Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Paszporty covidowe będą ważne bezterminowo, ale nie dla wszystkich

19.04.2022 19:26 | 1 komentarz | 7 663 odsłon | Alicja Molenda
Będziemy przedłużali paszporty covidowe bezterminowo tym, którzy przyjęli trzecią dawkę szczepienia przeciw COVID-19 - poinformował dziś minister zdrowia Adam Niedzielski.
1
Paszporty covidowe będą ważne bezterminowo, ale nie dla wszystkich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W Polsce przyjęliśmy takie rozwiązanie, bo tutaj jest pewnego rodzaju jakaś zasłona milczenia w Unii Europejskiej, tzn. nie mamy jasnych deklaracji, co będzie się dalej działo z paszportami. Przyjęliśmy takie rozwiązanie, że jeżeli jest pierwszy booster, bo większość społeczeństwa miała prawo dostępu do niego, to po tym boosterze będziemy przedłużali paszport bezterminowo - powiedział Adam Niedzielski w TVN24.

Czy inne kraje będą to respektować? - Są państwa, które w tej chwili jeszcze wykorzystują te paszporty, żeby przyjmować osoby z zagranicy. To są Włochy, to jest Hiszpania, a pozostałe kraje powoli się już z tego wycofują  - oświdczył minister zdrowia.

Od 1 lutego 2022 r. ważność unijnych certyfikatów covidowych (UCC), wydanych po szczepieniu w schemacie podstawowym, po dawce uzupełniającej i przypominającej została skrócona do 270 dni.