Ostatnia wizyta: Obecny czas: 30.7.2024 13:12


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 3.1.2013 22:05 

Dołączenie: 28.12.2012 15:49
Posty: 30
Pochwały: 1
Mam nadzieję że w końcu nadejdą zmiany w gminie i nastaną nowi młodzi ludzie z pomysłem(a nie z układami).Ja bym przy okazji odwołał wszystkich radnych,bo przykładowo u mnie w okolicy to jakaś farsa-radna bezradna!Ona chyba śpi i nic nie wie co się dzieje.Trzeba nam ludzi aktywnych a nie śpiących kadencjowiczów.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 3.1.2013 22:15 

Dołączenie: 27.4.2012 5:31
Posty: 74
Pochwały: 31
Warto przeczytac co jest w Kalwarii za nawoływanie do bojkotu burmistrza;
Sprawa o nawoływanie przez burmistrza Zbigniewa Stradomskiego do bojkotu referendum trafiła do Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Sprawa jest na tyle poważna, że teraz zajmą się nią prokuratorzy z Krakowa. Chodzi o naruszanie artykułu 250 kk. Burmistrzowi może za to grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sugeruje aby naszymi personami Szczurkiem,Ścigajem ,krawczykiem zajął sie przełom i skierował sprawę do organów właściwych bo tak nbyc nie może.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 3.1.2013 22:16 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Ja jestem ciekawy czy na następnej sesji ktoś z Rady Miasta złoży wniosek o odwołanie Pana Przewodniczącego z pełnionej funkcji, bo gdyby miał honor to po przeczytaniu naszych postów sam powinien zrezygnować. Nie wspominając, że powinien już na zawsze zapomnieć o pracy w samorządzie czy nie daj Bóg innej publicznej instytucji.
Dla mnie ta Rada Miasta jest cała do wymiany, a jeśli jeszcze "schowa głowy w piasek", to będzie to tym bardziej powodem do zapamiętania przy urnie wyborczej, choć niestety w takiej sytuacji wybory proporcjonalne nam nie pomogą.
Tak się zastanawiam jak taki człowiek mógł być przewodniczącym komisji prawa? Chyba prawa dżungli.
Tragedia.

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 3.1.2013 22:28 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Myślę, że jeśli referendum się powiedzie, również Rada wyciągnie z tego odpowiednie wnioski, a i układ sił radykalnie się tam zmieni. Obecnie znaczna jej część jest ubeswłasnowolniona przez Burmistrza, co sprawia że zamiast myśleć, wolą mu czapkować i kadzić. Gdy go zabraknie, najprawdopodobnie Radę zdominuje obecna opozycja, a dotąd lojalni radni poczują się ... bezradni :)
Najciekawsze jest przy tym to, że jak dotąd Rada Miasta nie zajęła żadnego stanowiska wobec kwestii Referendum, która, jak można by sądzić, ma jednak dość istotne znaczenie dla lokalnej społeczności.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 3.1.2013 23:36 

Dołączenie: 10.4.2012 20:58
Posty: 132
Pochwały: 22
Arogancją Burmistrza i typowym sztandarowym jego działaniem jest też na pewno decyzja zezwalająca na budowę kompostowni w centrum Trzebini pomimo deklaracji na zebraniu z mieszkańcami 11.12.2012 że cytuję z www.zielonatrzebinia "Bardzo nas ucieszyła deklaracja Burmistrza: „Nie będziemy szli w kierunku budowy kompostowni„. Pisze o tym ostatni Przełom. Drodzy mieszkańcy tych okolic - jak Burmistrz podejmie już jakąś decyzję, to nic go od tego nie odwiedzie. Chyba że referendum lub prawomocne wyroki :-))
Spodziewajcie się Komisji Środowiska która powie że w przeciwieństwie do obornika kompost nie śmierdzi no i nie stwarza żadnego zagrożenia dla środowiska bo jest odpadem naturalnym :-)) Aha - na pewno wybiorą termin jak radna Henc będzie miała jakieś inne spotkanie lub będzie chora lub ją "zapomną" powiadomić. To po to żeby protokół był jedno (burmistrzo)myślny.
Pozdrowienia sepecie !


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 3.1.2013 23:42 
Rybko, troszkę się zagalopowałeś. Nie podniecajmy się zanadto tym artykułem w prasie o burmistrzu Kalwarii spod Wadowic. Przedmiotowa sprawa dlatego jest rozpatrywana przez Okręgową Prokuraturę w Krakowie, bo Rejonowa Prokuratura w Wadowicach z przyczyn ewentualnych zależności służbowych z kalwaryjskim burmistrzem nie zechciała rozpatrywać tego wniosku. A i nie powinna, żeby wszystko było w porządku.
Vide prokuratura w Chrzanowie, jakoś specjalnie nie kwapi się występować przeciwko trzebińskiemu burmistrzowi.

No i nie czyń z redaktorów Przełomu oskarżycieli publicznych czy też posiłkowych. Bo w takim (wyimaginowanym) przypadku szerokie pole do popisu będą mieli ci liczni doradcy-prawnicy pana Burmistrza. Z zarzutami o jednostronność redakcji tygodnika Przełom. Redaktorzy Przełomu muszą być bezstronni.
Jeżeli Ci się zdaje, że Przełom jest po stronie referendystów, to tylko Ci się zdaje. To tylko złudzenie, inteligentnie wkomponowane w psychikę czytających.
Nieprawdaż, Pani Alicjo?


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 4.1.2013 10:30 
midabek napisał(a):
...Co ty piszesz? Jak możesz? Studiowałeś jego życiorys? Chyba z podręczników oficjalnej propagandy PRL....

To do Ciebie, Jendrka i Sepeta:
Nigdzie nie chwale Swierczewskiego, zwracam tylko uwagę na to,że ludzie nie są czarni ani biali, ale coś pomiędzy. Mowa o Walterze, wiec nazwisko związanez Hiszpanią, a że mam wielu przyjaciół z tego kraju, to wiem, że działaność podobną do Swierczewskiego sobie bardzo cenią i są nadal za nią wdzięczni. Wiem, że przeciwko polskim powstańcom występowali polscy chłopi, a polscy robotnicy przeciwko polskiej władzy i staram się zrozumieć dlaczego i co ich pchnęło do takich czynów, a nie oskarżam ich TANIO za antypolskość, co uprawia Sepet.Z drugiej strony wiem, ze wielu posługuje się historią w swej brudnej polityce, wybierając z niej co pasuje i nawet Szczurka oskarzając za Waletra czy ZWM. Nie jestem komunistą ani socjalistą, nie wspominam z radością PRL, ale potrafię dostrzec jego zalety i zrozumieć ludzi, którzy ciągle jakoś ciepło o nim myślą. Nie rozumiem jednak ludzi, którzy DZIELĄ i POWODUJĄ WOJNY. FASZYZUJĄCE wypowiedzi MIRRORA i 100% zgoda z nimi Sepeta i jego wyrywkowe posługiwanie się historią powodują we mnie obawy, czy nie iść i nie zagłosować za POZOSTAWIENIEM SZCZURKA - bo to boli bardzo, ale często wybiera się MNIEJSZE ZŁO.
Wychodzi na jaw oblicze ludzi stojących za referendum, ich mobilizacja może doprowadzić do odwołania burmistrza i ci sami ludzie teraz zmobilizowani zagłosują za wskazanym przez nich kandydatem. Daltego zimno i wyrachowanie zastanawiam się, czy nie lepiej poprzeć Szczurka, gdyż boję się faszyzmu jak ognia.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 4.1.2013 11:21 

Dołączenie: 24.3.2010 14:39
Posty: 63
Pochwały: 10
ulom napisał(a):
...gdyż boję się faszyzmu jak ognia.


Ale komunizmu już nie? :shock: Dostrzegasz jego zalety? Jakie konkretnie?


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 4.1.2013 11:28 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Ułom, wydaje mi się, że to Ty trochę przesadzasz i widzisz pewne rzeczy czarno - biało. Możesz mi wierzyć, że daleko mi do faszyzmu, ekstemizmu czy innego ...izmu, tylko po prostu nie rozumiem oportunizmu, który skłania wielu do przymykania oczu na oczywiste absurdy. Z jakiegoś powodu jednak zniknęły nazwy o których mówimy w całej Polsce, gdyż to własnie historia rozlicza ludzi z ich działań, często po latach, ale jednak.
Idąc tym tropem, moglibyśmy aktualnie potępić Kozietulskiego za szarżę pod Somosierrą, w końcu walczył po stronie Napoleona - najeźdźcy przeciw obrońcom Hiszpanii. Z jakichś powodów jednak Hiszpanie zapraszają obecnie Polaków na rekonstrukcje bitwy pod Somosierrą, a wzajemne relacje są bardzo dobre. Akurat też mam sporo przyjaciół w tym kraju i wiem również, że ocena bolszewizmu w większości jest tam jednoznaczna, a taką niestety opcję reprezentował inkryminowany Walter.
Poza tym, bardzo proszę wskaż - w którym miejscu próbuję dzielić i powodować wojny. Moim jedynym celem działania w ramach tej referendalnej sprawy jest przywrócenie normalności w naszym regionie. Dość mam afer, arogancji i działań w oczywisty sposób sprzeczny z interesami społecznymi, które namietnie uprawia p. Szczurek.
Ja też boję się faszyzmu, komunizmu i innych form totalitaryzmu, ale jeszcze bardziej oportunizmu, który jest postawą w istocie przyzwalającą na zło dla świetego spokoju. Z wyżej wymienionych izmów to własnie oportunizm najbardziej nam zagraża jako postawa społeczna, gdyż inne dewiacje raczej nie przejdą.
Pamiętaj też, że wszelkie radykalne nastroje i związana z tym pozywka dla systemów totalitarnych wynika głównie z buntu społeczeństwa przeciw presji, biedzie i beznadziejności. Im gorzej ludziom się dzieje, tym lepiej dla różnych wariatów głoszących radykalne hasła.
Dlatego własnie uważam, że trzeba usunąć Szczurka jako osobę powodującą szkody społęczne i radykalizację nastrojów, bo prędzej czy później stanie się on niebezpieczny, jak zapalnik w bombie.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 4.1.2013 11:34 
Trudno, będzie off-top, niejako wkalkulowany w ten referendalny temat.
Ulom, pięknie to wszystko napisałeś. Ja także boję się faszyzmu jak ognia. Jednakże od faszyzmu dużo gorszy jest nazizm jak i komunizm w wydaniu bolszewickim a potem sowieckim.
Faszyzm był we Włoszech Mussoliniego i był w miarę strawny w porównaniu z niemieckim nazizmem czy też z boszewickim komunizmem.

Co do mirrora to się bardzo mylisz. Nie jest on żadnym neo-faszystą, jedynie przejawia inklinacje anarchistyczne. Gdybyś uważnie przestudiował historię wojny domowej w Hiszpanii, to właśnie anarchiści (którym w zasadzie obca była przemoc) byli główną redutą obrony w walkach z falangistami. I zostawili po sobie bohaterską kartę w obronie Republiki.
Natomiast ten Karol Świerczewski ( o ile to jest jego prawdziwe nazwisko i imię) nie zasłużył sobie niczym w walkach po stronie Republiki. Wręcz odwrotnie, z powodu nieudolnego dowodzenia wytracil prawie całą brygadę Dąbrowszczaków. Miał bolszewicki zwyczaj strzelania ze swojego pistoletu do ochotniczych żołnierzy wycofujących się pod naporem falangistów. Także chętnie i bezrozumnie wykonywał wyroki śmierci na swoich żołnierzach, właśnie tym pistoletem. A pistolet ten to był produkt firmy Walther. Od nazwy tej osobistej broni Świerczewski wziął swój pseudonim. A potem młodzi zetwuemowcy tuż po wojnie obierali sobie za patrona "Waltera" - czyli oddziały szturmowe "walterowskie".

Nie będę Ci tu pisał o Świerczewskim z końca II w.św. (wytracił 80% stanu dywizji, potem nazwanej "Budziszyńską" - z powodu arcy-nieudolnego dowodzenia) jak również o tym, jak w pijanym widzie zginął w bieszczadzkich Jabłonkach. Zresztą całkowicie z jego winy, okazyjnie w wyniku ostrzału od upowskiej sotni Hrynia. A znam to miejsce.

Nie miej uwag do Sepeta jak i do mnie. Wielu z nas prawdziwą historię zna z atopsji naszych rodziców jak i dziadków. Tu nikt nie miesza do tego pana Szczurka, bo byłoby to idiotyczne.
Tu tyko idzie o te "niewinne" nazwy ulic i osiedli w Trzebini, mam nadzieję - że w demokratycznej Trzebini.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zainicjować (w późniejszym terminie) referendum dotyczące zmiany tych trefnych nazw. Korzystając z bazy doświadczeń obecnej "inicjacji".
W sumie jesteś niezły facet i masz całkiem logiczne przemyślenia. Niestety, niektóre te Twoje wymagają dalszej obróbki.


Ostatnio edytowany przez Gość 4.1.2013 11:48, edytowano w sumie 3 razy

Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 4.1.2013 11:45 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
WIdze Jendrek, że dobrze się rozumiemy, nic dodać, nic ująć. Myślę, że postrzeganie pewnych spraw ma też podtekst pokoleniowy, wielu młodych ludzi obecnie zna tamte kwestie jedynie wyrywkowo z filmów i literatury, albo z mniej lub bardziej nieudolnie nauczanej historii w szkole.
Napisałem już sporo wcześniej, że na razie nie uważam kwestii nazw ulic za priorytet, a zostało to wspomniane jedynie w związku z kretyńską uchwałą RO ZWM i uwagami internautów, żeby wzmiankowana Rada raczej zajęła się zmianą nazwy własnego osiedla.
Co do tego waltera to nie wiedziałem, podejrzewam że Świerczewski używał Walthera P-38 w które systematycznie wyposażano NKWD. Zresztą podobnej broni użyto w Katyniu, gdyż rodzime rewolwery Nagant okazału się zbyt mało trwałe i przy tak intesywnej eksploatacji rozlatywały się. Walthery wytrzymywały dłużej, ale zużyto ich też sporo...

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 4.1.2013 13:39 

Dołączenie: 4.12.2006 10:56
Posty: 910
Pochwały: 37
Witam
Komisarz wyborczy zatwierdził skład osobowy miejskiej komisji ds. referendum. Inicjatorów akcji reprezentują: Tadeusz Adamczak, Marzena Jewua, Jerzy Kurek i Wiesław Sowa. Natomiast burmistrza Kazimierz Siejka, Andrzej Gruszczyński, Przemysław Rejdych, Iwona Lulkowska. Komisja ma się zebrać w najbliższy wtorek, by wybrać przewodniczącego i zastępcę


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 4.1.2013 21:59 

Dołączenie: 27.4.2012 5:31
Posty: 74
Pochwały: 31
Sugeruje nie zajmować sie sprawami drugorzędnymi które oczywiście są tez ważne ale nie w temacie dziś najważniejszym referendum.
1.Dziś nalezy skupić sie aby przyciągnąć do urn jak najwięcej mieszkańców którzy dziś mimo wszystko mało wiedzą o nim i tu działajmu aby tą frekwencje zwiększyć.
2.Do sepeta;w ulotce jaką pisałeś ,ze wszyscy dostaniemy warto napisać ,że kandydatów na burmistrza poznaja mieszkańcy po odwołaniu burmistrza w okresie prowadzenia najnormalniejszej kampani wyborczej która będzie trwała chyba 3-y miesiące.
3.warto wydrukować afisze i plakaty z argumentami odwołania.
4.naciskać prokurature o efekty ich prac nad złożonymi doniesieniami i poinformowanie mieszkańców.
5.zorganizowac sesje rady miasta w najbliżych dniach i złożyć wniosek o zachęcenie mieszkańców do głosowania.
6.złozyc wniosek / radni / o odwołanie p.Ścigaja za opinie o uchwale RO ZWM.
7.nagłośnic sprawy złożone do prokuratury.
8.złożyc doniesienie na burmistrza ,Krawczyka za bojkotowanie referendum.
9.czy wszystkie komisje będą obsadzone po połowie inicjatorzy/burmistrz - nchyba tak bo należy uczciwie liczyć głosy aby nie było przekłamania.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 4.1.2013 22:25 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Zgadzam się, ryba56, część tych działań jest już podjęta - mamy nadzieję, że do każdego informacja dotrze do domu wraz z argumentami, a co z tą wiedzą zrobi, to już inna kwestia...
Generalnie na wszystkie sposoby trzeba zachęcać, a informacja bezpośrednia jest nie do przeceniania. WYstarczy że każdy zwolennik Referendum zachęci kilku znajomych i krewnych i sprawa jest wygrana.
CO do kandudatów - dalej podtrzymuję, że Komitet nikogo nie popiera ani nie rekomenduje. Jeśli Referendum się powiedzie, przyjdzie czas na zgłąszanie kandydatur i wybory nowego Burmistrza.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 5.1.2013 1:26 
Moim zdaniem, Wasz największy błąd, Sepecie, polega na tym, że nie mówicie kogo macie swojego w wyborach, lub kogo poprzecie. Czyli jaki układ zastąpi jaki. Wspomniał o tym ostatnio Pirce, którego popieram w tej kwestii (i nie tylko). O pewnych sprawach musisz mieć doskonałe pojęcie. Nie wierzę, że nie macie konkretnego kandydata, lub osoby, którą poprzecie w wyborach. Czy to za kilkanaście dni, czy za kilkanaście miesięcy.
Dlatego przypuszczam, że nawet w wypadku Waszego powodzenia nic się nie zmieni, poza zmianą koryta. A jak dotąd nie doczekałem się na tym forum konstruktywnego powodu, i kto z Was proponuje jakąś konstruktywną alternatywę?(nazwisko). Bo osobiście nie sądzę aby któryś z obecnych radnych, lub z poprzednich kandydatów na burmistrza byłby lepszy, a zobaczycie, że tylko wspomniani będą kandydować (dziś, czy za 2 lata - śmieszne, ale prawdziwe. Więc po co referendum?).


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3