Chrzanów
Drugi w tym roku taki spacer po Chrzanowie

Zbiórka o godz. 10 przed bramą cmentarza przy skrzyżowaniu Borowcowej i Podwale w Chrzanowie. Mężczyźni powinni zabrać nakrycia głowy.
- Jakiekolwiek. Może być czapka, czapka z daszkiem, kapelusz, fedora itp. Byleby mieć nakrycie głowy - mówi Kamil Bogusz, dyrektor Muzeum w Chrzanowie.
Tymczasem w najnowszym wydaniu „Przełomu" (TUTAJ WERSJA ELEKTRONICZNA) przeczytacie artykuł „Nieznane - codziennie mijane", będący relacją z pierwszego spaceru historycznego z kustosz Martą Gawor.
Tematy, które mogą Was zainteresować:
- Był problem z dojazdem do stacji kolejowej i tak powstała al. Henryka.
- Gdzie był miedzuch, czyli wąskie przejście na Rynku.
- Skąd pochodzi nazwa ul. Kadłubek, bo na pewno nie od Wincentego Kadłubka.
Podczas spaceru kustosz Marta Gawor opowiedziała też m.in. o okazałym gmachu Cechu Rzemiosł Różnych na rogu al. Henryka i Grunwaldzkiej.
- W latach 20. minionego wieku był to dom dr. Karola Smolenia, znanego chrzanowskiego adwokata. Zachowała się modernistyczna klatka schodowa - mówi kustosz Marta Gawor.
Komentarze
4 komentarzy
Panie Redaktorze, spacery po Chrzanowie interesujące, ale bardziej ważny dla mieszkańców jest temat SPALARNI. Bardzo proszę poinformować chrzanowian że burmistrz Maciaszek przedstawił projekt uchwały pozwalającej zrobić mieszkańcom SPALARNIĘ ŚMIECI w środku osiedla, właśnie pojawił się sygnowany lipcową datą projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru południowo-zachodniej części Kościelca w Chrzanowie w którym literalnie została wpisana możliwość zlokalizowania tego syfu w miejscu obecnej ciepłowni - można to przeczytać na stronie 19 w materiałach zawartych w linku: https://archiwum.chrzanow.pl/rozne/notdelete/MPZP_KOSCIELEC.zip Może szanowna Redakcja ożywi ten temat w ogórkowym sezonie prasowym i na przykład porozmawia z (bez)radnymi jak zamierzają głosować w sprawie tej uchwały, czy opowiedzą się za dobrem mieszkańców którzy ich wybrali na radnych czy okażą się klakierami burmistrza? NIE DLA SPALARNI W CHRZANOWIE !!!
Komentarz został usunięty z powodu złamania regulaminu.
Naród żydowski potrafi zadbać o swoje interesy, historię, pamięta o swoich przodkach, należycie dba o miejsce spoczynku swoich bliskich i pamięć należną żydowskiej części mieszkańców Chrzanowa. Wiele od nich moglibyśmy się nauczyć, tak sądzę, jednak tego nie czynimy.
Komentarz został usunięty z powodu złamania regulaminu.