Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

6 powodów, dlaczego elektroniczny obieg dokumentów przyniesie zyski w Twojej firmie

23.10.2019 10:48 | 0 komentarzy | 1 034 odsłona | red

Materiał promocyjny

Fundamentalnym elementem działania każdej firmy jest obieg danych w postaci dokumentów. Jakkolwiek tradycyjne metody ich przekazywania, magazynowania i wyszukiwania, powoli przechodzą do przeszłości. Zastępują je elektroniczne rozwiązania, w postaci systemów do automatyzacji procesów w firmach. Grupę tego typu procesów obejmuje wspomniany obieg dokumentów. Firmy, które decydują się na automatyzację swoich procesów wewnętrznych, zazwyczaj rozpoczynają od digitalizacji właśnie tego obszaru. Taka decyzja przynosi relatywnie szybko widoczne rezultaty. W jakiej formie? Co zmienia w dotychczasowej działalności wdrożenie systemu do obiegu dokumentów?

0
6 powodów, dlaczego elektroniczny obieg dokumentów przyniesie zyski w Twojej firmie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1. Lepsza organizacja pracy

Obieg dokumentów wyklucza potrzebę przekładania dokumentów między biurkami pracowników. W tym faktur i umów. Zamknięte w systemie, mogą być dużo łatwiej wyszukiwane i organizowane. Obieg dokumentów umożliwia wgląd w to, kto i kiedy dany dokument otworzył i czy przekazał go ponownie.

2. Oszczędności w budżecie

W tradycyjnym obiegu dokumentów dokumenty często giną lub w natłoku pracy są zapominane. To natomiast powoduje straty w budżecie firmy związane z czasem poświęcanym, aby dany dokument odnaleźć i opóźnieniami w wywiązywaniu się z umów.

3. Zwiększony komfort pracy

System do obiegu dokumentów w firmie, dla której automatyzacja jest nowością, może z początku zniechęcać pracowników. Jednak w krótkim czasie okazuje się, że decyzja o wdrożeniu systemu zwiększyła komfort pracowników, którzy poprzednio przyzwyczaili się do nieefektywnego tradycyjnego obiegu dokumentów.

4. Większa kontrola nad zadaniami i deadlinami

Automatyzacja obiegu dokumentów daje znacznie większą kontrolę nad zarządzaniem zadaniami. Jak wcześniej wspomnieliśmy, system do obiegu dokumentów pozwala na wgląd w informacje o tym, kiedy dana osoba otworzyła dokument i jakie następne kroki podjęła.
Co więcej, system do obiegu dokumentów może służyć jako elektroniczne archiwum, będące alternatywą dla fizycznego pomieszczenia, oraz jako terminarz, który przypomina o nadchodzących lub zaległych zadaniach do wykonania.

5. Integracja różnych działów firmy

Wiele firm używa systemu finansowo-księgowego lub CRM do zarządzania jednym z działów firmy. Dobrze dobrany system do obiegu dokumentów, może zostać zintegrowany z tymi systemami i łączyć ze sobą różne obszary działania firmy. Na przykład, faktury przetwarzane w systemie finansowo-księgowym, mogą zostać poddane wieloetapowej akceptacji w systemie do obiegu dokumentów, bez potrzeby przepisywania danych.

6. Gotowość na najnowsze technologie

Wykorzystywanie nowoczesnych technologii w biznesie ma bardzo szeroki zakres i powoli staje się standardem dla efektywnie prowadzonych przedsiębiorstw. System charakteryzujący się otwartym kodem źródłowym pozwoli na modyfikację funkcji systemu w przyszłości oraz integrację z innymi używanymi w firmie technologiami.

Podsumowując, obieg dokumentów jest systemem, w jaki warto inwestować. Nie tylko sprawi, że zarządzanie firmą stanie się łatwiejsze i bardziej efektywne, ale również wpłynie na jej konkurencyjność.
Obecnie na rynku jest wiele systemów do zarządzania dokumentami, dlatego warto poświęcić czas na dokładną analizę potrzeb firmy i upewnić się, że system będzie mógł się rozwijać wraz z prowadzoną działalnością.

Materiał promocyjny