Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Wakacje w baśniowym Marrakeszu z CARTER®

16.05.2023 00:00 | 0 komentarzy | 1 051 odsłona | red

Materiał promocyjny

Miasta w Królestwie Maroka przyciągające zabytkami, które kontrastują z nowoczesnymi budynkami a lazurowe wody Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego w gorącym, pomarańczowym piaskiem Sahary. W tle majaczą majestatyczne ośnieżone szczyty gór Atlasu Wysokiego, które cudownie kontrastują z ogrodami pełnymi kwiatów w luksusowej dzielnicy Marrakeszu Palmaraie. Nic dziwnego, że bajeczna sceneria przyciąga coraz więcej turystów z całego świata. Jeśli zatem szukasz orientalnych klimatów i egzotyki to Marrakesz będzie właśnie dla Was.

0
Wakacje w baśniowym Marrakeszu z CARTER®
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Marrakesz - bogata historia, luksusowe hotele, pola golfowe i zaklinacze węży

Marrakesz, zwany też potocznie wśród miejscowych Czerwonym Miastem, położony jest w samym sercu Maroka. To czwarte pod względem wielkości miasto w kraju. Można śmiało stwierdzić też, że jest jednym z najbardziej interesujących, egzotycznych i najpiękniejszych w królestwie. W jego murach kryją się liczne kunsztowne budowle i bogato zdobione pałace arabskim rękodziełem. Marrakesz ma niezwykłą liczbę wspaniałych budynków z różnych epok, wielu władców sprzed wielu wieków. Pierwsze miejskie mury zostały wzniesione już w XII wieku i co jest zadziwiające, przetrwały one do dziś w prawie nienaruszonym i oryginalnym stanie. Historia „Ochrowego miasta" sięga drugiej połowy XI wieku, kiedy to założycielem Marrakeszu został sułtan Jusuf bin Taszfin. Początkowo było jedno z głównych centrum kultury i sztuki muzułmańskiej. Do rozbudowy miasta i dekorowania pałaców Sułtan Jusuf wykorzystywał artefakty i zdobycze wywiezione z Hiszpanii po podboju kraju. Dzisiejsze życie miasta skupione głownie wokół stanowiącego kwintesencję marokańskiej kultury i tradycji placu Dżami al-Fana (arab. Jemaa El Fna), który w całości został wpisany na listę UNESCO.

Zarówno Maroko jak i Marrakesz to całoroczny kierunek i dobrze skomunikowany z portami lotniczymi w Polsce i w Europie. Miasto oferuje bezchmurne niebo, przyjemne temperatury przez większość roku i bajecznie piękne hotele i pola golfowe, zaprojektowane przez najlepszych międzynarodowych architektów.! Marrakesz oferuje odwiedzającym wyjątkową mieszankę zapachów przypraw, kolorowych straganów, historii i kultury. To świetny kierunek dla miłośników zakupów, dobrych restauracji, modnych barów i imprezowiczów. Jednocześnie to cudowna destynacja dla osób, które chcą odpocząć w luksusowych SPA, odprężyć się nad podgrzewanymi basenami czy pograć w golfa.

Na terenie Marrakeszu i w jego najbliższej okolicy znajduje się kilka świetnych, mistrzowskiej klasy pól golfowych. Jeśli poszukujecie hotelu z własnym polem świetnym rozwiązaniem będzie zakaterowanie w Fairmont Royal Palm, którypołożony jest w naturalnym krajobrazie 231 hektarów palm, drzew oliwnych i pomarańczowych. U podnóża zaśnieżonych gór Atlasu znajduje się 18-dołkowe pole golfowe zaprojektowane przez amerykańskiego projektanta Cabella Robinsona.

Największe atrakcje turystyczne Marrakeszu

Według ekspertów od planowania indywidualnych wycieczek z butikowego biura podróży CARTER www.carter.eu, Marrakesz posiada dziesiątki atrakcji, które łatwo zapełnią tygodniowy pobyt w tym królewskim mieście. Jednakże, jeśli chodzi o najbardziej znane, najczęściej odwiedzane i popularnie miejsca to można się zmieścić już w dziesiątce.

10 Największych atrakcji Marrakeszu to:

  1. Słynny plac Dżemaa el-Fna i medina

  2. Muzeum Yves Saint Laurent i Ogrody Majorelle

  3. Meczet Księgarzy

  4. Grobowce i Pałace: Pałac el-Badi wraz z grobowcami Saadytów oraz Pałac el-Bahia

  5. Hotel La Mamounia i jego ogrody - to prawdziwa instytucja, nie zwykły hotel!

  6. Meczet Koutoubia.

  7. Muzeum Marrakeszu

  8. Meczet i medresa Alego ibn Jusufa

  9. Muzeum Dar Si Said

  10. Ogrody Le Menara

Wasze wakacje w Maroko carter.eu/blog/wakacje-w-maroko/ będą niezapomnianym przeżyciem. Na długo zapadnie Wam w pamięci magiczna atmosfera hoteli w Marrakeszu, w szczególności jeśli zatrzymacie się w pałacowym Selmanie, królewskim Royal Mansour lub magicznym Amanjena.

Pragniesz dowiedzieć się więcej o wycieczkach objazdowych „szytych na miarę" ? Na miejscu korzystamy tylko z najlepszych partnerów jak doświadczeni kierowcy z luksusowymi autami i miejscowych przewodników.

Więcej informacji i rezerwacja: 22 392 60 16/17, travel@carter.eu

Inspiracje podróżnicze: https://carter.eu/blog/luksusowe-wycieczki-do-maroka/

https://www.facebook.com/CARTER.LuksusoweWakacje

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/


Materiał promocyjny