Ostatnia wizyta: Obecny czas: 30.7.2024 17:26


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.12.2012 13:02 
Site Admin
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18.10.2006 10:41
Posty: 1022
Pochwały: 36
W styczniu redakcja planuje zorganizować czaty na żywo z p. Mikołajem Reyem i burmistrzem Stanisławem Szczurkiem. Przed chwilą dostałem wiadomość, że p. Rey zgodził się uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Niedługo poznamy również stanowisko p. Szczurka. Biorąc pod uwagę doświadczenie burmistrza w czatowych spotkaniach, nie wątpię, że również chętnie odpowie na Państwa pytania.

_________________
>>Pisz poprawnie po polsku


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.12.2012 13:17 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20.1.2008 17:12
Posty: 492
Miejscowość: Tenczynek
Pochwały: 66
Tylko pytanie jakie się nasuwa od razu, to czy burmistrz nie będzie się bał bezpośredniej konfrontacji z p. Reyem? Z tego co do tej pory było powiedziane w tym temacie, to burmistrz nie czuł potrzeby rozmawiać z p. Mikołajem nigdy wcześniej.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.12.2012 16:19 
"Fakt nie jestem najmilszy, ale przecież nie chodzi o to by się lubić, lecz by mówić prawdę.
Mam dość tych kłamstw w polityce.
Jeśli ktoś ma dość kłamstw, jest ze mną.
Wiem tutaj o wielu, wiele. Prawda jaki ten świat mały?
Z niczego co powiedziałem nie wycofuję się, bo wszystko było prawdziwe".


No miły to Ty nie jesteś. Widocznie taka Twoja natura. Fakt, inteligencji Ci nie brakuje jak i pazerności.
Z Tobą to forum jest barwniejsze i żywsze pod warunkiem, że Admin Piotr Wielki od czasu do czasu Cię przykontruje. W sumie - da się wytrzymać, jak nie będziesz obrażał swoich interlokutorów.

Polityka (ta w skali makro jak i mikro) nigdy nie była i nie będzie zajęciem dla grzecznych panienek z tzw. dobrych domów. Parają się nią ci, którzy mają na względzie ściśle określone cele. Niekoniecznie pożyteczne dla ogółu. Przecież o tym doskonale wiesz, biorąc pod uwagę Twoje sympatie do organizacji, powiedzmy, apolitycznych. Jeżeli "one" są nieszkodliwe, a nawet pomocne dla szarego obywatela - to nie mam nic przeciwko "im".
Przykład w Poznaniu, gdzie prezydent miasta sprzedał z zasobów komunalnych kilka budynków mieszkalnych wraz z lokatorami. Nowi właściciele odcięli wszyskie media lokatorom, aby ich skutecznie wykurzyć z mieszkań. Prezydent miasta nawet palcem nie kiwnął w obronie tych mieszkańców.
Natomiast pomocy tymże udzielili poznańscy anarchiści. Zorganizowali ad hoc butle gazowe z palnikami do gotowania oraz przywieźli wodę pitną w odpowiednich pojemnikach. Na koniec zmusili prezydenta Poznania do podjęcia konkretnych działań w obronie tych wysiedlanych mieszkańców.
Powyższa sprawa z grudnia tego roku.

Myślę, że nasz obecny burmistrz do takich działań jeszcze nie doszedł. I chyba nie odważyłby się na coś takiego, jak w Poznaniu. Ale kto tam wie - a jakby go jakie behemoty podkusiły? A ma ich trochę, do podpowiadania.
Dlatego też zastanawiam się mirror-że, jaki masz cel w tej lokalnej polityce w wymiarze trzebińskim czy też gminno-trzebińskim. Bo musisz mieć jakiś cel, mając na uwadze Twoje bezkompromisowe i zaciekłe komentarze. Zresztą każdy z nas ma swój styl pisania czy też wypowiadania się. Gdy ten styl jak i ton narusza "dobrze pojęte zasady", to interweniuje admin.
Tylko, że mamy problem z "dobrze pojętymi zasadami".


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.12.2012 16:30 

Dołączenie: 27.2.2012 17:23
Posty: 46
Pochwały: 9
yosujiro napisał(a):
Tylko pytanie jakie się nasuwa od razu, to czy burmistrz nie będzie się bał bezpośredniej konfrontacji z p. Reyem? Z tego co do tej pory było powiedziane w tym temacie, to burmistrz nie czuł potrzeby rozmawiać z p. Mikołajem nigdy wcześniej.


Do tej pory się nie odważył, więc obstawiam że się tym bardziej przed samym referendum nie odważy.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.12.2012 16:41 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20.1.2008 17:12
Posty: 492
Miejscowość: Tenczynek
Pochwały: 66
Skoro w modzie u niego bojkot, to czat też pewnie nim potraktuje i powie np:

"Taka forma rozmowy uderza w moją godność osobistą i jest formą ataku na mnie. Nie mam zamiaru dać sobą manipulować oraz pozwolić na obrażanie mnie zupełnie fałszywymi oskarżeniami, które na pewno zostaną wysunięte. Ludzie wiedzą co dobrego zrobiłem dla Trzebini, dlatego zachęcam ich do bojkotu zupełnie bezzasadnych działań jakimi są czat referendalny i samo referendum. A 'geniusz' redaktor, który to wymyślił niech lepiej zastanowi się nad swoimi poczynaniami, bo inaczej będę musiał wysunąć środki prawne za szkalowanie mnie poprzez czat."

Jakoś tak to widzę :D


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.12.2012 20:31 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Jako organizatorzy czatów pilnowanie kultury dyskusji bierzemy oczywiście na siebie. .


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.12.2012 21:47 

Dołączenie: 19.9.2012 18:05
Posty: 64
Pochwały: 12
P.Alicjo a czy wiadomo coś na temat składów komisji referendalnej i obwodowych? Termin minął 28.12.2012r


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.12.2012 22:05 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.11.2010 23:25
Posty: 436
Pochwały: 149
Piotrek Tarczyński napisał(a):
W styczniu redakcja planuje zorganizować czaty na żywo z p. Mikołajem Reyem i burmistrzem Stanisławem Szczurkiem. Przed chwilą dostałem wiadomość, że p. Rey zgodził się uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Niedługo poznamy również stanowisko p. Szczurka. Biorąc pod uwagę doświadczenie burmistrza w czatowych spotkaniach, nie wątpię, że również chętnie odpowie na Państwa pytania.


Witam!
Odpowiedzieć to może i odpowie, z pewnością odpowie (oczywiście mam tu na myśli burmistrza), ale odpowiadać można różnie...:) Kiedyś już podczas czatu/ów odpowiadał...:)
http://www.przelom.pl/przelom-online-ar ... -Trzebini/
http://www.przelom.pl/przelom-online-ar ... pojedynek/
http://chrzanowski24.pl/wiadomosci-loka ... 22-06-2011
Pozdrawiam.

_________________
Jeśli jest w polityce coś, czym gardzę, to jest to typ węgorza, który jest tak giętki, że najchętniej ugryzłby się we własny ogon.
M. Thatcher


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 31.12.2012 0:39 

Dołączenie: 28.12.2012 15:49
Posty: 30
Pochwały: 1
Bardzo żałuję że dopiero niedawno odkryłem to forum.(Wiele ,a może nawet 80% użytkowników "Przełomu online"nie chce się rejestrować -przez co nie czyta tego forum).Gdyby to forum było ogólnie dostępne dla wszystkich to na pewno żyło by pełnią życia.Owszem było by dużo anonimów ,ale wielu internautów się obawia że jak się zarejestrują to już nie są anonimami i się boja wypowiadać(to takie PRLowskie przekonanie). Powiem tak:-lepiej zostawić było poprzedniego burmistrza i nie szukać dziury w całym.Zaufałem temu obecnemu,bo wydawało mi się ze wniesie świeżość i racjonalizatorskie pomysły.Okazało się ,ze ten gość mnie zawiódł na całej linii.Jestem zniesmaczony i już na pewno nie uwierzę w obietnice jak kogoś nie poznam.Głosowałem na niego z nadzieją,ale wyszło gorzej niż w najgorszych snach.Radni mnie tez zawiedli i z przyjemnością przy następnych wyborach zagłosuje na "poprzednią wersję"jeżeli będą startować.To co teraz nastąpiło to jakaś farsa!!!

Powinien powstać jakiś HYDE PARK żeby każdy mógł coś napisać,a czytać posty powinni mieć możliwość wszyscy(nawet nie zalogowani).
Pozdrawiam redakcję.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 31.12.2012 14:54 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
ibuprom132:formułę hyde parku już na tym forum ćwiczyliśmy. Nie sprawdziła się. Zależy nam na kulturze, poziomie dyskusji i odpowiedzialności za słowo.Rejestracja temu właśnie służy. Nasi użytkownicy kiedyś się przeciwko temu buntowali. Mam wrażenie, że teraz sobie to cenią. Tyle, bo odpowiadam nie w temacie.

hdmi: wiem, że komisje referendalne były kompletowane. Zasiądą w nich m.in. przedstawiciele inicjatorów referendum. Jeśli będzie takie zainteresowanie, poprosimy o składy.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 1.1.2013 9:49 

Dołączenie: 4.12.2006 10:56
Posty: 910
Pochwały: 37
Zgodnie z kalendarzem wyborczym dopiero 2 stycznia komisarz wyborczy ma zatwierdzić skład osobowy komisji ds. referendum, natomiast 6 stycznia komisji obwodowych. Nazwiska osób, które tam zasiądą, opublikujemy. Pozdrawiam


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 1.1.2013 15:28 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Składy komisji wyborczych referendum - zarówno Miejskiej jak i 23 Obwodowych zostały skompletowane i dostarczone Komisarzowi Wyborczemu w Krakowie zarówno przez Burmistrza, jak i przez inicjatorów referendum. Dokumenty ze strony inicjatorów dostarczyłem osobiście i zostały wstępnie zaakceptowane i przyjęte. Myślę, że z informacjami na temat składów komisji warto poczekać na zatwierdzenie ich przez Komisarza PKW w Krakowie, zatwierdzenie winno nastąpić do 6 stycznia 2013, a w dniu 23 stycznia odbędzie się szkolenie dla członków komisji prowadzone przez przedstawicieli biura PKW w Krakowie. Szkolenie będzie się odbywało w Trzebini, w kinie Sokół.

-- 1.1.2013 16:59 --

Przeczytałem tę uchwałę rady osiedla ZWM i trochę mnie zamdliło. Miałem nadzieję, że epoka PRL z czasów głębokiego Gomułki już odeszła, a tymczasem niestety jest inaczej.
Nie zgodzę się z użytkownikiem Ruda w kwestii zmiany nazwy osiedla - uważam że koszty nie będą aż tak wielkie, w dodatku jednorazowe, natomiast podtrzymywanie tej nazwy jest wyjątkowo haniebne. Mimo wszystko trzeba mieć jakąś elementarną świadomość historyczno - narodową i nie dopuszczać do kultywowania czci dla zdradzieckiej i zgoła zbrodniczej organizacji, która odegrała ogromną rolę w tzw. "utrwalaniu władzy ludowej", "tropieniu wrogów klasowych" i innych wiernopoddaczych poczynań wobec sowieckich okupantów i bolszewickich ideologów. Ludzie, litości - mamy XXI wiek, Polska jest w UE i w NATO, doprowadziła pośrednio do upadku całego bloku wschodniego z komunistycznym dyktatem. Czy Trzbinia nadal musi stanowić kuriozalne muzeum komunizmu i sowieckiej okupacji, utrzymując nazwy ulic w rodzaju "Osiedla ZWM", "Osiedle Gen. Waltera", "ul. Marcelego Nowotki", "ul. gen. Aleksandra Zawadzkiego", "ul. 22 Lipca".
Niezorientowanych odsyłam do Wikipedii lub innych źródeł w Internecie, a niebawem postaram się sam napisać więcej.
Powstaje pytanie - czy obecny Burmistrz zrobił cokolwiek, by zmienić ten stan rzeczy, czy też odpowiada mu to w zupełności? Jego poprzednicy sporo takich "kwiatków" zdołali usunąć, choć niestety nie wszystkie...
A może po prostu wcale mu to nie przeszkadza, co więcej, czuje się swojsko w otoczeniu takich patronów ulic w mieście, w którym pełni swoj urząd.

-- 1.1.2013 19:21 --

1. Ul. Gen. Aleksandra Zawadzkiego – gen. Aleksander Zawadzki to działacz PZPR, członek władz PRL na Śląsku oraz centralnych, Prezes Rady Ministrów w rządzie PRL za czasów W. Gomułki, współodpowiedzialny za represje wobec opozycji demokratycznej w czasach PRL, zagorzały komunista, absolwent szkół wojskowych w Moskwie, wierny sługa ZSRR. Podczas pobytu w ZSRR, gdzie ukrywał od początku II wojny, zmobilizowany do Armii Czerwonej, a następnie awansowany na wniosek gen. Karola Świerczewskiego do stopnia oficerskiego. Na stopień generalski mianowany w 1944 na terenie ZSRR, pełnił funkcję zastępcy dowódcy Armii Polskiej na terenie ZSRR ds. polityczno – wychowawczych. Postać wybitnie szkodliwa w dziejach naszego kraju, utrzymywanie w Trzebini ulicy noszącej jego imię jest nieporozumieniem.
Więcej informacji: http://www.zgapa.pl/zgapedia/Aleksander_Zawadzki.html

2. Os. Gen. Waltera – Gen. Karol Świerczewski, ps. Generał Walter to działacz komunistyczny, internacjonalista nie dbający o interesy Polski, a jedynie ideologię sowieckiej i komunistycznej ekspansji, generał-pułkownik sowieckiej Armii Czerwonej, a następnie współpracującego z Sowietami LWP. Bezpośrednio po Rewolucji Październikowej w służbie bolszewickiej, w r. 1917 uczestniczył w krwawym tłumieniu powstania na Ukrainie oraz w walkach przeciw tzw. ‘białym”, podczas wojny polsko – bolszewickiej w roku 1920 wałczył po stronie bolszewików przeciw Armii Polskiej. Oficer sowieckiego wywiadu, w którym pozostał do swojej śmierci w 1947 roku. Oficer polityczny, odpowiedzialny m.innymi za szkolenie polskich komunistów jako szpiegów NKWD na terenie Polski. Podczas II wojny dowodził m.innymi Kampanią Łużycką na terenie Czech i Łużyc, gdzie wykazał się wyjątkową niekompetencją, powodując ogromne straty w ludziach. Wiele rozkazów wydawał w stanie upojenia alkoholowego, powodując zamieszanie i tragiczne w skutkach błędy. Po wojnie członek KC PPR, poseł na Sejm, jako członek władz centralnych odpowiedzialny za represje i śmierć wielu żołnierzy Armii Krajowej skazanych w politycznych procesach. Zdrajca i alkoholik (stąd określenie że „kulom się nie kłaniał”, gdyż w stanie upojenia alkoholowego nieraz wychodził pod ostrzał z okopów, narażając siebie i współtowarzyszy). Zginął podczas akcji Wisła Szerokiej masie społeczeństwa w czasach PRL znany z portretu na banknocie 50-cio złotowym.
Osiedle noszące imię tego człowieka w Trzebini to wyjątkowa hańba i kuriozum w niepodległej Polsce, a także policzek wobec pamięci ofiar komunistycznych represji i tysięcy niewinnie pomordowanych patriotów skazanych na śmierć w politycznych pseudo – procesach.
Więcej informacji: http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_%C5%9Awierczewski

3. Ul. Ludwika Waryńskiego – Ludwik Waryński to działacz socjalistyczny, współtwórca „Proletariatu”, ideolog socjalizmu i internacjonalizmu. Postać Waryńskiego była bardzo czczona w okresie PRL, uznawano go za ojca polskiej myśli rewolucyjnej. Jego podobizna widniała na banknocie 100 zł w okresie władzy „ludowej”, wielu żartowało że ma smutną minę bo brakuje mu 3 zł do ½ litra wódki (kosztowała 103 zł).

4. Ul. 22-go Lipca – 22 lipca 1944 to data osławionego Manifestu PKWN, który proklamował zależność Polski od ZSRR, dominację rządów partii komunistycznej oraz nacjonalizację rolnictwa i przemysłu. Na jego mocy przeprowadzono m.innymi reformę rolną, w której zrabowano i zdewastowano liczne majątki ziemskie, a także odebrano prawowitym właścicielom zakłady przemysłowe, powodując w efekcie pogłębienie ruiny ekonomicznej zniszczonego wojną kraju. Jedna z bardziej haniebnych dat w historii współczesnej naszego kraju. Dokument podpisany rzekomo w Chełmie, w rzeczywistości w Moskwie, narzucony Polsce przez Stalina.

5. Ul. Marcelego Nowotki – Marceli Nowotko to działacz komunistycznego, odpowiedzialnego za wydanie licznych wyroków śmierci na polskich patriotów w latach 1919 – 1921 gdy stał na czele Polrewkomu, reprezentującego interesy bolszewickie w dopiero co odrodzonej Polsce. Jego ideą było przyłączenie Polski do ZSRR, jako kolejnej republiki. W okresie międzywojennym i na początku II wojny (zginął w zamachu w 1942) działacz komunistyczny i współpracownik władz sowieckich, zdrajca narodu polskiego.
Więcej informacji: http://pl.wikipedia.org/wiki/Marceli_Nowotko

6. Osiedle ZWM - ZWM, czyli Związek Walki Młodych był przybudówką młodzieżową Polskiej Partii Komunistycznej. Działał zarówno w okresie II wojny, jak i po wojnie, realizując politykę partii komunistycznej. ZWM współkształtował również komunistyczny aparat państwowy. Organizacja współodpowiedzialna za tzw. „utrwalanie władzy ludowej” i inne wrogie względem narodu polskiego działania. Członków organizacji kierowano między innymi do Rad Narodowych wszystkich szczebli. Szacuje się, iż od 15 do 20 procent byłych członków zasiliło Urząd Bezpieczeństwa Publicznego, Milicję Obywatelską oraz Ludowe Wojsko Polskie w tym ponad 20 tys. członków ZWM-u wstąpiło w szeregi Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej co stanowiło blisko 15% jej składu

7. Ul. 1-go Maja - dość kontrowersyjne tzw. „święto pracy”, mocno kultywowane w okresie PRL oraz we wszystkich krajach bloku komunistycznego. Święto to nie miało w dodatku żadnej rodzimej tradycji, związane było z ruchem komunistycznym oraz narzucono je dekretem władz powojennej Polski na polecenie Stalina. Obowiązkowe pochody z portretami przywódców i wiernopoddańcze gesty wobec wszechobecnej władzy ludowej oraz „bratniej” partii komunistycznej z ZSRR (KPZR) dominowały przez długie dziesięciolecia to święto. Żeby było ciekawej, w roku 1933 roku obchody 1 maja wprowadzono dekretem na terenie III Rzeszy pod rządami Adolfa Hitlera i obchodzono je pod nazwą „Narodowy Dzień Pracy”, w ścisłym związku z nazistowską ideologią. Utrzymanie tej nazwy dla jednej z głównych ulic w Trzebini wydaje się być, co najmniej niestosowne.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 1.1.2013 20:16 

Dołączenie: 14.5.2008 14:18
Posty: 541
Pochwały: 45
Widzę "sepetku",że nie spodobał Ci się mój wpis, że nie jestem za zmianą nazwy osiedla ZWM. Nie jest to dla mnie problem, który trzeba rozwiązać już. Mieszkam na osiedlu od ponad 30-tu lat i może przywykłam do nazwy. Treści historyczne są ważne ale bardziej przywiązuje wagę do spraw bieżących. Pamiętam ale nie rozpamiętuję. Może dlatego, że mężczyźni bardziej sięgają do historii/widzę czym interesuje się mój mąż/ ja czasem. Patrzę jak ludzie żyją, ubożeją, popadają w długi i zastanawiam się dokąd tak będzie, czy uszczęśliwią ich nowe dokumenty na które będą musieli wydać dodatkowe pieniądze? Chyba to spowodowało, że w ten sposób wyraziłam się o zmianie nazwy osiedla. Pamiętam jak bardzo dawno temu na zebraniu osiedlowym pewna mieszkanka wystąpiła z wnioskiem o zmianę nazwy osiedla, wyjaśniając "że wstydzi się bo ZWM wszystkim kojarzy się z tym, że tu mieszkają same pijaki". Rozbawiło mnie to. Kończąc chcę Ci "sepetku" życzyć wszystkiego dobrego w 2013 roku oraz zrealizowania wszystkich planów.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 1.1.2013 20:34 

Dołączenie: 27.1.2011 10:52
Posty: 382
Pochwały: 19
Po lekturze tekstu sepeta nie wypada nic innego, jak zewrzeć nasze antykomunistyczne szeregi i do urn.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 1.1.2013 20:47 

Dołączenie: 27.4.2012 5:31
Posty: 74
Pochwały: 31
Sepet-dobrze ,ze masz kontrolę nad komisjami i rozumiem ,ze będzie równowaga członków inicjatorów i członków burmistrza w składach komisji miejskiej i obwodowych.Tak powinno być aby była pewność uczciwości prac w liczeniu głosów.
Podoba mi sie twoje podejście do nazw ulic ,osiedla- to powinno być juz dawno zmienione a wystapic o zmiany może każdy radny,grupa radnych,rada osiedla,mieszkańcy- musi jednak to byc inicjatywa podpisana przez minimum 70osób.Wówczas burmistrz musi to zaakceptować i nadac bieg.
Szkoda ,ze mieszkający na osiedlu były burmistrz tego tematu nie załatwił,mógł przecież podjąć wtedy decyzję o nie pobieraniu płatności za wybór nowego dowodu.
Dziś za dowód nie płaci się więc bez problemu powinno to mieć finał sprawy.
Sepet musicie mocniej agitowac do referendum bo jest niska wiedza to tym i ludzie nie znają powodów odwołania.Mocniej musisz i ty i inni sprężyc się aby się udało -uważam jest szansa wygrać.
Więcej plakatów,afiszy i informacji do mieszkańców w mieści i w gminach.
Twój list w ostatnim przełomie bdb ale idz dalej do przodu nie zwalniaj tempa,zaktywuj kolegów i koleżanki.
Radni powinni się zaktywizowac bo ich nie ma zwłaszcza jak Szczurek zamknął im usta sesją nadawyczajną.
Życze powodzenia 27.01.


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3