Ostatnia wizyta: Obecny czas: 30.7.2024 7:19


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 15.1.2013 16:10 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20.1.2008 17:12
Posty: 492
Miejscowość: Tenczynek
Pochwały: 66
Tekst jest z października i nawet w Przełomie już o tym pisali. Burmistrz dalej walczy o ten murek i nie zamierza go rozbierać.

Ja za to zauważyłem ciekawe wyniki sondy, która jest na tej stronie:

http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/ ... 930,1,3,60


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 15.1.2013 16:46 

Dołączenie: 25.11.2010 10:15
Posty: 65
Pochwały: 20
Wyniki sondy bardziej niż optymistyczne


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 15.1.2013 17:38 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20.1.2008 17:12
Posty: 492
Miejscowość: Tenczynek
Pochwały: 66
Tylko niestety pewnie mało reprezentatywna grupa respondentów w tym uczestniczyła. Mnie bardziej ciekawiłaby sonda odnośnie zamiaru pójścia na referendum.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 15.1.2013 17:44 

Dołączenie: 18.3.2008 14:01
Posty: 615
Pochwały: 83
na 21 osób dziś przezemnie zapytanych 14 nie wiem ze wogóle takie referendum jest
przedział wiekowy 26-67

_________________
w stadzie baranów wole być wilkiem


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 15.1.2013 18:15 

Dołączenie: 28.12.2012 15:49
Posty: 30
Pochwały: 1
Nie pójdą ludziska bo ich to nie interesuje.Chcąc osiągnąć cel to niestety trzeba robić spotkania,zamieszanie ,heppeningi itp.Ludzi dzisiaj z domu (bez desperacji)wyciągnąć to cud na miarę Papierza JP2,to że damy ogłoszenia i broszury nic nie da.Trzeba coś wymyślić w stylu biuletynu Szczurka-tylko skąd kasę wziąść?On dostał bo "mu się należała"-a my?


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 15.1.2013 19:20 

Dołączenie: 1.6.2012 13:30
Posty: 28
Pochwały: 4
Mikołaj Rey napisał(a):
Proponuję Amster, czytaj najpierw swoje posty a potem je publikuj, Jeżeli nie widzisz w nich napastliwego tonu wykraczającego poza ramy normalnej dyskusji, to chyba czegoś nie rozumiem. To nie jest moja wina, że masz rozmaite pomysły dotyczące mojej osoby i przypisujesz mi określone cechy, intencje czy czyny. Jak na razie, to zdążyłeś mi zarzucić czerpanie korzyści materialnych z gminnych źródeł, lęk przed ujawnieniem - no właśnie? czego? Na dodatek chyba nie do końca pojąłeś sens tego czatu - nie była to debata wyborcza, tylko przedstawianie racji obu stron. Mówienie o miażdżeniu nie mają więc sensu, tym bardziej, że to Pan Szczurek dał się wyprowadzić z równowagi i odpowiadał nieuprzejmie. Dziwisz się czemu zadawałem pytania - a czemu nie? Rzecz w tym, że zadałem ich więcej, poszły dwa, natomiast odpowiedzi Pana Szczurka były równie kłamliwe co bezczelne.
Może nie dla wszystkich to jasne, ale przynajmniej on powinien rozróżniać działalność gospodarczą osoby fizycznej od funkcjonowania klubu sportowego będącego osobą prawną i NIE PROWADZĄCĄ działalności gospodarczej. Różny NIP, KRS, nazwa, forma prawna. Rzecz w tym, że jak się chce psa uderzyć, to kij się znajdzie, a jak się chce komuś dowalić, to i końska kupa dobra :)
Odnośnie biuletynu pana Szczurka, to informację o kwocie 10.000 zł zaczerpnąłem z informacji podanej przez Panią Redaktor na niniejszym forum. Można poszukać i sprawdzić.


Możemy dyskutować czy 10000 to dużo lub mało ale myślę, że każdy zauważył związek dbałości o dotarcie do mieszkańców z tymi informacjami jeszcze przed referendum. Większośc z nich to projekty, plany z terminami realizacji w bliższej lub dalszej przyszłości. Jeśli nie zostaną zrealizowane burmistrz pozostanie jedynie specjalistą od PRu .. własnego. A tymczasem udział w referendum to obowiązek zweryfikowania oddanego w wyborach kredytu zaufania. Bez względu na wynik referendum burmstrz powinien wyciągnąć wnioski - to że do referendum dojdzie to poważne dla niego ostrzeżenie od mieszkańców.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 15.1.2013 20:10 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Burmistrz twierdzi, że mur nie jest samowolą budowlaną. Od kiedy zatem legalne i odebrane budowle nie są inwentaryzowane i nanoszone na mapy? Chyba jednak burmistrz minął się z prawdą (nie pierwszy raz zresztą)

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 15.1.2013 23:43 

Dołączenie: 27.4.2012 5:31
Posty: 74
Pochwały: 31
Ludzie pójda do referendum gdy otrzymaja informacje pisemne do domu- to warunek udanego glosowania.
Na dzis mało informacji mają ludziska nie siedzący na forach internetowych.
Dlatego OPOZYCJA ma działać i nagłaśniać sprawę ,redaktorzy przekazywac prawdziwe informacje bez kamuflarzu ,a mam momenty ,ze nie o wszystkim piszą - przekazuja tylko śmietanę a nie tylko ona jest wazna.
Wierzę jednak w mieszkańców ,ze 5500 to nie dużo i będziemy cieszyć frekwencją przy urnach bo nie damy sie zastraszyć cwaniakom,koryciarzom,bufonom.
Popieram głos wyzej że po udanym referendum odwołania burmistrza będzie trzeba odwołać RADĘ miasta bo są oni tylko zainteresowani własnym interesem a nie interesem mieszkańców tacy radni jak ;Ścigaj,Woch,Brzóska Franciszek z Karniowic,Brzóska jerzy,Wszołek,Hrabia Grazyna,Majeska K,Korczyński Włodzimierz ZWM,Kraus L .


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 16.1.2013 1:14 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Niebawem każdy dostanie do domu stosowne informacje, ponadto jest trochę aktualności na Facebooku - proszę sprawdzić tutaj: https://www.facebook.com/pages/Referend ... 158?ref=hl
W Trzebini są już bilboardy i telebim z informacją o referendum. Ale tak czy siak nikt nikogo siłą nie zmusi. Dlatego mój apel o bezpośrednią zachętę wszystkich, których znamy, a którzy o referendum jeszcze nie wiedzą.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 16.1.2013 8:40 

Dołączenie: 2.12.2011 9:11
Posty: 669
Pochwały: 218
Moja propozycja dla grupy inicjatywnej jest taka.
Wydrukować z 10.000 ulotek czarno-białych formatu A6 i rozkolportować do skrzynek pocztowych na terenie gminy. W ulotce uzasadnić potrzebę uczestniczenia w referendum, sposób głosowania etc.
I plakaty ogłoszeniowe, z naciskiem: weź udział w referendum!

Bo cóż z tego, że za odwołaniem będzie 70 %, skoro będzie mała frekwencja i wynik będzie nieważny.
Wtedy będzie to Pyrrusowe zwycięstwo!

_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 16.1.2013 9:03 

Dołączenie: 14.5.2008 14:18
Posty: 541
Pochwały: 45
podobnie jak "jack", myślę, że informacja w gablotach i na tablicach niewiele daje. Każdy w domu prywatnym powinien otrzymać do skrzynki ulotkę a bloku informację na tablicę ogłoszeń w każdej klatce/ZWM-około 60 klatek/. Wiem,to kosztuje ale tanim kosztem nic się nie zyska.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 16.1.2013 9:14 

Dołączenie: 2.12.2011 9:11
Posty: 669
Pochwały: 218
No niestety. Jak się ludzie zdecydowali na taką inicjatywę, to muszą być konsekwentni!
Koszty jakieś trzeba ponieść. Każdy wybiera jakiś rejon, gdzie kolportuje (mały koszt), zleca firmie kolporterskiej (drożej), ewentualnie kolportaż przez pocztę.

_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 16.1.2013 12:41 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Ruda, Jack - mamy na względzie w/w działania, mam więc nadzieję że informacja dotrze do każdego. Dysponujemy dostateczną ilością materiałów informacyjnych w formie drukowanej, by każdy mógł dostać to do ręki i przeczytać, dystrybucja również jest przewidziana. Nic jednak nie zastąpi bezpośredniego kontaktu i zachęty ze strony przekonanych wobec niezdecydowanych. Jeśli jest nam, jako inicjatorom, potrzebna pomoc - to właśnie w tym zakresie. Jeśli każda z osób która podpisała wniosek o przeprowadzenie referendum sama zagłosuje i przyprowadzi jeszcze jedną osobę - to frekwencję wyborczą mamy zapewnioną ze sporym okładem. Ważne też, żeby przekonać ludzi, że pokrzykiwania przeciwników typu uchwałą RO ZWM czy sołectwa w Lgocie są w istocie rzeczy pustosłowiem i próbą wywierania nacisku za pośrednictwem organów publicznych, co podpada pod paragraf dotyczący wolności udziału w głosowaniu.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 16.1.2013 13:01 
Tak się składa, że z tego, co można tu przeczytać, to naciski na uczestnictwo wywieracie Wy. Poza tym, zbieranie podpisów przez niektórych cwaniaków raczej zniechęciło niektórych ludzi do referendum. Znam osobiście przypadki, gdzie pani puka do drzwi i prosi kogoś o podpis w sprawie zamknięcia składowiska odpadów, a to był wniosek za odwołaniem burmistrza. Przez takie fortele podpisała, przez nieuwagę, ten śmieszny papier nawet moja siostra i inni domownicy u niej, a tymczasem żadna z tych osób nie weźmie udziału w referendum. Weźcie sobie na to poprawkę, bo przypuszczam, że takich nieświadomych-podpisujących było dużo więcej ;)
Referendum prawie bez szans powodzenia. Ciekawe komu opatrzność pomoże :D Chociaż na wsiach większa frekwencja w kościele i ktoś się zlituje :)


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 16.1.2013 15:55 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Amster - wiesz dobrze, że jeśli takie przypadki były, to szybciutko należało zawiadomić prokuratora. A skoro nikt tego nie zgłosił, to póki co takie oskarżenia pozostawiają wrażenie politycznej rozgrywki "a la PiS". Ot, polityczne popłuczyny...

_________________
Sejm jest odbiciem naszego społeczeństwa, dlatego znaleźli w nim swoje miejsce ludzie głupi.


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3