Ostatnia wizyta: Obecny czas: 29.7.2024 23:17


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 13.10.2012 16:06 
No jasne, że nie wymieniają pani Redaktor. Połowę równoległego tematu Kamil wywalił do kosza. Ciekawe co sprawiło, że przepychanki słowne dwóch dżentelmenów, kompletnie nie na temat, dalej się tutaj znajdują?

Sepet, spodziewałem się braku odpowiedzi. Cóż, przekonuj przekonanych dalej. Odpowiadaj na pytania, na które chcesz odpowiedzieć: albo zwolenników, albo kompletnych przeciwników, robiąc z siebie przy tym ofiarę. Myślę, że najwięcej masz do zyskania przekonując niezdecydowanych, szukających konkretnych uchybień i zarzutów. Widzę, że boli ślepy strzał Antoń w paliwo.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 14.10.2012 9:23 

Dołączenie: 12.10.2012 6:54
Posty: 4
sepet napisał(a):
Szanowny Panie Iksior
Nawiązując do punktów Pańskiej argumentacji:

1. Włączyłem się do akcji związanej z referendum nie dlatego, że jak Pan twierdzi burmistrz Szczurek nadepnął mi na odcisk (?), lecz po pierwsze pod wpływem namowy wielu innych zwolenników jego odwołania, a po drugie po prostu uważam że całokształt poczynań tego człowieka na tym stanowisku to nieporozumienie. Ponieważ jednak, jak można przeczytać w Pańskich postach, należy Pan do ludzi którzy i tak wiedzą lepiej co kto myśli i czym się kieruje, poprzestanę na takim oświadczeniu bez wdawania się w dalszą polemikę.

2. Wbrew temu, co Pan pisze, nie roznoszę ani po nocach, ani w dzień ulotek, w nocy zazwyczaj śpię, a w dzień mam dość innej pracy. Ulotki roznoszą w wolnym czasie różne osoby z nami współpracujące, generalnie wrzucają je do skrzynek pocztowych, być może komuś przypadkiem coś wypadło i trafiło do pańskiego ogródka. Proszę przyjąć moje wyrazy ubolewania i przeprosiny, nikt nie miał zamiaru zaśmiecać pana obejścia, a jeśli tak się stało przez przypadek, to nie było to niczyją intencją.

3. Pięcioosobowa grupa inicjatywna to osoby które firmują swoim nazwiskiem komitet, którego liczebność reguluje ustawa o referendum lokalnym (właśnie 5 osób minimum). W grupie inicjatorów jest o wiele więcej osób - są to radni, pracownicy urzędów, nauczyciele, przedsiębiorcy, emeryci. Łącznie ścisła grupa inicjatywna to kilkanaście osób.

Byłbym wdzięczny, gdyby całość problematyki związana z Referendum nie była personalnie łączona z moją osobą jako wykonawcą - owszem, jestem pełnomocnikiem inicjatorów, co oznacza tyle, że w ich imieniu podpisuję dokumenty, składam oświadczenia, udzielam informacji dla mediów.
Prawdziwymi inicjatorami jest naprawdę duża grupa osób które mają dostatecznie uzasadnione powody żeby włączyć się w tą akcję.
Ponadto, dla Pana wiadomości - wpis na Chrzanowski24 został usunięty przeze mnie, ponieważ w komentarzach, również Pańskich - było zbyt wiele zwyczajnego chamstwa i osobistych wycieczek. Nawet największa różnica zdań w kwestiach polityki samorządowej czy przedsiębiorczości lokalnej nie upoważnia ani Pana ani innych osób do "wycierania sobie gęby" moim nazwiskiem, pisania inwektyw i oszczerstw, a także prowadzenia publicznej dyskusji na żenująco niskim poziomie.
Panu jest łatwo atakować mnie bez żenady z imienia i nazwiska, ponieważ w odróżnieniu od Pana, mam odwagę podpisać się pod tym co piszę i robię.
Jeżeli ma Pan faktycznie takie zastrzeżenia do mojej osoby, to zapraszam na Wczasową 16 w Bolęcinie gdzie mieszkam i dam Panu sposobność powiedzenia mi tego w oczy.
Życzę miłego dnia i w przyszłości - bardziej przemyślanych wypowiedzi, szczególnie na publicznych forach.



W sprawie nieszczęsnej ulotki - dziękuję
Co do pozostałych punktów - dyskusja raczej nie ma sensu, ponieważ w tej kwestii każdy zostanie przy swoich zdaniach.
Co do "wycierania sobie gęby" - oczywiście się nie zgodzę, ponieważ skoro napisał Pan, że zgłasza moje wpisy do administracji, a później sam usunął Pan cały temat na swoim blogu, to widocznie to, co napisałem nie naruszało regulaminu na "chrzanowskim" skoro moje pojedyncze komentarze nie zostały usunięte przez w/w administrację. Oczywiście zawsze można powiedzieć, że usunął Pan wpis nie czekając na reakcję adminów. I mamy "masło maślane". Ale to już Pan wie najlepiej, a mnie to nie interesuje.

A jak idzie zbieranie podpisów? (pytam z ciekawości, nie złośliwie - proszę nie doszukiwać się w tym mojego braku wychowania)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 14.10.2012 11:11 
Zbieranie podpisów musi iść jak po grudzie. Inaczej by nie rozrzucali tych śmiesznych ulotek i na slupach ogłoszeniowych się tak nie afiszowali.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 14.10.2012 11:34 
Myślę, że zbiorą wymagane podpisy skoro chodzą i pukają od domu do domu, od mieszkania do mieszkania namawiając do podpisania listy.

Wcześniej twierdziłem, że nie zbiorą ponieważ nie przypuszczałem, że będę po domach chodzić 0_o


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 14.10.2012 12:13 
Szanowwna Pani Redaktor:
Onośnie Uloma i mnie - wbrew pozorom przedmiotowa dyskusja ma sens. Ulom sugeruje, że gdzieś w bezmiarze sieci są ponoć "prawdziwe" informacje dotyczące pana Sepeta. Jeżeli są takowe, to chciałbym je skonfrontować z rzeczywistością.
Ma to znaczenie np. dla mnie jak i wielu innych co do oceny każdej ze stron już osobiście zaangażowanych w to dotąd wirtualne referendum.

A ulom nieco się nudzi i pisze historyczne dyrdymały nie na temat, przy okazji niejako wciągając mnie w te dywagacje. Historia jest mi nieobca, zwłaszcza ta najnowsza.

Cóż, do niedawna to forum było nudne. Wlanie adrenaliny do tego forum tylko wyjdzie mu na dobre.
Oczywiście należy zachować pewien umiar, ale zazwyczaj inteligentni Admini dopuszczają pewien zakres "soczystośi" w treściach danych komentarzy. Aby nadal nie wiało nudą.
To także taki przywilej tej naszej demokracji. Od patologii nie ustrzeżemy się. Są różni dyskutanci. Jednakże nadmierna egzaltacja i wysoka kultura osobista na forum nie jest mile widziana. Pewna "dzikość" wypowiedzi niekiedy jest niezbędna.

Z wyrazami poważania. J.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 14.10.2012 14:41 
jendrek napisał(a):
Cóż, do niedawna to forum było nudne. Wlanie adrenaliny do tego forum tylko wyjdzie mu na dobre.

Tak! Zgadzam się. Co do fantazji historycznych mam nadzieję będzie okazja nie raz jeszcze Jendrek wymienić zdanie, lubię to :)
Co do Sepeta - nic o żadnych prawdziwych informacjach nie sugeruję, naprawdę nie dbam kim sa organizatorzy referendum. Piłem tylko do pochwał kultury, które moim zdaniem są za szybkie.
Dochodząc wreszcie do tych oszołomów nieszczęsnych - w sieci w dyskusji nie zawsze liczą się racje. Często liczy się siła - liczba. Im więcej postów broniących pewnego poglądu tym większe wrażenie, że ten pogląd jest powszechny. Dlatego też ludzie zachęcają do popierania swego zdania rozgłaszając temat po sieci, zachęcając do uczestniczenia w dyskusji. Oczywiście nie ma nic w tym złego, ale jeśli ktoś z nami dyskutuje kulturalnie, a za naszymi plecami zachęca swoich znajomych do wypowiadania się, bo banda oszołomów coś tam, to chyba nie jest grzeczne?
To tyle gwoli wytłumaczenia. Bo polityka podobno bardzo brudna sprawa i tyle.

Pozdrawiam, zwolennik referendum.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 14.10.2012 15:14 
Hehe, a na fejsie referendum lubi zawrotna ilość 47 osób. Ale grubo! Brawo! No pochwalcie się ile już tych podpisów uciułaliście? Jak tam leci Panie Hrabio?


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 14.10.2012 18:46 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Amsterze, uprzejmie proszę bez złośliwości.
Pozdrawiam


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 14.10.2012 20:12 
Mam wrażenie, ze Pani Redaktor/Wydawca Przełomu nie ma nic przeciw ściśle odmierzonej dawki adrenaliny dla tego forum. Czyli rokowanie pomyślne.
Jak najbardziej to referendum. Co nie znaczy, że jestem w obozie przeciwników obecnego burmistrza Trzebini. Mogę się przecież wpisać na tę listę referendalną i ......zagłosować na pana St.Szczurka.. O ile będzie te trzy tysiące podpisów.

Obecny burmistrz do napoleońskiej wielkości (pomijająć póżniejszy upadek) jeszcze nie doszedł. Za mało czasu na definitywną ocenę pana burmistrza. Co to jest połowa kadencji, jeżeli w Trzebini byliśmy przyzwyczajeni do kilku kadencji jednego burmistrza?
Mimo zaistniałych "śmieszności" wypływających z magistratu, to jeszcze nie jest "Waterloo" burmistrza.
Myślę, że pan St.Szczurek powinien wymienić swoich doradców, zresztą opłacanych z budżetu i na etatach w magistracie.
Bo jeżeli to referendum dojdzie do skutku i osiągnie zamierzony cel inicjatorów, to fakycznie będzie ta napoleońska końcówka i pan burmistrz skończy na "Świętej Helenie". No może nie tak dosłownie z tą Heleną.

Lubię czytać w Przełomie "Na Lokalnym Podwórku" autorstwa Alicji Molendy (pewnie jendrek pragnie "klakiersko" się przymilić u pani Redaktor - napiszą co niektórzy). Ostatnie zdanie z najnowszego Przełomu:

Ciekawe, czy trzebinianie skorzystają z okazji jaką niesie ze sobą referendum. Fachowcy twierdzą, że nawet te nieudane podnoszą świadomość obywatelską i że bezdyskusyjnie mają wpływ na jakość rządzenia..

Ależ pani Alicjo - tylko trzebinianie, w większośći "Rynkowi"? A co z peryferiami? Płoki, Psary, Karniowice, itd?


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 15.10.2012 9:03 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Panie Jendryku, ależ Pan zadziorny, dobrze wiedząc, że referendum jest gminne, a nie miejskie. Gmina nazywa się Trzebinia. Stąd trzebinianie.
No ale jeśli jesteśmy już przy sołectwach, to w naszej gminie mają one świetnie wyczuwalny status specjalny ze względu na siłę elektoratu. Każdy burmistrz musi o nie dbać, bo miasto jest nieprzewidywalne.
PS. Bardzo trafne spostrzeżenie dotyczące doradców. Od dawna tak sądzę.
Pozdrawiam.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 15.10.2012 9:13 
No tak, mieszkańcy Częstochowy (idąc Pani tropem) są Ślązakami :)


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 15.10.2012 9:21 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
A my nie jesteśmy Małopolanami (idąc Pana tropem)?...


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 15.10.2012 9:37 
Jesteśmy, bo mieszkamy w Małopolsce. Mieszkańcy Psar natomiast nie mieszkają w Trzebini, a mieszkańcy Częstochowy na Śląsku.

Gdyby to był temat inny, to bym z Jendrkiem zagadał, dlaczego my jesteśmy nazywani krakowiakami, a już nie chcę offtopować ;)


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 15.10.2012 12:02 

Dołączenie: 4.4.2010 22:34
Posty: 40
Pochwały: 17
To chyba powinno być tak:
trzebinianin - mieszkaniec Trzebini
ale: Trzebinianin - mieszkaniec regionu trzebińskiego; podobnie jak:
krakowianin- mieszkaniec Krakowa
ale: Krakowianin - mieszkaniec regionu krakowskiego.
Być może tym uda się zażegnać spór.
Jeśli jest inaczej, proszę polonistów, aby mnie poprawili.

Jeśli zaś chodzi o samo referendum - niechaj będzie skoro taka wola ludzi. Sądzę jednakże, że stokroć bardziej odwołanie należało się Adamczykowi.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 15.10.2012 12:16 
Też polonistą nie jestem, ale raczej takiego regionu jak trzebiński nie ma, nie ma więc też chyba mowy o Trzebinianach? Chodzi bowiem o regiony historyczne chyba?

p.s.: nawet Pani Redaktor dała się wciągnąć w offtopikowanie ;)


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3