Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w szpitalu

26.07.2022 16:00 | 7 komentarzy | 7 159 odsłon | Ewa Solak
Pięć osób z objawami COVID-19 przebywa obecnie w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie.
7
Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w szpitalu
Obecnie pięć osób z zakażeniem koronawirusem przebywa w chrzanowskim szpitalu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obecnie w szpitalu nie funkcjonuje niezależny oddział dedykowany pacjentom z ciężkimi objawami COVID-19. To osoby leczące się na innych oddziałach, u których w trakcie pobytu wykryto koronawirusa. Przebywają w izolatkach.

Według danych Ministerstwa Zdrowia we wtorek w Polsce odnotowano 5108 zakażeń koronawirusem. To najwyższy wynik od końca marca. W Małopolsce było ich 707, a w powiecie chrzanowskim 19.

- Wzrost zakażeń zauważalny jest od końca ubiegłego tygodnia. Nie jest on lawinowy, ale widoczny - mówi Barbara Galus naczelna pielęgniarka w Chrzanowskim szpitalu.

Zwraca uwagę, że do szpitala znów coraz częściej zgłaszają się osoby chętne do szczepień. W ostatnich miesiącach punkt otwarty był tyko raz w tygodniu - w piątki, teraz pracuje również w środy. Od 22 lipca na drugą dawkę przypominającą mogą się zapisywać osoby w wieku 60 plus oraz osoby z obniżoną odpornością powyżej 12 roku życia. Tak też robią.

- Ostatnio zapisało się 160 osób. Zgłaszają się również pacjenci niezarejestrowani. Dysponujemy jednak taką ilością dawek, że dla nikogo nie brakuje - dodaje Barbara Galus.