Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27.4.2024 17:11


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wynajem hali/sali sportowej na jesień/zimę
PostWysłany: 3.9.2010 12:29 

Dołączenie: 14.11.2006 10:50
Posty: 155
Miejscowość: Libiąż
Pochwały: 11
Witam,

Bycmoże ktos z forumowiczów orientuje sie gdzie istnieje możliwość wynajmu hali/sali sportowej do gry w piłke w okresie jesienno-zimowym w naszym powiecie?

Może ten temat zainteresuje Państwa-Redakcję? Jak ludzie mają byc aktywni skoro mozliwość wynajmu sali sa ograniczone? Pierwszeństwo mają np.kluby sportowe.System jest zazwyczaj taki: przed wrześniem nie da się zarezerwować ponieważ SKF-y i inne zajęcia polekcyjne nie są jeszcze ustalone, a w październiku jest juz za późno bo sale sa obstawione przez kluby. Przecież ja tak samo płacę za wynajem tej sali....
Może są Państwo w stanie stworzyć liste obiektów,koszt wynajmu, osoby kontaktowe z którymi się tym wynajem załatwia. Myślę ze wielu ludzi by to zaciekawiło.

Pozdrawiam

_________________
Fundacja Pomocy Goldenom :) http://aurea.org.pl/


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wynajem hali/sali sportowej na jesień/zimę
PostWysłany: 3.9.2010 13:27 

Dołączenie: 16.1.2008 12:48
Posty: 216
Pochwały: 4
Witam

Postaram się dowiedzieć coś więcej na ten temat.

Pozdrawiam
Michał Koryczan


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wynajem hali/sali sportowej na jesień/zimę
PostWysłany: 3.9.2010 13:28 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Temat bardzo na czasie. Sam z różnymi grupami korzystam z sal gimnastycznych 3 razy w tygodniu w innym miejscu. Dobre terminy i godziny trzymane są przez rożne kluby, stowarzyszenia od lat. Czasem zdarza się jakaś perełka ale to trzeba mieć szczęście. Rok temu ubyła sala na Sokole ale przybyła teraz na liceum nr 1 w Chrzanowie. Dojdzie za rok w Trzebini przy ekonomiku. Ceny wynajmu sal są różne. I naprawdę nie wiem jak one są ustalane bo rozpiętość jest nieraz bardzo duża. Od 20 zł do 100 zł. Do tego trzeba pytać się czy jest możliwość korzystania z zaplecza tj szatni i pryszniców a także sprzętu np słupków i siatki do tenisa, materaców, siatki do siatkówki. Ponieważ znam problem już od lat zastanawiam się jak wspomóc aktywność i młodzieży i starszych chcących korzystać z sal, siłowni, basenów, stołów do tenisa. Fakt iż ekonomia często wygrywa ze zdrowiem a nie powinno tak być. Może uda sie mi to kiedyś choć trochę zmienić.
Kiedyś na forum zapraszałem chętnych do grania w siatkówkę amatorsko i w nogę. Mieliśmy sale za darmo 2 x po dwie godziny. No ale to już minęło a może odrodzi się znowu ;)

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wynajem hali/sali sportowej na jesień/zimę
PostWysłany: 6.9.2010 10:12 

Dołączenie: 14.11.2006 10:50
Posty: 155
Miejscowość: Libiąż
Pochwały: 11
Witam,
Dziekuję za zainteresowanie.

Krzysio-problemem jest własnie dostepność a nie ekonomia. Obiekty szkolne w gminie Libiąż to koszt 10-20zł za godzine. Sale wynajmuja z reguły ludzie dorośli lub prawie dorośli więc to nie jest problemem.
To jest dokładnie taka sama sytuacja jak z boiskami odkrytymi, zaczęto budować boiska tartanowe oraz orliki i sytuacja jest juz rewelacyjna. Niestety z halami/salami nie jest tak łatwo bo nie kosztują milion złotych jak boisko....
Grałem kiedys w Portugalii na hali gdzie w środku były dwa takie orliki obok siebie przedzielone siatką, więc dwie grupy mogły grac jednocześńie. hala typowy blaszak z zapleczem sanitarnym dla zawodników i wybudowana typowo pod wynajem. Ciekawe czy taki biznes miałby rację bytu u nas. Moim zdaniem TAK.

_________________
Fundacja Pomocy Goldenom :) http://aurea.org.pl/


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wynajem hali/sali sportowej na jesień/zimę
PostWysłany: 6.9.2010 11:41 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
W Trzebini lub na niektórych mi znanych obiektach Chrzanowa obłożenie w sezonie jesień, zima, wiosna na salach nadających się do grania np w p. nożna, siatkówkę tenisa czy też unihokeja, ręczną jest prawie pełne. wliczając to często i soboty i niedziele. Bo jeśli nie treningi jakiś klubów to gra zespołów rekreacyjnie, lub zawody i rozgrywki ligowe. Dyrektorzy szkół jeśli tylko mogą wynajmują sale dla wszystkich tylko trzeba umowy podpisać.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wynajem hali/sali sportowej na jesień/zimę
PostWysłany: 7.9.2010 12:01 

Dołączenie: 14.11.2006 10:50
Posty: 155
Miejscowość: Libiąż
Pochwały: 11
W Libiążu sytuacja podobna-zobaczymy czego się dowie Pan Michał... Ale chyba kolejny rok łatwiej będzie iść na piwo do baru niż uprawiać sport.....

_________________
Fundacja Pomocy Goldenom :) http://aurea.org.pl/


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wynajem hali/sali sportowej na jesień/zimę
PostWysłany: 15.9.2010 10:19 

Dołączenie: 16.1.2008 12:48
Posty: 216
Pochwały: 4
Witam

Zbieram informacje na ten temat.
Artykuł na ten temat powinien się ukazać w przyszłym wydaniu "Przełomu"

Pozdrawiam
Michał Koryczan


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wynajem hali/sali sportowej na jesień/zimę
PostWysłany: 15.9.2010 11:32 

Dołączenie: 14.11.2006 10:50
Posty: 155
Miejscowość: Libiąż
Pochwały: 11
Super, czekamy w akim razie na artykuł. Może uda się Panu ustalić coś optymistycznego......

_________________
Fundacja Pomocy Goldenom :) http://aurea.org.pl/


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wynajem hali/sali sportowej na jesień/zimę
PostWysłany: 21.9.2010 8:15 

Dołączenie: 14.11.2006 10:50
Posty: 155
Miejscowość: Libiąż
Pochwały: 11
Witam,

Czy artykuł na powyższy temat ukaże się w jutrzejszym Przełomie??

_________________
Fundacja Pomocy Goldenom :) http://aurea.org.pl/


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wynajem hali/sali sportowej na jesień/zimę
PostWysłany: 21.9.2010 8:52 

Dołączenie: 16.1.2008 12:48
Posty: 216
Pochwały: 4
Tak

Zapraszam do lektury

Pozdrawiam
Michał Koryczan


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wynajem hali/sali sportowej na jesień/zimę
PostWysłany: 30.9.2010 13:02 

Dołączenie: 14.11.2006 10:50
Posty: 155
Miejscowość: Libiąż
Pochwały: 11
Dziękuję bardzo za rzeczowy artykuł. Tak właśnie postrzegam prasę lokalną: społeczeństwo poddaje temat a prasa zbiera i udostępnia informacje :)
A wracając do artykułu dwie rzeczy są zastanawiające:

Przedstawiciele szkół mówią że trzeba rezerwować w maju lub czerwcu, podczas gdy tak jak pisałem zajęcia pozalekcyjne ustalane są dopiero we wrześniu i wtedy znana jest dopiero dostępność sali...Sam to usłyszałem w dwóch placówkach miesiąc temu.... Druga sprawa-koszty, skoro wszystkie szkoły są gminne lub powiatowe to chyba można by ujednolicić stawkę a nie od 0 do 200zł, to trochę nie fair...
No i halą przy ZS w Libiążu mnie pan zupełnie zaskoczył: 2 lata temu płacilismy 150zł/h więc nie chce mi się wierzyć że teraz jest 43. Sprawdzę to u źródła :)

_________________
Fundacja Pomocy Goldenom :) http://aurea.org.pl/


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wynajem hali/sali sportowej na jesień/zimę
PostWysłany: 30.9.2010 14:03 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Na cenę sali ma duży wpływ pewnie atrakcyjność. A co za tym idzie szatnie, prysznice, wymiary, oświetlenie, ogrzewanie, wentylacja, dostępność godzin (niektóre sale tylko do 20 inne do 22,23 a jeszcze inne nawet w weekendy). Sam korzystam 2 - 3 razy w tygodniu z wynajętych sal i powiem iż inaczej traktowani są stali a inaczej nowi wynajmujący.
Były czasy gdy mieliśmy umowę z dyrekcją na wynajęcie za dostawę środków czystości.
Mam swój pomysł w tym temacie i może mi się go uda w przyszłości zrealizować :)

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wynajem hali/sali sportowej na jesień/zimę
PostWysłany: 25.10.2010 18:31 

Dołączenie: 25.10.2010 18:20
Posty: 2
A może na squash'a. W lecie chłodno, w zimie akurat.Pełen fun,Po treningu sauna .wprawdzie w innym województwie ale blisko :) :)
www.squash-szok.pl
ja uwielbiam

_________________
Jak ja to lubię.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3