Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Co Donald Tusk robił w Chrzanowie?

03.10.2019 08:00 | 32 komentarze | 16 857 odsłon | Michał Koryczan

Dokładnie sześć lat temu została oddana do użytku północno-wschodnia obwodnica Chrzanowa. Jak Wam się nią jeździ?

32
Co Donald Tusk robił w Chrzanowie?
Premier Donald Tusk przemawia podczas uroczystego oddania obwodnicy do użytku. Fot. Tadeusz Jachnicki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek, 3 października 2013 r. z wizytą do Chrzanowa przyjechał Donald Tusk. Ówczesny premier RP pojawił się na uroczystym otwarciu północno-wschodniej obwodnicy miasta (co ciekawe, drogą można już było jeździć kilka dni wcześniej).

- Bardzo się cieszę, że możemy być obecni przy otwarciach tego typu inwestycji nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale także tu w tzw. Polsce lokalnej. Polska lokalna to brzmi dumnie. Wykonaliście gigantyczną robotę. Na obwodnicę poszło ponad 70 mln zł z europejskiej puli. Nasza obecność tu potwierdza, że Unia Europejska to nie jest jakaś polityczna abstrakcja, ale te pieniądze pracują dla ludzi. Nic bardziej niż most, nie symbolizuje, jak pożyteczny może być mądrze wydany pieniądz - mówił w Chrzanowie premier Donald Tusk, aktualnie przewodniczący Rady Europejskiej.

Pochwalił też władze miasta za to, że w związku z uroczystością otwarcia ruch na obwodnicy nie został wstrzymany, a nowa droga została oddana do użytku, jak tylko dokonano jej odbiorów.

Inwestycja kosztowała 87 mln zł. Z tego 72 mln zł udało się pozyskać z UE, 5,4 mln zł dało województwo, a kolejny milion powiat. Reszta pieniędzy pochodziła z budżetu gminy.

A jak Wam jeździ się północno-wschodnią obwodnicą Chrzanowa?