Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27.4.2024 23:23


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: lodowisko
PostWysłany: 25.1.2006 18:59 
Jestem ciekawa dlaczego lodowiska mają powstac na boiskach szkół? Co ze starym lodowiskiem przy Sokoła? jest zarośnię, zapomniane! Myślę , że miasto stać na taki wydatek, choćby za pieniądze z Tesco! Gdy byłam dzieckeim chodziłam na to lodowisko, potem odbyła się jego modernizacja, sporowadzono jakieś urządzenia , lodowisko działało chyba tylko przez rok i się "zepsuło" i nikt już nic z tym nie zrobił, a może byłoby warto? czy ktoś kompetentny mógłby się wypowiedzieć?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 25.1.2006 22:10 

Dołączenie: 15.1.2006 19:56
Posty: 18
Miejscowość: z nienacka
pralinka: gdzie na sokola bylo/jest lodowisko?

_________________
----------------
pozdrawiam uFfO


------------------
!!!_- www.dulowa.pl - Dulowa - Serwis Informacyjny Mieszkańców, Aktualności, Forum Dyskusyjne-_!!!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 25.1.2006 23:29 
Lodowisko znajdowało sie powyżej przedszkola nr 5. Teraz tam są śmieci itp. :cry:, cały Chrzanów :?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 26.1.2006 16:02 
Na samym początku x lat temu było tam gdzie obecnie jest parking Hotelu Moksir. Póżniej troszkę niżej- tam sa teraz takie "kraty" od ulicy "kościuszki" przed właśnie przedszkolem, plac jest zarośnięty dzrzewkami i chaszczami, i dwa budynki z agregatami, które może i by sie dało naprawić ale po co? tak samo z resztą jak nasze wspaniałe "miasto" wydało mnóstwo kasy na targ przy Szpitalnej, po to by za niedługo go zlikwidowac :) widocznie "Chrzanów" stać na to by marnotrawić pieniądze. :evil:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 27.1.2006 14:20 
tak naprawdę wszystko ma swój sens, czemu inwestycje prywatne są wykonywane za tańsze pieniądze i są lepsze? wiadomo jakie w Chrzanowie wybudowano obiekty (basen, korty przy nich). Każdy wie i widzi. Pieniądze ze sprzedaży np. TESCO wydaje się jak się wydaje. Nie mamy tak napradę żadnego obiektu z prawdziwego zdarzenia. I nikt nic nie zrobi żeby to zmienić. Przynajmniej w tej kadencji.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 1.4.2006 21:58 

Dołączenie: 9.3.2006 18:29
Posty: 44
Pamiętam jak chodziłem tam do przedszkola to wtedy działało. Grała muzyka, były takie kolorowe światełka. Wszystko wtedy było takie duże, teraz mniejsze się wydaje. I pomyśleć, że teraz tam tylko śmieci... ehh.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 2.4.2006 9:55 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 31.3.2006 15:08
Posty: 37
Miejscowość: Chrzanów
Powiem wam że jeżeli chodzi o lodowisko to są już techniczne możliwości do instalacji lodowiska sezonowego. To specjalne bandy i maty które zalane wodą trzymają temperaturę utrzymując lód nawet przy 10 stopniach plus. Koszt takiego lodowiska w zalezności od wielkości to od 10 tys. do 20tys. zł Dla miasta to niedużo. Plac tysiąclecia w Chrzanowie jest wymarzonym miejscem na takie lodowisko.

Patrz: http://www.lodowisko.pless.pl/


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 2.4.2006 10:01 

Dołączenie: 9.3.2006 18:29
Posty: 44
Wspaniały pomysł musimy Nero się spotkać bo widzę, że masz dobre pomysły.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: lodowisko
PostWysłany: 25.10.2009 12:58 

Dołączenie: 11.1.2006 21:30
Posty: 159
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 21
Mam pytanie, czy w tym roku lodowisko przy Cabańskiej Fali znów powstanie? Jeżeli powstanie to mam nadzieję że tym razem korty tenisowe zostaną lepiej zabezpieczone...


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: lodowisko
PostWysłany: 28.10.2009 21:05 
ja z dzieciństwa pamiętam dzikie lodowisko tworzone naturalnie na stawach - w Kościelcu - tam to nawet na zajęcia z w-f z sp. nr 6 się chodziło:) oraz tworzone na tzw. "kurkach" - 3 małe stawy w lasku zaraz za osiedlem Niepodległości (obecnie jedno jest zarośnięte całkowicie , pozostałe 2 też zarastają). Aha... i to największe - nad Tamą - tam to nawet - ale naprawdę bardzo rzadko - z klubu kajakarskiego rozgrywaliśmy mecze:) na rozgrzewkę - jak się miało własne łyżwy oczywiście:)
Szkoda że żadnego lodowiska nie będzie... jak bylo to lodowisko na placu to tak ślicznie niektórzy jeździli całymi rodzinami, zresztą o której się nie przyszło zawsze było zajęte... teraz całe rodziny będą się spotykać w zimie przed telebimem zobaczyć co w Chrzanowie - tfu! w urzędzie chrzanowskich piszczy... i to nie jest na pewno nie bieda.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: lodowisko
PostWysłany: 29.10.2009 15:22 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 9.9.2008 19:20
Posty: 51
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 2
Taaaaaaa a później się dziwią, że młodzież na klatkach schodowych piwsko żłopie ehhhhh


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: lodowisko
PostWysłany: 4.11.2010 7:21 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18.8.2008 10:22
Posty: 819
Pochwały: 163
do Admina: był jeszcze inny temat zresztą bardzo dobry o lodowisku w Chrzanowie ale go nie mogę odnaleźć :( więc pisze tutaj:

Czat z Burmistrzem Kosowskim:
Cytuj:
lll: Pierwsze pytanie, czy w tym roku burmistrz zadowoli dzieci i nie tylko lodowiskiem? Skończył się remont placu 1000-lecia i lodowisko byłoby dobrym zimowym ożywieniem tego miejsca, dodatkowo reklamodawcy doceniliby taki gest zamawiając więcej reklam. Drugie zapytanie, kiedy Kino Sztuka będzie miało cyfrowy projektor? Już kilka miesięcy temu można było przeczytać o dofinansowaniu chrzanowskiego kina, a nic nie widać, by coś w tym temacie się zmieniło.
Ryszard Kosowski: Nie jest możliwe lodowisko na placu Tysiąclecia z punktu widzenia technicznego i ze względu na trwałość projektu unijnego, który przez 5 lat nie dopuszcza na tym terenie dodatkowych urządzeń, a szczególnie odpłatnych. Kino cyfrowe myślę, że w tym roku będzie funkcjonować.
lll: To nie będzie w ogóle lodowiska tej zimy? Może na boiskach przy PG1, blisko centrum, w dodatku przy szkole można by było stworzyć zaplecze dla lodowiska?
Ryszard Kosowski: Jeżeli będą odpowiednie warunki, to na pewno będzie lodowisko naturalne.
źródło: http://www.przelom.pl/przelom-online/56 ... s-rozmowy/

Po raz kolejny mamy wytłumaczenie że "nie ma i nie będzie" - a ja przypominam że gdy po raz pierwszy lodowisko stanęło na placu tysiąclecia święciło triumfy i rzesze ludzi przyjeżdżały z całego powiatu żeby pojeździć, gdy przeniesiono obok basenu okazało się klapą totalną wówczas burmistrz zapowiadał żeby czekać do końca remontu placu tysiąclecia i co mamy? To niech postawią to lodowisko pod orłem i zrezygnują z pobierania opłat, albo gdzieś w pobliżu centrum (może w Rynku?) żeby każdy skorzystał.
Zaś ślizgawkę naturalną taką samą jaką zachwalał Pan Zubik zostawmy w latach 80tych!

_________________
niewiele znaczący człowiek może wiele zmienić
wspieram http://linia103.pl


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: lodowisko
PostWysłany: 4.11.2010 7:37 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
U sąsiadów np w Jaworznie się da. Racja iż gdy lodowisko było na placu tłumy były cały czas. Szkoda bo to był jeden z trafionych pomysłów. Aby daleko nie chodzić może na boisku przy szkole podstawowej nr 1. Wszak to około 100 metrów obok placu. No chyba że władzę są na zdecydowane NIE.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: lodowisko
PostWysłany: 4.2.2011 23:16 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Na darłowskim rynku przed ratuszem kończą się prace montażowe przy instalacji i uruchomieniu ogólnodostępnego sztucznego lodowiska o powierzchni 400 metrów kwadratowych. W zeszłym tygodniu rozpoczęto zamrażanie tafli lodowej.

Zakupił je samorząd na własność za kwotę 386.575 zł. Oznacza to, że w latach następnych mieszkańcy Darłowa też będą mieli lodowisko na rynku lub w innym miejscu. Lodowisko jest konstrukcją sezonową, rozkładaną na czas zimy. Technologia ta zapewnia utrzymanie tafli lodu i funkcjonowanie lodowiska nawet do temperatury otoczenia +10 stopni Celsjusza. Lodowisko ma bandy, chodniki, barierki, suszarkę do łyżew z dezynfekcją oraz ostrzałkę do łyżew. Przewidziano także niewielką wypożyczalnię łyżew, w której będzie 30 par butów z łyżwami dla kobiet mężczyzn i dzieci.

L. Walkiewicz

Tam się da a u nas nie.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3