Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Czy warto odnawiać starą dachówkę?

07.09.2020 10:39 | 0 komentarzy | 690 odsłon | red

Materiał promocyjny

Zapewne wielu z Was nie widzi sensu w odnawianiu starej dachówki. Wydaje się to czasochłonne i nieopłacalne. My jednak jesteśmy zdania, że stary dach ma swój urok. Poza tym wymiana pokrycia jest bardzo kosztowna i lepiej zdecydować się na nią tylko wtedy, gdy już niż nie pomoże. W tym artykule udowodnimy, że profesjonalnie przeprowadzona renowacja dachu potrafi zdziałać cuda i przywrócić mu dawną świetność.

0
Czy warto odnawiać starą dachówkę?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Renowacja a rodzaj dachówki

Aby farba na dach spełniła swoje funkcje, musi być przede wszystkim dostosowana do rodzaju dachówki. Od lat najbardziej popularne są:

  • dachówka ceramiczna;
  • dachówka betonowa.

Ich popularność wynika z faktu, iż są solidne, estetyczne i trwałe. Poza tym każda z nich ma także inne zalety i szereg właściwości, z którymi jednak farba do dachu musi współgrać. Ich wspólną cechą natomiast jest całoroczne narażenie na promienie UV i czynniki atmosferyczne oraz możliwość wystąpienia mchu i porostów. Wobec tego przy wyborze farby należy kierować się jej funkcją ochronną. Zapewniamy, że nasze preparaty skutecznie zabezpieczają dach oraz że dysponujemy farbami do każdego rodzaju pokrycia.

 

Zalety renowacji pokryć dachowych

Oprócz tego, że farby na dach to tańsze rozwiązanie niż zrywanie całego pokrycia (o ile nie zachodzi taka konieczność), malowanie dachówki daje wiele korzyści. W końcu każdy materiał wraz z upływem czasu traci swój intensywny kolor i blask. Odpowiednia farba do dachówki nie tylko przywróci jego dawną świetność, ale również wydłuży żywotność dachówki. Poza tym ochroni dach przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych typu deszcz, śnieg i mróz oraz sprawi, że będzie mniej podatny na promieniowanie UV, wilgoć oraz występowanie mchów i porostów. Dobrze przeprowadzona renowacja profesjonalną farbą do dachówki da jej drugie życie i sprawi, że będzie wyglądać jak nowa. Poza tym jesteśmy zdania, że warto działać w myśl zasady, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. Bowiem jeśli w porę nie zajmiesz się swoją dachówką, później może okazać się, że w grę wchodzi jedynie wymiana całego pokrycia.

Malowanie dachówki i farba do dachówki

Skoro farba dachowa wybrana, można przystąpić do malowania. Pierwszym krokiem jest jednak dokładne oczyszczenie powierzchni w celu zwiększenia przyczepności farby. Najlepiej zacząć od czyszczenia mechanicznego przy pomocy szczotek drucianych mechanicznych bądź ręcznych. Następnie należy usunąć starą powłokę malarską, jeżeli jest popękana bądź się łuszczy. Tam, gdzie nie dojdzie szczotka, możesz zastosować papier ścierny. Jeśli jednak stara powłoka dobrze się trzyma, nie ma sensu jej zrywać. Wystarczy tylko zmatowić ją drobnym papierem ściernym i koniecznie potem odpylić. Teraz wystarczy już sama woda (lub z odpowiednim środkiem) i myjka wysokociśnieniowa.

Gdy dach wyschnie, możesz przystąpić do malowania. Oto najprostszy sposób, jak to zrobić:

  1. Zabezpiecz okna, kominy i inne miejsca narażone na działanie farby (choć najlepiej zrobić to jeszcze przed myciem dachu), a do newralgicznych miejsc użyj pędzla.
  2. Nałóż środek głęboko penetrujący, który blokuje powstawanie nowych zarodników oraz służy jako grunt głęboko penetrujący i wzmacnia przyczepność farby.
  3. Za pomocą agregatu malarskiego nałóż pierwszą, a następnie drugą warstwę farby (nada jej gładszą strukturę).
  4. Poczekaj aż wyschnie i ciesz się piękną, odnowioną dachówką.

Jeśli nie dysponujesz agregatem do malowania natryskowego, nic straconego. Możesz go kupić w naszym sklepie lub wynająć z naszej wypożyczalni. Jesteśmy bowiem zdania, że to najlepsze narzędzie do malowania tak dużych powierzchni. Pozwala w krótkim czasie dokładnie pokryć całą powierzchnię i dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca.

Mamy nadzieję, że teraz rozumiesz, że warto odnawiać starą dachówkę, jeśli tylko jest taka możliwość. Oszczędność, łatwość, szybkość - to tylko kilka z wielu zalet tego rozwiązania. Decydując się na renowację, zachęcamy do skorzystania z naszych specjalistycznych preparatów, które pozwalają odświeżyć dach i skutecznie zabezpieczają jego powierzchnię.

Materiał promocyjny