Ostatnia wizyta: Obecny czas: 30.7.2024 9:11


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.1.2013 12:34 
Site Admin
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18.10.2006 10:41
Posty: 1022
Pochwały: 36
Pełny zapis środowego czata z Mikołajem Reyem >>>TUTAJ

Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na czat z burmistrzem Trzebini Stanisławem Szczurkiem.
Link do czata: >>>TUTAJ

_________________
>>Pisz poprawnie po polsku


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.1.2013 13:10 

Dołączenie: 27.4.2012 5:31
Posty: 74
Pochwały: 31
Jestem na wyjeżdzie i wróce pózno mam prożbe o przekazanie moich pytań do burmistrza Szczurka którego kiedyś wspierałem ale mnie mocno zawiódł ;

1.Głosowałem na pana bo program wyborczy był dla nas najlepszy.Jednak NIC nie zostało zrealizowanego.
Na początku nawet zmniejszył pan sobie pobory wygórowane / podobało mi sie to / ale szybko je pan zmienił
Nic pan dla nas młodych dobrego nie zrobił -dlaczego? wszystko czym sie pan chwali to nie pańska zasługa.
2.Prosze odnieść sie do art.250 kk w stosunku do siebie.
3.Podstawy KK powinien pan znać art 250 KK mówi ,że przeszkadz ,utrudnia,w realizowaniu konstytucyjnych wyborów podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5-ciu lat.Nie boi sie pan konsekwencji.
4.Poprzedni burmistrz zrobił dwu-poziomowy parking przy ul.Młoszowskiej- jeżdziliśmy i było fajnie.Ale pan zaczął swoje rządy od zamknięcia ,były protesty,oburzenia społeczności miejskiej.Czemu nie ułatwia pan życia mieszkańcom z centrum i os.ZWM.
5.Co czuje burmistrz który wie ,ze kupił ludzi inaczej myslących / przeciwników w kampani wyborczej /Pypno,Rejdych,Szczęsniak.
6.Czy idea solidarnościowa jest panu znana- walka o demokracje i swobody obywatelskie.Myslę ,ze nie zna ich pan bo by nie bojkotował referendum.
7.Nie wstydzi sie pan żenujacego zachowania p.Krawczyka/ pochodzącego z wodnej / z os.ZWM nawołujacego do bojkotu ocenionego jako mającego prawo przez przewodniczącego rady Ścigaja .
8.Na zebraniu mieszkańców os Centrum zapewniał pan ,ze kompostownia przy wysypisku nie powstanie.Trzy dni pózniej wydał pan zgodę -BĘDZIE.Co znaczą pana słowa i deklaracje dla mieszkańców - ile są warte- FUNT KŁAKÓW.I co pan powie mieszkańcom teraz.
9.Umiejętnie pan zneutralizował radnych Ścigaja,Brzózkę Franciszka,Wocha Jacka,Wszołka Waldemara,Żuradzkiego /z początku / dając im funkcje w Związkach w radzie za nie złe pieniądze publiczne, bo chcieli za burmistrza konkurtentów.Nie bał się pan ,ze podłożą panu świnię , moze działają za plecami a swoje biorą.
10.Czy zgodzi sie pan z twierdzenie ,ze w II turze wyborów na burmistrza każdy kto byłby z poprzednikiem Adamczykiem wygrałby - pan jest dowodem.
11.W ocenie mieszkańców najlepiej byłoby gdyby pan honorowo odszedł z urzędu SAM przed referendum zabierając z sobą pełnomocników,Ścigaja,Krawczyka i radnych wspierających.Czy rozważa pan taką mozliwość.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.1.2013 15:55 
Inteligentnie to Ty - Sepecie manipulujesz ludźmi o niższym poziomie intelektualnym, którzy bardzo Ci się podlizują, nie tylko na tym forum. Znów się powtórzę: działasz tak samo, jak Twój przeciwnik, bo manipulujesz faktami. Tak, z Sierszą raczej nic się w najbliższym czasie nie stanie. Kiedyś mieli być Czesi, później ktoś inny, teraz Niemcy. Nie sądzę. Twoim zdaniem burmistrz nie ma wizji, najśmieszniejsze jest to, że Ty niby masz pojęcie jak powinna wyglądać współpraca, zarządzanie czy partnerstwo i jeszcze piszesz coś o Amerykanach. Nie chcę nawet wiedzieć jakim byłeś super menagerem, że teraz zarządzasz stadniną koni. Nie chcę być uszczypliwy, ale piszę dokładnie tak jak Ty, z tą różnicą, że nie owijam w bawełnę. Widzę, że bardzo Cię zabolało pytanie o podatki. Jest prawdą, że guzik to kogoś obchodzi, ale z drugiej strony Twoje zdenerwowanie może o czymś świadczyć. Może poprzedni burmistrz zwalniał Cię z podatków, a ten nie chce i dlatego zwracasz uwagę dopiero na niekompetencje i wysokie podatki u Szczurka, nie dostrzegając niekompetencji i równie wysokich podatków u Adamczyka. Szczegóły mnie nie interesują, ale ktoś ewidentnie nadepnął Ci na odcisk.
Zasugerowałeś, że złośliwi głupcy zadawali Ci wczoraj pytania, którzy na dodatek są podnóżkami Szczurka. Rzeczywiście, dało się zauważyć, że bez ogródek ładowali Ci trudne pytania, ale może dlatego, że Ty udajesz, że nie widzisz jakiegoś pytania lub wątku (po prostu odpowiadasz, konsekwentnie omijając temat), lub wałkujesz w kółko to samo na dodatek manipulując faktami. Jak zna się całą prawdę, a podaje tylko jej część, żeby oczernić człowieka to czysta manipulacja. Nie mam zamiaru zadawać pytań dzisiaj, tak samo jak nie robiłem tego wczoraj. I dobrze, bo czytałem jak mówiłeś coś o dokumentach, nie potrafiłeś podać przykładów, tylko wspominałeś ogólnikowo dlatego, że nie ma czasu... Jezu, to po co był ten czat? Żeby powielić to, co pisałeś od kilku tygodni tutaj? Nie było wczoraj nic, czego nie ma na tym forum. Dzięki Bogu nie straciłem czasu.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.1.2013 16:21 

Dołączenie: 10.4.2012 20:58
Posty: 132
Pochwały: 22
Amster-konkrety na forum tez są, tylko ty ich nie chcesz widzieć. Powinno cię cieszyć ze ktoś podjął inicjatywę referendum - mozliwosc reakcji w odpowiednim momencie, a nie pod koniec kadencji. Załóż osobny wątek lub pogadaj na privie z panem Reyem, może przestaniesz sie czepiać, lub będziesz to robił w odpowiednim wątku.
Tez uważam, ze konkretne przypadki arogancji itp powinny być w rzadku podane, dają obraz stylu rządzenia burmistrza


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.1.2013 16:29 
Jak chcesz, to się ciesz. Chciałbym, żebyś kiedyś tu powiedział, co się zmieniło w Twoim życiu, po zmianie burmistrza. Ja już Ci powiem. Nie napiszesz, bo nic się nie zmieni. Łyknąłeś wszystkie przypuszczenia o coś, jak młody pelikan i jeszcze mówisz żebym się cieszył z możliwości czegoś, co mnie nie uszczęśliwi. Ba - nie uszczęśliwi większości mieszkańców. Jak chcesz, to się ciesz, ale mnie w to nie wciągaj. Poza tym sądzę, że wypowiadam się na temat. Przecież nie jeden raz już tu czytałem w postach Sepeta o Szczurku i wyśmiewaniu się z jego "menadżerstwa". Widzisz jaki Ty jesteś obiektywny? Ja przynajmniej potrafię powiedzieć, że Szczurek popełnił taki i taki wielki błąd, ale widzę pozytywy, a manipulanci piszą tylko o jednej stronie.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.1.2013 16:35 

Dołączenie: 14.5.2008 14:18
Posty: 541
Pochwały: 45
"Mikołaj Rey", nie twierdzę, że powinien Pan odpowiadać na wszystkie pytania. Uważam, że wszystkie zadawane powinny być wyświetlone. To jest moje zdanie i nie musi się Pan z tym zgadzać. Pozdrawiam i trzymam kciuki za pomyślne wyniki referendum.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.1.2013 17:07 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Amster.
Nie znam osobiście Pana Reya, ale zaimponował mi. Nawet jeśli początkowo miał cel osobisty, to "wychylił" się ponad przeciętność zachowań społecznych. Wielu z nas narzeka na skutki płynące z karygodnych zachowań polityków, ale niewielu ma odwagę stawić temu czoło wprost, nie zważając na konsekwencje ataków personalnych, zawiści i złośliwości. Uruchomił przekaz dla polityków, że kończy się era manipulacji i bezkrytycznych wyborów społecznych, a otrzymane od wyborców stanowisko nie jest wieczne i podlega ocenie nawet podczas kadencji. To podnosi w takim lokalnym miejscu demokrację na wyższy poziom. Pan burmistrz sam sobie "strzelił w kolano" swoim charakterem i koniunktatorskim podejściem do współpracowników, a tym bardziej swoich wyborców. Kim jest ktoś kto wykorzystuje narzędzie plotki, insynuacje, szkalowanie i posiadaną władzę dla obrony własnej pozycji i stanowiska? Gdyby jeszcze dać mu narzędzia przymusu bezpośredniego zostałby po prostu dyktatorem.
Powiedz mi jaki cel miałoby tutaj podlizywanie się do Pana Reya, który nie piastuje, ani nie rokuje na piastowanie żadnej funkcji urzędowej?
Manipulacją jest Twoja wypowiedź o manipulacji, bo własnie z niej wynika Twoje zaangażowanie emocjonalne i chyba obawa przed utratą prominentnej posady.
Gdybyś miał konkretne pytania poddające w wątpliwość wysuwane argumenty lub mógł ujawnić kulisy wydaje się znanych Ci spraw od drugiej strony to potwierdziłbyś tylko, że jesteś bliskim współpracownikiem burmistrza. Nie robisz tego, a zarzucasz manipulację faktami (ogólnikowo). Podaj konkretne przykłady tych manipulacji.
Pamiętaj, że tłumaczyć nie musi się Pan Rey, bo chyba nie ma z czego, a kilka spraw, z których mimo wszystko musi, a przede wszystkim powinien się wytłumaczyć Pan Burmistrz jest faktem.

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.1.2013 17:58 
PANIE M.EX: na początku, Sepet nie podpisywał się nazwiskiem. Skoro tak śledzi PAN forum, to PAN doskonale sobie zdaje sprawę, że najczęstszy zwrot do kogoś jest per TY. Nie wzruszyłem się PAŃSKIM wysokim poziomem intelektualnym. Cóż, wie PAN doskonale, że poniżając mnie, podświadomie chce się PAN dowartościować. Przykro mi, że jest PAN nieszczęśliwy. I gdyby PAN rzeczywiście obserwował to forum, to doskonale wiedziałby PAN, że wiele spraw bardzo mi się nie podoba u Szczurka (tu z kolei PAŃSKA manipulacja moimi wypowiedziami), ale nie ma dotąd, jak dla mnie, tak poważnego powodu, żeby pozbawiać go urzędu, bo większość zarzutów jest naciągana i takie zarzuty można postawić niemal każdemu gospodarzowi różnych gmin oraz będzie można takie same podciągnąć pod następcę Szczurka (niezależnie kto by min nie był).

Poza tym już napisałem kilkukrotnie dlaczego uważam, że odbywa się manipulacja faktami. Wystarczy podać jeden przykład. Podstawowe zarzuty to 2 podejrzenia o coś (albo ktoś ma zarzuty lub/i jest winny, albo można coś podejrzewać). A kiedy pytałem forumowiczów (tak popierających inicjatywę referendalną), czy na własnej skórze odebrali "niezdolność do dialogu społecznego, cynizm, pychę i arogancję wobec ludzi i partnerów społecznych", to odpowiedzi nie dostałem, poza tym, że nie spełnił poszczególnych obietnic wyborczych.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.1.2013 18:08 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Daruj sobie te psychoanalizy mojej osoby. Akurat zdziwiłbyś się, jak to wygląda w kwestii podatkowej, ale nie widzę żadnego powodu by o tym rozmawiać w kontekście referendum, podobnie jak innych kwestiach nie związanych ze sprawą, a obliczonych jedynie na sprowokowanie mnie.
DOmagasz się konkretów, a jak się o nich mówi, to uważasz że ich nie ma. Wciąż zaszucasz mi manipulację, choć tak naprawdę chyba nie rozumiesz znaczenia tego wyrazu. Możesz mieć inne zdanie, ale broń go argumentami, a nie inwektywami rzucanymi na rozmówcę.
Nie mam zamiaru opowiadać Ci swojego życiorysu, ale zgódźmy się, że każdy pragnie robić to, co lubi. Może Cię to zdziwi, ale prowadzenie stajni sprawia mi radość, podobnie jak praca z młodzieżą. Jako dyrektor naczelny Northstar Ltd przepracowałm kilka lat, stworzyłem kilka zakłądów produkcyjnych, zarobiłem dość pieniędzy by oddać się swojej pasji i podziękowałem. Czy to naganne, czy może karalne?
Pisałem już, że jeśli nie chcesz, nie musisz głosować. Możesz kochać obecny samorząd. Ale szanuj innych, żyj i dać innym żyć.
Co do odpowiedzi jaką udzieliłeś M.EX. - niezależnie od zmiany mojej nazwy użytkownika (związanej z wczorajszym czatem), każdy mój post był podpisany imieniem i nazwiskiem. Można sprawdzić :)

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.1.2013 18:12 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29.7.2008 18:37
Posty: 1331
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 353
"Stanislaw Szczurek « 10.1.2013 17:45 » Nie obiecywałem żadnego chodnika i wara od mojej żony."

Pan burmistrz nie umie trzymać emocji... Czyżby się jednak czegoś obawiał? ...

_________________
"Mądrość zebrana przez lata nauczyła mnie, że każde doświadczenie jest nowym odkryciem."
Ansel Adams


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.1.2013 18:21 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Amster i Rej - przestańcie proszę!!!. Mam dla was propozycje - umówcie się na kawę, spotkajcie się - pogadajcie - może faktycznie jesteście fajnymi facetami i tylko dogadać się nie możecie. Może bezpłciowość pisania na forach, chatach was myli.
Ja was zapraszam i zafunduje kawę, ciastko. Jakoś tak zaczynam waszą rozmowę odbierać wyczuwając jad, wrogość, złość. A może tak nie jest lub może przecież tak nie być.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.1.2013 18:32 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.3.2011 7:56
Posty: 145
Pochwały: 92
Krzysio: BRAWO za Twój post, popieram!

A co do meritum: nie byłem szczególnym fanem referendum. Ale skoro wolą tysięcy mieszkańców Trzebini ono się odbędzie, to oczywiście pójdę i ocenię w nim pana burmistrza Szczurka. Dla mojej oceny nie ma kompletnie znaczenia żaden obornik, ani motywacje poszczególnych inicjatorów tego referendum (nie znam osobiście żadnego z nich). Natomiast z panem burmistrzem styczność miałem i moja ocena jego osoby jest sprecyzowana.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.1.2013 18:42 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Krzysio, ja przyjmuję :) Nie mam zamiaru z nikim się kłócić, ale też nie chcę obrywać publicznie tylko dlatego, że mam odwagę publicznie wyrażać inne zdanie. Jeśli śledzisz to forum i inne miejsca gdzie się wypowiadam, przyznasz chyba że staram się trzymać nerwy na wodzy i dbać o odpowiedni poziom dyskusji.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.1.2013 20:45 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20.1.2008 17:12
Posty: 492
Miejscowość: Tenczynek
Pochwały: 66
"yosujiro « 10.1.2013 20:38 » Mówi Pan, ze nie miał przyjemności spotkać się z p. Reyem. A nie jest tak, że on chciał się z Panem spotkać, a pan nie wyraził do tego chęci? Co zawiodło na linii burmistrz- przedsiębiorcy, ze dochodzi do referendum? I niech Pan nie mówi o prywatnych wojenkach, tylko odpowie czemu konflikt nie został zazegnany poprzez dialog i próbę pójścia na kompromis?
Stanislaw Szczurek « 10.1.2013 20:40 » Używanie sformułowanie przedsiębiorcy jest daleko idącym nadużyciem, a na dowód tego chcę podać informację, że zarówno z przedsiębiorcami działającymi w rejonie zakładów metalurgicznych I i II, Górki, spotykam się systematycznie. Przykro mi, że nie jestem w stanie spełnić oczekiwań wszystkich i wszędzie. Nie wynika to z mojej złej woli, ale z faktu, że jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził."

Tak na dowód, że burmistrz też na niewygodne tematy wymiguje się od odpowiedzi (potocznie "pływa")
Chyba, że tylko mnie się ubzdurało, że nie jest to odpowiedź na moje pytanie?


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 10.1.2013 22:08 

Dołączenie: 17.1.2010 12:01
Posty: 201
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 17
I po czatach, krótkie spostrzeżenia; Burmistrz,- przygotowany, odpowiedzi na wszystkie pytania, grzeczny emocje na wodzy (mimo prowokacjii),po prostu merytorycznie i profesjonalnie, Pan Rey-ogólniki, ucieczka przed pytaniami,neodpowiadanie na pytania, nieprzygotowanie merytoryczne, jedno co wyniosłem z odpowiedzi P. Reya to chce referendum, by obudzić w społeczeństwie ducha lokalnej demokracjii , poczucia odpowiedzialności itd, itp. (Róbcie to sobie ale za własne pieniądze!!!)Jesteście (grupa inicjatywna) ludzmi zapatrzonymi w czubek własnego nosa, obrażeni jak dzieci którym zabrano zabawki,patrzących własnej prywaty, do tego merytorycznie nieprzygotowani,żałośni, kilkanaście osób robi zadymę na całą gminę,a nie dałbym wam nawet swojego psa wyprowadzić na spacer.Burmistrz was wypunktował genialnie, teraz utwierdzając mnie już w przekonaniu że nie można dopuścić was do rządzenia,powrotu pewnego układu(ja wiem że Pan Rey nie ma prywatnego interesu w tym itd, he,he,he, a świstak..) i daje obecnemu Burmistrzowi w referendum głos by mógł dokończyć obecną kadencje!(potem zobaczymy),jeszcze dla osób mówiących że jestem rodziną Szczurka; Rządy PO i wcześniej SLD to najbardziej szkodliwe rządy w Polsce, i przeciwko Polsce, kto czyta moje wypowiedzi to wie,więc myślę z tą rodziną sprawa jasna.


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3