Nie masz konta? Zarejestruj się

Jankowice

Drogówka ujawniła cofnięte liczniki

22.01.2020 14:48 | 7 komentarzy | 6 633 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Policjanci z wydziału ruchu drogowego chrzanowskiej komendy zatrzymali dwa auta z cofniętymi licznikami. Kierowcy mają kłopoty. I jeden pasażer również.

7
Drogówka ujawniła cofnięte liczniki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Jankowicach na drodze wojewódzkiej 781 kierowca volkswagena przekroczył prędkość o 21 km/h w terenie zabudowanym. Podczas sprawdzenia stanu drogomierza zamontowanego w aucie policjanci ustalili, że stan licznika podczas ostatnich badań technicznych wynosił 410,050 km, natomiast  teraz licznik wskazywał 377,952 km. Pojazd odholowano na strzeżony parking do dalszych czynności.

Drugi kierowca wpadł na ul. Mickiewicza w Alwerni. Tym razem jadący nissanem zapomniał o włączeniu świateł mijania. Na dodatek kierowca nie miał aktualnych badań technicznych, za co policja zatrzymała mu dowód rejestracyjny. Co więcej, funkcjonariusze stwierdzili cofnięcie licznika o prawie 190 tys. km. W tym przypadku pojazd również został zabezpieczony na parkingu.

- Podczas kontroli nissana  podejrzenie policjantów wzbudziło zachowanie jednego z pasażerów siedzącego na tylnej kanapie tego samochodu. Mężczyzna ten na widok umundurowanego funkcjonariusza chwycił za klamkę z zamiarem opuszczenia pojazdu. Policjanci poinformowali go, że ma pozostać w pojeździe i od razu zablokowali drzwi. Po sprawdzeniu okazało się, że  37-latek  jest osobą poszukiwaną - informuje Iwona Szelichiewicz, rzecznik prasowa chrzanowskiej policji.

Za przestępstwa zmiany wskazań drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru zgodnie z zapisem art. 306a kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Tej samej karze podlega zarówno osoba, która cofa licznik pojazdu, jak i ta, która taką korektę zleca.