Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Czy wiesz, jak wybrać biustonosz sportowy? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

21.04.2021 01:37 | 0 komentarzy | 477 odsłon | red

Materiał promocyjny

Podczas ćwiczeń musimy czuć się komfortowo, niezależnie od tego, czy idziemy na długi spacer po parku, biegamy w lesie czy wykonujemy domowy trening wzmacniający mięśnie. Dobrze dobrana odzież sportowa to element, którego nie należy lekceważyć - to od niej zaczyna się komfort. I o tym trzeba pamiętać, wybierając pozornie banalną rzecz, jaką jest biustonosz sportowy.
0
Czy wiesz, jak wybrać biustonosz sportowy? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak wybrać bieliznę, która będzie spełniała swoją rolę najlepiej? Na co zwrócić uwagę i dlaczego rodzaj sportu ma tak wielkie znaczenie?

Rozmiar jest najważniejszy

Odpowiednio dobrany krój to podstawa. Ale jak się rozeznać w dużej ilości modeli dostępnych w sklepach? Biustonosz sportowy musi doskonale przylegać do ciała podczas wykonywania każdego ruchu. Nie może nigdzie uciskać ani być zbyt luźny - spełniając te kryteria, będzie zapewniał komfort fizyczny i psychiczny.

Wskazówka: Podczas przymiarki upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby włożyć dwa palce pomiędzy gumowe wykończenie a skórę pleców. Jeśli możesz swobodnie oddychać i nic Cię nie uciska, rozmiar jest dobrze dopasowany.

Kolejny aspekt: Dyscyplina sportowa

Wybór biustonosza zależy również od uprawianego sportu. Joga czy spacery nie wymagają takiego podparcia biustu jak podczas joggingu czy gry w siatkówkę. Mając większy biust możesz sięgnąć po biustonosz wykonany z bardziej elastycznego materiału nawet, jeśli nie uprawiasz bardzo wyczynowych sportów. Z drugiej strony stanik wykonany z mocniejszego materiału o zamkniętym kroju jest odpowiedni dla każdego, niezależnie od wielkości biustu.

Na przykład podczas biegania występują regularne wstrząsy, które w przypadku małego podparcia biustu mogą powodować ból w klatce piersiowej, plecach i szyi praktycznie u każdej kobiety. Warto też zwrócić uwagę na szerokość ramiączek - im szersze, tym większe i mocniejsze podparcie dają, a tym samym również odciążają kręgosłup.

Zwróć uwagę na materiał

Biustonosz sportowy powinien być wykonany z materiału, który odpowiednio absorbuje i odprowadza wilgoć z powierzchni skóry i jest odporny na zmiany kształtu. Niedostateczne odprowadzanie potu podczas wysiłku powoduje przeziębienie, ale także rozwój bakterii, co może skutkować pojawieniem się reakcji alergicznych lub wysypek skórnych.

Wskazówka: Jeśli z Twojego starego biustonosza wystają nici, ramiączka sł rozciągnięte, podczas ćwiczeń bolą Cię piersi, szyja lub ramiona lub w ostatnim czasie znacznie zmieniła się Twoja waga, to czas na nowy biustonosz sportowy. Zapobiegniesz w ten sposób wielu nieprzyjemnym w skutku konsekwencjom.

3x NIE – nie susz w suszarce, nie wybielaj i nie prasuj

Kiedy inwestujesz w wysokiej jakości stanik sportowy, na pewno chcesz, aby służył Ci jak nowy przez długi czas. To wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim nie pierz biustonoszy sportowych (dotyczy to wszystkich ubrań funkcjonalnych) agresywnymi proszkami do prania i nie używaj płynu do zmiękczania tkanin. Takie środki zmniejszają funkcjonalność i elastyczność materiału sportowego. Idealnie nadaje się program do prania odzieży sportowej w połączeniu z bardzo delikatnym proszkiem do prania lub pranie ręczne w delikatnym dla tkanin mydle.

Materiał promocyjny