Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Koronawirus. Powiat chrzanowski w strefie czerwonej, jak połowa Polski

15.10.2020 17:40 | 15 komentarzy | 22 053 odsłony | Marek Oratowski

Od soboty 17 października w związku z epidemią koronawirusa powiat chrzanowski znajdzie się w strefie czerwonej. Co to oznacza?

15
Koronawirus. Powiat chrzanowski w strefie czerwonej, jak połowa Polski
Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od soboty ograniczona zostanie liczba osób w placówkach handlowych - do 5 osób na 1 kasę. Gastronomia ma działać tylko od godz. 6 do 21 - poza tymi godzinami tylko na wynos. Zajęty może być co drugi stolik.

W transporcie publicznym może być zajętych 50 procent miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich miejsc.
Od 19.10 będzie zakaz organizacji imprez okolicznościowych. Podczas uroczystości religijnych 1 wierny może przypadać na 7 m. kw. świątyni. Można organizować zgromadzenia publiczne liczące tylko do 10 osób.

Szkoły wyższe i ponadpodstawowe przechodzą na nauczanie zdalne (z wyłączeniem zajęć praktycznych). Premier nie wykluczył tego, że także podstawówki w przyszłości obejmie nauka online.
Wydarzenia sportowe będą bez udziału publiczności. W wydarzeniach kulturalnych może uczestniczyć maksymalnie 25 procent publiczności. Zawieszona zostanie działalność basenów, aquaparków oraz siłowni.

"Zostańcie w domu, szczególnie seniorzy" - zaapelował premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji. "Naciskamy hamulec" - dodał minister zdrowia Adam Niedzielski.

W Małopolsce czerwone strefy obejmą od soboty powiaty: bocheński, chrzanowski, gorlicki, krakowski, limanowski, miechowski, myślenicki, nowosądecki, nowotarski, olkuski, oświęcimski, suski, tatrzański, wadowicki, wielicki oraz miasta Kraków, Nowy Sącz i Tarnów.