Ostatnia wizyta: Obecny czas: 30.7.2024 11:12


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 7.1.2013 17:49 

Dołączenie: 27.1.2011 10:52
Posty: 382
Pochwały: 19
Nie wiem kto miałby to zrobić, ale wartało by sprawdzć czy członkowie Rady Miasta, łącznie z przewodniczacym nie prowadzą agitacji w swych okręgach na rzecz bojkotu referendum.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 7.1.2013 21:11 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17.10.2008 22:21
Posty: 107
Pochwały: 8
Foczka, co było pod podanym przez Ciebie linkiem? Strona została już usunięta...

_________________
http://vilejka.blox.pl/html


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 7.1.2013 21:38 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20.1.2008 17:12
Posty: 492
Miejscowość: Tenczynek
Pochwały: 66
Prawdopodobnie dodała ten sam link co ja kilka postów wcześniej, ale nie wiem czemu u niej nie działa:

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/7 ... ,id,t.html


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 7.1.2013 22:38 
Danton napisał(a):
ulom napisz jeszcze że Franco wydawał żydów Hitlerowi i zapraszał go na wspólne obiady w Madrycie;)

obiad w Guernice y Luno nie w Madrycie. Co do żydów akurat rodzina mojego kumpla, węgierscy żydzi, uratowali się z holokaustu dzięki polityce Franco, zatem jak już pisałem nic nie jest czarne czy białe w historii


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 7.1.2013 23:34 

Dołączenie: 18.3.2008 14:01
Posty: 615
Pochwały: 83
sarkazm detektor............ no ale coż na końcu było;) a co do Gerniki to obiad wyśmienity
offt to i eot z mojej strony ;)

_________________
w stadzie baranów wole być wilkiem


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 7.1.2013 23:43 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Ułom, dzięki za rzeczowe i wyczerpujące ujęcie Twojego punktu widzenia, myślę ze taki kierunek dyskusji ma bardzo wiele sensu i jako jedyny czemuś służy. Niestety, zbyt dużo obecnie emocji i nastrojów, które w takich okolicznościach często się radykalizują. Myśle, że większość uczestników tej dyskusji ma na względzie podobny cel, czyli dobro naszej społeczności, w której z wyboru, przypadku lub urodzenia przyszło nam żyć. Obserwując te ponad 30 stron wątku (chyba swego rodzaju rekord na tym Forum, nie wiem czy Admin to potwierdzi) - widze ze z przewagi negatywnie nastawionych i bardzo agresywnie niekiedy odnoszących się do inicjatorów referendum uczestników dyskusji - powoli kierunek dyskusji przybiera nurt związany raczej z poparciem tej inicjatywy, a w każdym razie zdecydowanie przeważają wypowiedzi w tym duchu. CIeszę się, że być może wiele osób udało się przekonać...
Odnośnie wypowiedzi RO ZWM rozważam zajęcie w tej sprawie oficjalnego stanowiska, aczkolwiek nie ukrywam, że w tym przypadku jak ulał pasuje powiedzenie, żeby nie dyskutować z idiotą, bo najpierw cię sprowadzi do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem. Niestety tę uchwałę można wyłącznie traktować w kategorii piramidalnego idiotyzmu z wyraźnie wyczuwalną nutą wazeliniarstwa.
Myślę, że prezent od mieszkańcó dla członków RO ZWM w postaci sporego opakowania wazeliny dla każdego osiedlowego radnego byłby wystarczającym dowodem "poparcia". Dodatkowe, za to większe opakowanie wazeliny można sprezentować Przewodniczącemu Rady Gminy, któy tak pięknie poparł to osiedlowe ciało :D Jak i kto względem kogo tej wazeliny użyje - niech pozostanie ukryte za zasłona litościwego milczenia :P

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 8.1.2013 0:44 

Dołączenie: 27.4.2012 5:31
Posty: 74
Pochwały: 31
Pytanie do Przełomu i inicjatorów referendum;
-kto może zgłosić wniosek do prokuratury ws nawoływania do bojkotu referendum przez burmistrza i RO ,
- a jak nazwac poparcie wniosku RO przez przewodniczącego rady miasta Scigaja- nieuk czy wazylina - i czy jego madrości nie kwalifikują sie do prokuratora za wykorzystywanie stanowiska do tumanienia i jednostronnego patrzenia na igrzyska szczurkopodobnych.
-czy rozmowy i zastraszanie pracowników przez Rejdycha Pawła to mobing czy bojkot- jak to odbierać
- czy juz coś wiadomo o prokuratorskich dochodzeniach - chcemy wiedzieć.
- czy jakieś szczegóły o referendum juz wiadomo -ajkie pytanie ,jak głosować, gdzie lokale ,kto w komisjach ,czy moga byc mężowie zaufania ect- NIC NIE WIEMY


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 8.1.2013 8:53 
Ulom, bardzo ładnie odpisał Ci Sepet, w moim odczuciu podobnie bym Ci napisał. Sepet uczynił to w mistrzowskim stylu.
Napisz na PW do mirrora i zapytaj go, czy jest fa....., czy tez anar......, czy też przejawia inklinacje do tych "izm" ( ja sugerowałem inklinacje anar......).
Rozumiem, że jesteś spragniony dyskusji z historii nowożytnej - ale nie tu jest miejsce do takiej dyskusji.

Co do "dobrego kandydata" - to jest jeszcze czas na zaproponowanie takiej osoby. Obecnie priorytetem dla inicjatorów tej akcji referendalnej jest wymagana frekwencja w lokalach wyborczych dnia 27 stycznia. A nie dzielenie skóry na niedźwiedziu. Potem się okaże, na ile bojkot referendum był skuteczny.
Może być tak, że w imię demokracji przegramy wszyscy, gdyby się ten bojkot urzeczywistnił. Chociaż nie sadzę, żeby tak się stało. Co do ewentualnych wyników "tak" i "nie" - należy uszanować wolę wyborców.
Paradoksalnie - ten zetwuemowski bojkot w wykonaniu panów Krawczyka i Ścigaja zjednał niemałą rzeszę osób przyjaznych zwolennikom referendum.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 8.1.2013 9:42 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Ryba56 - Obwody wyborcze będą identyczne jak we wszystkich innych wyborach, po jednym w każdym sołectwie oraz w Trzebini reszta, łączeni 23 komisje. Generalnie każdy powinien do swojego lokalu trafić, w razie potrzeby podamy jeszcze liste adresów, jest zresztą na stronie www.referendumtrzebinia.republika.pl

Karta do głosowania będzie zawierała putanie:
"Czy jesteś za odwołaniem Burmistrza Miasta Trzebinia Stanisława Szczurka przed upływek kadencji" i dwie kratki przeznaczone do postawienia znaku X - jedna oznaczona TAK, druga oznaczona NIE.

Odnośnie p. Rejdycha Pawła - proponuję olać :) Nie ma żadnej mocy sprawczej by komukolwiek zrobić krzywdę, a każdy kto próbuje zastraszać i dawać do zrozumienia że udział w głosowaniu może zaszkodzić - niech pamieta że teraz każdy telefon komórkowy wyposażony jest w dyktafon, a teg typu groźby lub insynuacje sa karalne, o czym była mowa wyżej.

Co do dochodzeń prokuratorskich - z mojej wiedzy wynika że śledztwo postępuje szybko i p. Szczurek może mieć niebawem problemy ze spokojnym snem, ale nie mam żadnych dokumentó pozwalających na złożenie jakiegokolwiek oświadczenia w tej sprawie. Myśle, że w swoim czasie wszyscy się dowiemy :)

Wniosek do prokuratury może zgłosić kazdy, ponieważ stosowne mateiały są upublicznione, a sławetna uchwała stała się oficjalnym dokumentem - przyjdzie na to czas. Komitet referendalny ma aktualnie masę innych spraw bieżących na głowie, niemniej nie można tej sprawy "odpuścić".

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 8.1.2013 13:49 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Informacja na temat aktualnego stanu postępowań prokuratorskich jest przygotowywana do jutrzejszego wydania gazety.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 8.1.2013 14:17 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20.1.2008 17:12
Posty: 492
Miejscowość: Tenczynek
Pochwały: 66
No to z niecierpliwością czekamy. Tylko poproszę, żeby ten artykuł nie był na pierwszej stronie, bo wtedy w wydaniu krzeszowickim go nie przeczytam :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 8.1.2013 15:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18.10.2006 10:41
Posty: 1022
Pochwały: 36
W środę, 9 stycznia, zapraszamy na internetowy czat z Mikołajem Reyem, pełnomocnikiem ds. referendum w sprawie odwołania burmistrza Trzebini. Początek o godz. 17.00.
W czwartek, 10 stycznia, zapraszamy na internetowy czat ze Stanisławem Szczurkiem, burmistrzem Trzebini. Początek o godz. 17.00.

_________________
>>Pisz poprawnie po polsku


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 8.1.2013 15:58 
Właśnie tak przypuszczałem, że ludzie którzy chcą skorzystać z wielkiego swojego prawa do demokracji, mają takie pojęcie o tej demokracji jak Ryba. Czyli nie wie nawet gdzie udać się na głosowanie... Jezu tego nawet nie trzeba daleko szukać, bo informacja o siedzibach komisji (które w Trzebini - generalnie - nie ulegają zmianie) jest dostępna w gminie i raczej będzie na afiszach, jak przed każdymi wyborami. Wygląda na to, że Ryba (a sądzę, że wielu innych wypowiadających się) nie wybierała wcześniej i miała dobro gminy głęboko gdzieś, a teraz ślepo uwierzyła, że w Trzebini wydarzyła się tragedia, jakiej to miasto nie przeżyło wcześniej. A najlepsze, że chcą iść zagłosować za odwołaniem, nie wiedząc nic o gminie, urzędzie i wewnętrznej sytuacji. I należałoby sobie odpowiedzieć czy nie jest tym samym debilna uchwała tych z ZWM o namawianiu do bojkotu i nawoływanie kompletnych laików do uczestnictwa? A jeszcze łatwiej chyba zmanipulować tych drugich, bo zagłosują tak - o ironio - jak ten co namawia do głosowania. Mistrzowie hipokryzji...
Jak Rejdych kogoś zastrasza to powinien za to odpowiedzieć, jak nie - to powinni odpowiedzieć ci, co kłamią. Ma to, rozumiem, mobilizować więcej ludzi do uczestnictwa, bo skoro taki tyran rządzi, to niedługo będą pobicia i zbrodnie. Uważam, że trzeba olać Rejdycha, ale tak samo inicjatorów, samozwańczych wybawców gminy ;), (tj. nie iść na referendum) i wrócić do rzeczywistości, a nie pluskać się z nimi w ich gó...e.

Jędrek, no to jesteś naiwny jeśli sądzisz, że ci, co czyhają na ten stołek już nie wykonują przynajmniej tych początkowych ruchów. A jaki niby masz później czas na poznanie/promowanie kandydatów, tym bardziej, że czytam jak spodziewacie się nowej twarzy. Jak miałaby niby dotrzeć do ludzi przed wyborami? W ilu gazetach jego gęba i nazwisko będzie na pierwszej stronie? Z iloma ludźmi się spotka? Kto mu kampanię zorganizuje? Myślisz, że nagle zacznie szukać ludzi do promowania jego osoby? Pójdzie do znajomych i porozdaje zadania do zrobienia ludziom, którzy nic wcześniej nie wiedzieli? Na ostatnia chwilę, to on może sobie chłopaczków do rozklejania plakatów poszukać, żeby sobie dorobili. To miejsce chciałby zająć jakiś stary piernik, którego wszyscy znamy.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 8.1.2013 17:02 
Amster, wbrew pozorom nie jestem naiwny. Trzebińską scenę polityczno-kandydacko wyborczą znam znakomicie. Dobrze się orientuję w stricte trzebińskich realiach. Natomiast nieco mniej w tych sołeckich.

Nie jestem jasnowidzem i nie zamierzam już typować wyników referendum. Tym bardziej odpowiednich kandydatów, bo to byłoby nie na miejscu. Zresztą nie zamierzam wyświadczyć inicjatorom tej przyslowiowej "niedźwiedziej" przysługi tuż przed referendum. Przypuszczam, że w grupie inicjatorów po ewentualnej wygranej będą rozważane różne opcje co do kandydatów.
Opcja "starego piernika" raczej nie będzie brana pod uwagę - byłaby to kompromitacja tychże inicjatorów.
Sądzę, że taka opcja spowoduje liczne protesty, gdyby przypadkiem została zaproponowana.

Amster, Ty nadal nie doceniasz pana Mikołaja Reya. Bez pana Reya inicjatorzy od referendum byliby skazani na porażkę.
Ja osobiście rozmawiałem z panem Mikołajem, na tematy całkiem luźne. Ale wystarczyła mi ta chwila rozmowy, aby docenić jego zalety. Nie chciałbym mówić o "charyźmie", ale ma w sobie coś takiego.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 8.1.2013 17:37 
Już wcześniej z Sepetem powiedzieliśmy, że w tym sporze nie chodzi o to jakim kto jest wspaniałym człowiekiem, tylko co i kto ma do zaoferowania dla gminy. Ja uważam, że gmina powoli zaczyna iść w dobrym kierunku, po doprowadzeniu do najgorszego stanu przez poprzednika (dlatego tak często go tu wplątuję) i dlatego konsekwentnie należy dokończyć zaczęte inicjatywy. Inicjatorzy twierdzą, że w gminie jest bałagan, a wszystko jest winą gospodarza i wystarczy tylko go wymienić, aby zrobić tu krainę miodem i mlekiem płynącą. Uważam, że skoro Sepet nie przedstawia żadnej realnej alternatywy (i zakładając, że takiej nie ma), to w gminie zapanuje chaos. Najważniejsze, wtedy, byłoby planowanie (na "łapu-capu") i organizowanie kampanii, ludzie mieliby dopiero mętlik w głowie. Co robią myszy, jak nie ma kota? Harcują! A jaki bat nad sobą mieliby urzędnicy? Kogoś tymczasowego, kto ich opuści prędzej czy później i z pewnością by się niczego nie obawiali. Już widzę posłuch takiego "kierownika"... Taki "kierownik" oczywiście tylko administruje i gdyby, nie daj Boże, przyszedł czas na podjęcie strategicznej decyzji, to by takiej raczej nie podejmował. Jaka jest możliwość, że nowy burmistrz zarządzałby lepiej gminą? Pół na pół. Czy niedługo przed wyborami jest sens doprowadzać do takiego zamieszania? Jeszcze dłużej trwałoby wtedy "sprzątanie" w gminie, niż doczekanie do wyborów i ewentualna wymiana.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3