Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Skuteczne sposoby wybielania zębów

06.05.2019 11:00 | 0 komentarzy | 766 odsłon | red

Materiał promocyjny

Śnieżnobiały uśmiech staje się marzeniem coraz większej liczby Polaków. Z roku na rok wzrasta bowiem ilość osób, które zaczynają dostrzegać korzyści, jakie w życiu codziennym przynosi posiadanie zdrowych i białych zębów. Eksperci z zakresu psychologii i kształtowania wizerunku od dawna wskazują, że jest to jeden z najważniejszych elementów wyglądu ludzkiego oraz „wizytówka”, na podstawie której wyrobić można sobie pozytywny odbiór wśród rozmówców oraz nowopoznanych osób. Dla wielu z nas krzywe lub pożółknięte zęby stanowią także źródło kompleksów, utrudniających funkcjonowanie w nowoczesnym społeczeństwie.

0
Skuteczne sposoby wybielania zębów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Decyzja o wybielaniu zębów może więc także poprawić nasz własny komfort psychiczny, ułatwiając budowanie relacji międzyludzkich oraz poprawiając wiarę w siebie i własne możliwości. Niezależnie jednak od tego, co będzie nami kierować przy podejmowaniu decyzji o wybieleniu zębów, musimy przede wszystkim rozważyć, którą z dostępnych metod skutecznego wybielania zębów wybrać. Dokonanie wyboru nie będzie takie proste, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka.

W jaki sposób można skutecznie wybielić swoje zęby?

Uwarunkowania genetyczne decydują o tym, jaki dokładnie odcień nosić będą nasze zęby. Niektórzy z nas rodzą się ze śnieżnobiałym uzębieniem, kolor zębów innych osób może być z kolei zbliżony do koloru kości słoniowej. Na barwę szkliwa okrywającego uzębienie wpływ mają także różnego rodzaju czynniki zewnętrzne – spożywane pokarmy i napoje, dbałość i higienę jamy ustnej, a także indywidualne predyspozycje do pokrywania się zębów nalotem. Niezależnie jednak od przyczyny żółknięcia zębów, do rozważenia pozostaje profesjonalne wybielanie zębów u stomatologa lub sięgnięcie po domowe sposoby wybielania. Pierwszy z wymienionych sposobów pozwala w prosty, szybki i bezpieczny dla zębów sposób poprawić ich koloryt. Z kolei sposoby domowe, nazywane też czasem ironicznie „chałupniczymi” mogą wprawdzie doprowadzić do poprawy kolorytu uzębienia, jednakże wiązać się to może z narażeniem zębów na zniszczenie lub ścieranie szkliwa, bądź też erozje zębów. Dotyczy to w szczególności popularnych ostatnio metod wybielania poprzez stosowanie mieszkanki z węgla aktywnego i oleju kokosowego, czy też wybielania przy pomocy sody oczyszczonej.

Wybielanie zębów u dentysty – jaką metodę wybrać?

Decydując się na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym możemy wybierać pomiędzy różnymi metodami wybielania. Najczęściej dentyści proponują swoim pacjentom metodę dobraną do stanu ich uzębienia, a sam wybór poprzedzany jest wizytą konsultacyjną. Możliwe jest wybielanie metodą nakładkową (na zęby nakłada się wówczas specjalne szyny wypełnione środkiem wybielającym) lub też wybielanie metodą naświetleniową (wówczas naświetla się zęby niebieskim promieniowaniem, które aktywuje cząsteczki nałożonego na nie wcześniej żelu). Każda z wymienionych metod ma swoich zwolenników. Wybór jednej z nich powinien być wspólną decyzją pacjenta oraz dentysty prowadzącego leczenie i profilaktykę jego zębów.

Więcej na: www.freshmed.com.pl/gabinet-stomatologiczny/wybielanie-zebow-katowice

Materiał promocyjny