Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Przewoźnik zmienia rozkład jazdy na trasie Chrzanów – Kraków

05.02.2024 09:51 | 0 komentarzy | 4 780 odsłony | Michał Koryczan

Na popularnej niegdyś trasie minibusowej został już tylko jeden przewoźnik. W rozkładzie jazdy znajdziemy już tylko po trzy kursy z Chrzanowa do Krakowa i z powrotem.

0
Przewoźnik zmienia rozkład jazdy na trasie Chrzanów – Kraków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeszcze kilkanaście lat temu na trasie Chrzanów - Kraków (przez Trzebinię, Młoszowę, Dulowę, Wolę Filipowską, Krzeszowice) minibusy prywatnych przewoźników kursowały co kilkanaście minut.

To już jednak historia. Od kilku lat połączeń minibusowych na tym odcinku regularnie ubywa. Sporo osób dojeżdżających do stolicy Małopolski np. do pracy i szkół, zaczęła korzystać z pociągów.
- Są jednak miejscowości, gdzie nie ma stacji kolejowych - przypomina Stanisław Osika, właściciel firmy przewozowej Stanbus.

W ubiegłym roku z obsługi tej trasy zrezygnował Polbus. Niedawno działalność zakończyła inna z firm przewozowych - Wójcik Bus.

Na trasie Chrzanów - Kraków został więc już tylko jeden przewoźnik, czyli Stanbus. We wtorek, 6 lutego zmienia rozkład jazdy. Znajdziemy w nim po trzy kursy z Chrzanowa do Krakowa i z powrotem. Minibusy będą teraz obsługiwać dodatkowo przystanek znajdujący się w rejonie ronda Jana Pawła II w Krzeszowicach.

Rozkład jazdy obowiązujący od 6 lutego

Z Chrzanów Szpital do Krakowa: godz. 6:00, 9:40, 13:00

Z Chrzanów Szpital do Krzeszowic: 16:30

Z Krakowa w kierunku Chrzanowa: 8:00, 11:05, 15:10