Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Czy warto inwestować w maszyny CNC? Poznaj ich plusy i minusy

29.07.2019 13:37 | 0 komentarzy | 819 odsłon | red

Materiał promocyjny

Jak każde urządzenie, także maszyny CNC mają swoje plusy i minusy. Poniżej przedstawiamy podsumowanie najważniejszych zalet oraz wad tych urządzeń, które pomogą Ci podjąć decyzję dotyczącą ich zakupu. Są to cechy uniwersalne, które dotyczą każdej maszyny.

0
Czy warto inwestować w maszyny CNC? Poznaj ich plusy i minusy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Plusy maszyn CNC

Najważniejszym plusem, wskazywanym przez każdego użytkownika maszyn CNC, jest ich niebywała precyzja. Gdy już zaprogramujemy odpowiednio dane urządzenie, działa ono bezproblemowo i wykonuje powtarzalną lub jednostokową produkcję elementów. Jest w stanie w 100% odzwierciedlić projekt, a także gwarantuje najwyższą jakość wykonania. Co więcej, zapewnia dokładność w kwestii pozycjonowania, jak również możliwość ponownego zastosowania danych programów do produkcji.

 

Za następny, bardzo istotny plus, uznaje się łatwą obsługę maszyn CNC. Choć wielu osobom wydaje się, że sterowanie takimi urządzeniami to umiejętność praktycznie niemożliwa do opanowania, w rzeczywistości wcale tak nie jest. Oczywiście, osoba bez doświadczenia nie byłaby w stanie jej obsłużyć, jednak wystarczy odpowiednie szkolenie, a temat sterowania maszyn CNC nie będzie Ci obcy. Należy także pamiętać, że w procesie produkcyjnym kluczowy jest pierwszy element. Jeśli on zostanie zaakceptowany, wytwarzanie następnych nie będzie wymagało tak dużej kontroli.

Poznaj efektywność maszyn CNC

Efektywność maszyn CNC jest także ich ogromnym plusem. Pozwalają one m.in. na wprowadzanie korekt oraz ulepszeń nawet z minimalnym opóźnieniem. Niestety, nie jest to możliwe w przypadku urządzeń konwencjonalnych. Dzięki użyciu maszyn sterowanych numerycznie możemy także zapewnić sobie minimalną ilość odpadów, ponieważ sprzęt wykorzystuje niemal 100% materiałów. Co więcej, maszyny CNC ułatwią Ci pracę, pomagając w planowaniu procesów produkcyjnych. Swoje zadania wykonują niejednokrotnie nawet przy jednym ustawieniu, co w przypadku innych urządzeń wymagałoby zdecydowanie kilku innych sprzętów. Dzięki temu znacząco skraca się czas wykonania produktów.

Minusy maszyn CNC

Na koniec warto wspomnieć również o minusach maszyn CNC. Niestety, główną ich wadą jest niewątpliwie cena, ponieważ jest znacznie wyższa niż w przypadku urządzeń konwencjonalnych. Nie tylko sama maszyna, ale również jej elementy są dość kosztowne, a bez nich przecież urządzenie nie byłoby w stanie działać. Kolejny minus to koszty naprawy, jednak pocieszający jest fakt, że maszyny CNC nie psują się często i przez wiele osób są uznawane za bezawaryjne. Mimo przedstawionych minusów, wcześniej wspomniane plusy wydają się więc czynić zakup maszyny CNC rozsądną inwestycją.

Części i elementy maszyn dostępne są w sklepie Akcesoria CNC - www.akcesoria.cnc.info.pl

Materiał promocyjny