Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Przygotowują się do zamknięcia wiaduktów. Kiedy to nastąpi?

21.12.2020 20:15 | 8 komentarzy | 8 558 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Przekopy kontrolne, demontaż torów, organizowanie zaplecza inwestycji. W Chrzanowie trwają przygotowania do przebudowy trzech wiaduktów: przy ul. Krakowskiej, Kadłubek i ul. 29 Listopada.
8
Przygotowują się do zamknięcia wiaduktów. Kiedy to nastąpi?
fot. Łukasz Dulowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak dowiedzieliśmy się dziś od służb prasowych PKP PLK, w zaplanowanym na 28 grudnia terminie nie uda się jednak rozpocząć prac budowlanych, które mają skutkować zmianami w organizacji komunikacji drogowej. Nowy przewidywany termin zmian to - pierwsza połowa stycznia. Dokładnej daty inwestor nie jest na razie w stanie podać.

Jak będzie wyglądał ruch po rozpoczęciu inwestycji?
- Przewidziano objazdy, z wykorzystaniem dróg m. in. w ciągu wiaduktów przy ul. Siennej i ul. Krasickiego. W marcu 2021 r., po zakończeniu kolejnej fazy robót przy wiadukcie nad ul. Zbożową, będzie możliwy przejazd pod tym obiektem. Wówczas usprawni to znacznie ruch drogowy - informuje Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP PLK SA.

Zakończenie przebudowy wiaduktów przy ul. Krakowskiej, Kadłubek i ul. 29 Listopada, planowane jest na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2021  r.
- Szersza jezdnia i obustronne chodniki pod tymi obiektami także ułatwią ruch samochodów oraz pieszych - podkreśla Hamarnik.