Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27.4.2024 10:21


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lokalne kąpieliska - jak z jakością wód? Gdzie się kąpać?
PostWysłany: 3.8.2013 15:07 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 6.7.2007 16:12
Posty: 364
Pochwały: 24
Nie chcę zakładać nowego wątku, więc napiszę tutaj. Jaką opinię mają "Skowronek" pod Alwernią oraz Balaton? Nad "Skowronkiem" nie byłem nigdy, nad Balatonem lata temu i zastanawiam się, czy warto się nad któryś wybrać, czy lepiej na basen? Chodzi mi głównie o czystość (wody i okolicy), odpłatności i infrastrukturę towarzyszącą. Na stronach www miast znalazłem tylko krótkie opisy. Z góry dziękuję.


Ostatnio edytowany przez Kamil_ 14.8.2013 16:41, edytowano w sumie 2 razy
Na przyszłość proszę się nie krępować. Wypowiedź wydzielam do osobnego wątku.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: "WOLNA AMERYKANKA" na ul. Św. Stanisława
PostWysłany: 3.8.2013 18:12 

Dołączenie: 16.7.2013 7:29
Posty: 46
Pochwały: 15
Szczerze mówiąc trochę się dziwię tym wszystkim ludziom, co ich tam tak przyciąga (do Balatonu)... Jaką przyjemnością jest siedzieć w tłumie ludzi mając do dyspozycji metr kwadratowy powierzchni do siedzenia i miejsce w wodzie pozwalające się najwyżej obrócić? Sosina jest o wiele większa i tam zawsze jest dość miejsca dla wszystkich. Poza tym można tam za darmo siedzieć, a problemów z parkingiem brak.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: "WOLNA AMERYKANKA" na ul. Św. Stanisława
PostWysłany: 3.8.2013 20:08 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Dawniej bywałem nad Sosiną i Balaton się umywa do niej. Tam sporo miejsca i do leżenia i do pływania a woda też czysta i ciepła


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: BASEN KĄTY
PostWysłany: 4.8.2013 14:22 

Dołączenie: 16.7.2013 7:29
Posty: 46
Pochwały: 15
Jeśli chodzi o Balaton to szczerze odradzam. Problemy zaczynają się już od samego przyjazdu samochodem w jego okolice - miejsca do parkowania brak. Wstęp na teren Balatonu jest płatny, ale mimo ceny niższej niż na basenie moim zdaniem nie opłaca się. Tłumy zawsze są tam niemiłosierne i w zasadzie nie ma za bardzo miejsca żeby odpocząć. Woda jest czysta i z tym nie ma większych problemów, ale niestety Balaton jest dość głęboki i niedoświadczony pływak ma do dyspozycji tylko kilka metrów kwadratowych w kilku miejscach przy brzegu - reszta tylko na własną odpowiedzialność. Polecam za to Sosinę, woda czysta, dojazd dobry, parkingi duże, miejsca wokół brzegu dużo, woda czysta i dość płytka. Dodatkowo sporo atrakcji zawsze tam jest, np. narty wodne, rowery wodne, kajaki, "banan", etc.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: "WOLNA AMERYKANKA" na ul. Św. Stanisława
PostWysłany: 5.8.2013 10:39 

Dołączenie: 18.7.2010 9:02
Posty: 625
Pochwały: 57
Ale ale, czy ktoś chodzi się kąpać na Chechło? moja znajoma była wczoraj z dziećmi, była tak oburzona: młody ojciec trzyma na ręku dziecko w wodzie popijając piwo, ratownicy wogóle nie reagują na takie zachowania.Jak również dzieci się kąpią a tu jeden psa wprowadza do wody? Czy Ci ludzie nie myślą co robią?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Lokalne kąpieliska - jak z jakością wód?
PostWysłany: 7.8.2013 21:55 

Dołączenie: 10.6.2012 10:19
Posty: 43
Miejscowość: Z balkonu widać Babią Górę/Chrzanów
Pochwały: 18
hahhh z tą jakością wody nad sosiną(a to przede wszystkim jest dla nas najważniejsze) nie jest najlepiej. Mam wielu znajomych z Jaworzna co unikają tego kąpieliska właśnie ze względu na jakość wody oraz liczne glony itp.

Ja osobiście osoba słabo umiejąca pływać i tak wybieram balaton. Z parkingiem faktycznie różnie bywa ale gdzie w upalne weekendy jest rewelacja z parkowaniem??

Mnie tam cieszy jakość wody oraz wizualnie widok tej wody;) ze względu na białą skałę mogę się poczuć prawie... jak nad chorwackim adriatykiem;)

Ale jak ktoś faktycznie w ogóle nie umie pływać to nie polecam bo w tym zamulonym brodziku frajdy niema:)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Lokalne kąpieliska - jak z jakością wód?
PostWysłany: 7.8.2013 22:19 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Ręce opadają gdy sie widzi kogoś kto pierze ubranie w Balatonie -(dzisiaj po 9 rano). Osłabłem bo w trakcie zwracania uwagi przyszli z psem i od razu pies do wody. :(
I właśnie nasuwa się pytanie jak często robią badania wody i czy np po gorącym weekendzie gdzie w wodzie moczy się tysiące naoliwionych i nasmarowanych tez sprawdza się?

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Lokalne kąpieliska - jak z jakością wód?
PostWysłany: 8.8.2013 8:21 

Dołączenie: 16.7.2013 7:29
Posty: 46
Pochwały: 15
Wydaje mi się, że pranie ubrania czy chłodzenie psa w Balatonie niewiele zaszkodzi czystości tej wody. Wśród wszystkich wad tego zbiornika akurat woda jest największą zaletą. Najwyższa klasa czystości i stałe zasilanie dość mocnym źródłem podziemnym.

Stefano, jakość wody w Sosinie jest o klasę niższa niż w Balatonie ale nadal dobrze nadaje się do zrobienia tam kąpieliska. Parking przed Balatonem zapełnia się momentalnie w okolicach godziny 9-10, a nad Sosiną nawet jak przyjedziesz o 16-17 to miejsce dla samochodu znajdziesz.

Wybór oczywiście każdy podejmuje osobiście, ale ja ze swojej strony polecam Sosinę.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Lokalne kąpieliska - jak z jakością wód?
PostWysłany: 10.8.2013 16:10 

Dołączenie: 17.1.2007 11:17
Posty: 197
Miejscowość: ziemia chrzanowska
Pochwały: 38
Polecam basen odkryty w sąsiednim BUKOWNIE, tutaj film z otwarcia po remoncie
http://www.youtube.com/watch?v=Ko_rzrFgGXc
nie wspominając że Trzebinia swój odkryty całkiem fajny basen wyburzyła, a Chrzanów wpakował trochę kasy na ośrodek Kąty to i tak nie ma żadnego porównania z Bukownem czy Olkuszem, cóż u nas się ludzi ma w du...szy.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Lokalne kąpieliska - jak z jakością wód?
PostWysłany: 10.8.2013 21:48 

Dołączenie: 16.7.2013 7:29
Posty: 46
Pochwały: 15
Słyszałem o basenie w Bukownie same dobre rzeczy i jak tylko będę miał okazję to wybiorę się tam i sam ocenię. W Trzebini na dzień dzisiejszy zostaje kryty basen, który osobiście lubię bo tam mam zawsze pewność, że woda jest czysta, a i miejsca nie brakuje.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Lokalne kąpieliska - jak z jakością wód? Gdzie się kąpać
PostWysłany: 16.8.2013 13:20 

Dołączenie: 10.6.2012 10:19
Posty: 43
Miejscowość: Z balkonu widać Babią Górę/Chrzanów
Pochwały: 18
Tylko nie radzę jechać na wspomniane baseny w upalne weekendy. No chyba, że ktoś ma zamiar wejść do wody i stać jak słup;) bo miejsca we wodzie malutko:))


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Lokalne kąpieliska - jak z jakością wód? Gdzie się kąpać
PostWysłany: 16.8.2013 17:59 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 1.10.2006 18:09
Posty: 503
Pochwały: 37
Basen w Bukownie jak dla mnie rewelacja - woda fajna, pracownicy pilnują porządku, miejsca sporo nawet w południe przy brzegu i mimo sporej liczby ludzi w najupalniejsze dni, miejsca w wodzie było bardzo dużo ;) Jedynie cena za wejście mogłaby być nieco niższa :P

_________________
(a) Guru-NET.pl - projektowanie stron www


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3