Ostatnia wizyta: Obecny czas: 6.5.2024 14:24


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiosna idzie - zapraszam na powitanie jej na rowerkach.
PostWysłany: 8.3.2011 22:54 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Jako że nadchodzi nam juz wiosna zapraszam wszystkich chętnych na powitanie wiosny w niedzielę. Zorganizujmy pospolite ruszenie się z naszych domowych pieleszy na rowerowe powitanie. Spotkajmy sie wspólnie i zróbmy radosną przejażdżkę. Pogodę na niedzielny dzionek zapowiadają ładna więc można będzie pokręcić na dwukółkach po okolicy. Tempo, trasa do ustalenia wspólnego. Zapraszam do zgłaszania chętnych, proponowania trasy.
Myślę iż niedzielne południe będzie dobra godzina na spotkanie się i wyruszanie na przejażdżkę.
Krzysio zaprasza i czeka na zgłoszenia.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wiosna idzie - zapraszam na powitanie jej na rowerkach.
PostWysłany: 9.3.2011 19:50 

Dołączenie: 10.3.2010 16:42
Posty: 20
Ja się bardzo chętnie przypnę ze swoimi 4 konikami gdzieś na ogonku;) Chociaż nie ukrywam że tempo też możemy wam narzucić jak dostanę rolę czołowego ;p


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wiosna idzie - zapraszam na powitanie jej na rowerkach.
PostWysłany: 14.3.2011 8:18 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Wiosna tuż, tuż - pewne jej oznaki można już znaleźć bazie, krokusy, przebiśniegi. Rowery pewnie już przygotowane więc zapraszam na rowerki w niedzielę 20 marca. Koło Turystyki Rowerowej z Chrznaowa organizuje jej poszukiwania więc zapraszam do włączenia się do tej akcji: http://www.ktk.chrzanow.pl/index.php?id ... 2,show,138
W miniony weekend dużo już nas rowerzystów pedałowało przez powiat co bardzo cieszy wszak pogoda była zachęcająca. I choć boczne i leśne dróżki i ścieżki są jeszcze błotniste to cieszy fakt iż tyle osób korzysta z przyjemności jazdy na rowerach.
A tak na marginesie to czy gdzieś w powiecie powstała jakaś nowa ścieżka rowerowa przy drodze? Była remontowana droga z Trzebini do Bolęcina i zastanawia mnie dlaczego przy okazji nie zrobiono drogi dla rowerów. Wszak w okolice Chechła dużo rowerzystów jedzie. Powinien być przepis który wręcz nakazuje gdzie się da wykonywania projektów nowych i remontu dróg wraz ze ścieżkami rowerowymi.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wiosna idzie - zapraszam na powitanie jej na rowerkach.
PostWysłany: 29.3.2011 10:21 

Dołączenie: 8.7.2008 9:43
Posty: 267
Pochwały: 44
Dwa tygodnie temu pierwsze cieplejsze objawy przejechałem puszczę . Dla crossowców trasa super, dla amatorów pokręcenia kółkiem załamka. Szkoda że droga przez puszczę nie jest całkowita utwardzona Wiele wskazuje że droga po zimie będzie też w nie najlepszym stanie.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wiosna idzie - zapraszam na powitanie jej na rowerkach.
PostWysłany: 29.3.2011 14:46 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 13.5.2006 20:52
Posty: 79
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 15
a co Ty chcesz, puszcze wyasfaltować???


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wiosna idzie - zapraszam na powitanie jej na rowerkach.
PostWysłany: 30.3.2011 9:53 

Dołączenie: 8.7.2008 9:43
Posty: 267
Pochwały: 44
macch3 napisał(a):
a co Ty chcesz, puszcze wyasfaltować???


Utwardzona nie oznacza wyasfaltowana.
Z drugiej strony gdyby zrobić asfalt można by na rolkach też sobie pojeździć po całej puszczy.
W koniec końcem jest to chyba jedyne miejsce w okolicy gdzie można bezpiecznie uprawiać sport.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wiosna idzie - zapraszam na powitanie jej na rowerkach.
PostWysłany: 30.3.2011 12:10 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 13.5.2006 20:52
Posty: 79
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 15
droga twarda pot. utwardzona wg kodeksu drogowego posiada nawierzchnię bitumiczną, betonową, kostkową, klinkierową, brukową lub z płyt betonowych lub kamienno-betonowych.
o którą ci chodzi dokładnie?
jeżeli mówisz o czymś innym to wytłumacz, bo moim zdaniem wspomniana droga jest chyba wystarczająco "twarda"...
to chyba normalne, że po sezonie zimowym czy po deszczu każda nawierzchnia z materiału sypkiego (ubitego czy nie) będzie grząska, co nie?
nóż mi się w kieszeni otwiera widząc takich malkontentów. jeśli już musisz mieć asfalt to weź do ręki mapę i zobacz w jakim terenie mieszkasz. gwarantuję ci, że jeden sezon to mało, żeby zjeździć całą okolicę, nie zaglądając nawet do lasu. jeśli brak ci wyobraźni to sięgnij do gotowych propozycji. "przełom" wypuścił mapę rowerową powiatu, w zeszłym roku "gazeta krakowska" publikowała całą serię mapek rowerowych małopolski, krakowskie wydawnictwo "compass" posiada w ofercie atlas rowerowy jury krak-cz itd.
tysiące ludzi korzystają z puszczy i nie narzekają, przyjeżdżają z całej okolicy, żeby pojeździć na rowerze albo pobiegać i wszyscy są zadowoleni, bo nie mają u siebie takich warunków. wszyscy się cieszą tylko nie TY, bo TY musisz mieć asfalt (tudzież inną nawierzchnię twardą). puśćmy jeszcze przez puszczę jakąś linię autobusową, bo pan (sic!) TURYSTA być może zdecyduje się uprawiać SPORT i się zmęczy albo go deszcz złapie. jezuuuuu... :shoot:


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wiosna idzie - zapraszam na powitanie jej na rowerkach.
PostWysłany: 30.3.2011 14:58 

Dołączenie: 8.7.2008 9:43
Posty: 267
Pochwały: 44
TURYSTA to nie tylko zjechał okoliczne ulice ,uliczki ,puszce w szerz i wzdłuż i jak wolisz lecz zajechał ciut dalej niż sobie myślisz.
Nie wciskaj mi słów których nie napisałem od myślenie jest moja głowa nie Twoja . Ja jestem crossowcem. Co do puszczy część jest w asfalcie, droga utwardzona porządnie nałożony szuter i też dla mnie będzie ok.
Tego drugiego nie ma , droga już wcześniej była w nie najlepszym stanie , po obecnej zimie jest jeszcze w gorszym stanie.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wiosna idzie - zapraszam na powitanie jej na rowerkach.
PostWysłany: 30.3.2011 17:15 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 13.5.2006 20:52
Posty: 79
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 15
Crossowiec... Mmm, to brzmi dumnie. Tak trzymaj. Toż to prawie jak Krzyżowiec :) Chylę czoła. Tylko kask sobie lekko poluźnij, żeby tak nie uciskał...


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wiosna idzie - zapraszam na powitanie jej na rowerkach.
PostWysłany: 30.3.2011 17:54 

Dołączenie: 8.7.2008 9:43
Posty: 267
Pochwały: 44
Widzisz nie na każdą głowę wymyślili odpowiedni kask :)))
Krzyżowca w kółku radia Maryja znajdziesz :)))
Crossowców lub jak wolisz rowerzystów MTB znajdziesz wokół siebie :))
Wyobraź sobie osoby na trekingach jadących przez puszcze przy obecnym stanie nawierzchni. Po prostu to co jest zostaje bardziej rozjechane i z każdym rokiem jest gorzej. Efekt za jakiś czas droga może się okazać nie przejezdna dla innych jak tylko MTB. Tego chyba nikt nie chce , lecz ku temu się zmierza.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wiosna idzie - zapraszam na powitanie jej na rowerkach.
PostWysłany: 30.3.2011 19:32 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Z tego co pamiętam, leśnicy co roku po zimie naprawiali dziury na drodze zasypując je. Wiele dróg w powiecie ma więcej dziur niż ten odcinek w puszczy. Najbardziej jednak uwidaczniają się po zimie i po deszczach. Po wyschnięciu da się spokojnie i miło pojeździć.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wiosna idzie - zapraszam na powitanie jej na rowerkach.
PostWysłany: 31.3.2011 18:57 

Dołączenie: 25.2.2010 16:27
Posty: 94
30.IV odbędzie się rajd rowerowy już kolejny z Krakowa do Młoszowej. Będzie możliwość sprawdzenie nawierzchni na odcinkach gdzie będzie przebiegał rajd. Impreza bardzo miła notabene. Kilka razy już brałem udział w tym rajdzie i polecam wszystkim relaksacyjną wycieczkę rodzinną.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wiosna idzie - zapraszam na powitanie jej na rowerkach.
PostWysłany: 30.5.2011 20:07 

Dołączenie: 30.5.2011 19:58
Posty: 1
Podczepie się pod temat, żeby nie tworzyć nowego. Szukam towarzystwa do rekreacyjnej jazdy na rowerze w okolicach chrzanowa ;-) mam 20 lat, jazda amatorska :) Najchętniej w większej grupie lub jakąś miłą dziewczynę :) Pozdrawiam


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wiosna idzie - zapraszam na powitanie jej na rowerkach.
PostWysłany: 30.5.2011 20:52 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Polecamy w najbliższą niedziele rajd z Woli Filipowskiej do zamku Tenczyn.
http://www.krzeszowice.pl/wydarzenia,wydarzenia,891.htm
Można wybrać się np z Chrzanowa z KTK o godzi 10 z Alei lub indywidualnie.

-- 3.6.2011 9:45 --

Jako że rowerki staja sie coraz modniejsze zapraszamy na rowerki do:
Karniowic koło Trzebini 12 czerwca : http://www.trzebinia.pl/index.php?id=12 ... ,,show,391

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3