagają serwisowania. Są też w pełni bezpieczne w użytkowaniu, bez ryzyka zaczadzenia, czy pożaru.

 

W połączeniu z termostatami systemy z folią grzewczą pozwalają też na bardzo precyzyjną i wygodną regulację temperatury oraz możliwość ogrzewania pomieszczeń w wybranym czasie. Taki system zmniejsza też konwekcję, a więc także unoszenie się pyłków, czy kurzu, co ma znaczenie zwłaszcza dla alergików.

 

System z folią grzewczą w połączeniu z inteligentnym licznikiem pozwoli na wykorzystanie taryfy dynamicznej do taniego ogrzewania elektrycznego.

Nowoczesne folie grzewcze Heat Decor

Heat Decor jest producentem wysokiej klasy folii grzewczych. Nasze modele, takie jak folie grzewcze HD-EPL, HD-G, czy HD-PRO, wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów, w tym tworzyw PET, węgla, miedzi, czy srebra. Nowoczesna matryca grzewcza umożliwia bezpieczne docinanie według potrzeb oraz równomiernie rozprowadza ciepło. Folie grzewcze Heat Decor to ogrzewanie z dofinansowaniem z programu Czyste Powietrze. Skorzystaj z oferty Heat Decor!

Materiał promocyjny