Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Chcesz dodzwonić się do związku śmieciowego? Masz problem

10.01.2020 08:00 | 7 komentarzy | 3 897 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Od kilku dni dodzwonienie się do Międzygminnego Związku Gospodarka Komunalna w Chrzanowie graniczy z cudem. - Żaden numer nie odpowiada. Chcąc zgłosić brak pojemnika na bioodpady, trzeba chyba wysłać tam gołębia pocztowego - napisała do nas pani Anna.

7
Chcesz dodzwonić się do związku śmieciowego? Masz problem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nie ona jedyna. Wiele osób próbuje się dodzwonić do związku, bo od początku stycznia wiele się zmieniło - nowe stawki, nowe pojemniki (na bioodpady) i nowe harmonogramy. Pytań pojawia się więc sporo, ale komu je zadać?

- Dzwonię od kilku godzin bezskutecznie w sprawie worków na segregację. Chyba muszę się tam udać osobiście. Bo albo nikt nie odbiera telefonu, albo jest sygnał, że linia zajęta - narzeka 80-latek z osiedla Kąty w Chrzanowie.

Waldemar Wszołek, członek zarządu ZMGK przyznaje, że mogą być problemy z dodzwonieniem się do związku. Od początku roku telefon dzwoni niemal nieustannie, a w siedzibie ZMGK również ruch jak w ulu. Wiele osób zmienia teraz deklaracje, na przykład wykreślając ze złożonych wcześniej zgłoszeń studentów mieszkających poza domem. Inni dopytują o brązowe pojemniki na bioodpady, które jeszcze nie wszędzie dotarły. Wszołek podkreśla, że w obsługę interesantów zaangażowani są wszyscy pracownicy związku, a na przyjmowanie zmienianych deklaracji udostępniono dodatkowe pomieszczenia.

Tym, którzy zamierzają skorzystać z ulgi na kompostowanie i złożyć stosowną deklarację w związku, radzimy wstrzymać się do 1 lutego. Dopiero wtedy w związku będą dostępne odpowiednie druki.