Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27.4.2024 17:23


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Strony internetowe klubów sportowych
PostWysłany: 28.10.2009 9:36 

Dołączenie: 16.1.2008 12:48
Posty: 216
Pochwały: 4
Co myślicie o witrynach internetowych klubów sportowych z powiatu chrzanowskiego oraz gmin Krzeszowice i Chełmek.
Które, według Was są dobre, które wręcz przeciwnie. Piszcie swoje uwagi i sugestie.

Michał Koryczan


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Strony internetowe klubów sportowych
PostWysłany: 28.10.2009 13:47 

Dołączenie: 14.11.2006 10:50
Posty: 155
Miejscowość: Libiąż
Pochwały: 11
Słabe, niedopracowane,nie zawsze aktualizowane, trudne do znalezienia. Niektóre kluby nie mają w ogóle stron (Janina Libiąż).

_________________
Fundacja Pomocy Goldenom :) http://aurea.org.pl/


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Strony internetowe klubów sportowych
PostWysłany: 28.10.2009 13:55 

Dołączenie: 16.1.2008 12:48
Posty: 216
Pochwały: 4
Do Irasiad

Czy mogłabyś (mógłbyś) wskazać które strony? I co w nich jest złego?
Co do strony Janiny Libiąż, to ona istnieje.
http://janinalibiaz.futbolowo.pl/janinalibiaz/

Co do aktualizacji informacji można by na nią nieco ponarzekać, aczkolwiek są strony jeszcze gorsze.

Czekam na sugestie i cenne uwagi.

Michał Koryczan


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Strony internetowe klubów sportowych
PostWysłany: 28.10.2009 15:24 

Dołączenie: 28.10.2009 13:10
Posty: 3
Z racji zainteresowania sportem i informatyką, podjąłem się niedawno analizy piłkarskich stron internetowych związanych z chrzanowskim powiatem oraz gminą Krzeszowice dla potrzeb zajęć na uczelni. Nie była to łatwa sprawa, ale do kilku wniosków można dojść.
Strony internetowe trzeba podzielić na te, które zlokalizowane są na serwerach futbolowo.pl i te ( a jest ich zdecydowanie mniej), których prowadzenie wymaga znajomości specyficznych języków (głównie HTML) informatycznych. Prowadzenie stron drugiego rodzaju jest zdecydowanie trudniejszą sprawą.
Andrychowski pomysł czyli futbolowo.pl, spowodował, że każdy może bez problemu założyć serwis swojego ulubionego klubu. Założyć to jedno, a prowadzić drugie. Dlatego dużo jest stron słabo lub w ogóle nie aktualizowanych.
Serwisy oceniałem na podstawie ilości newsów i ich zawartości, grafiki, częstotliwości aktualizacji, zainteresowania kibiców, nowinek itd. Oczywiście prowadzącym strony ciężko jest tworzyć newsy jeżeli w klubie się nic nie dzieje, dlatego im klub aktywniejszy, tym i strona lepsza.
Na serwerach futbolowo.pl jest kilka świetnych stron m.in.:
Promyk Bolęcin, UKS Dulowa, Korona Lgota
Kilka solidnych jak:
Kościelec Chrzanów, Ruch Młoszowa, Wisła Jankowice, MKS Trzebinia-Siersza, Janina Libiąż, Świt Krzeszowice
Są kluby, które muszą popracować jeszcze nad swoimi witrynami:
Błyskawica Myślachowice, Arka Babice, Tempo Płaza, LKS Żarki
Są też już nieaktualizowane: Nadwiślanin Gromiec, Wolanka Wola Filipowska,
W kilku klubach widać brak zainteresowania prowadzeniem strony

Jeśli chodzi o serwisy z pozostałymi domenami to można wymienić trzy bardzo dobre serwisy:
KS Chełmek, Tęcza Tenczynek, Zagórzanka Zagórze
Dobre:
MZKS Alwernia, KP Chrzanów i Orzeł Balin (z tym, że ostatnie dwa, chyba najdłużej działające graficznie nie są najlepsze).
Swego czasu ładne strony miały: Płomień Jerzmanowice i chyba dla mnie no.1 Świt Krzeszowice, ale chyba już nie są prowadzone.
Ciekawostką jest strona Polonii Luszowice, zdecydowanie chyba najgorszej drużyny powiatu. Jest w miarę często aktualizowana mimo fatalnych wyników sportowych. Prowadzącemu należą się brawa za zapał.
Wśród stron nie piłkarskich wybijają się dwie. Opoka Trzebinia i MTS Chrzanów. Szansę na solidną stronę ma witryna tenisistów Opoki Trzebinia, o ile będą pojawiały się częstsze aktualizacje. Bardzo dobrze prowadzona jest strona szczypiornistów z Chrzanowa. Dobrze też wygląda MOS Krzeszowice.

Pozdsumowując:
Nie pokuszę się o wybranie jednej strony. Najlepszymi czterema piłkarskimi stronami według mojej oceny są (w kolejności alfabetycznej):
KS Chełmek (dużo informacji, dobra grafika), Tęcza Tenczynek (solidna graficznie i pod względem informacji), UKS Dulowa –(najlepsza strona na futbolowo, chyba najczęściej aktualizowana z wszystkich stron powiatu, mająca wysoki poziom newsów, dużo infortmacji o klubie i zdjęć, UKS DulowaTV, multimedia, gadżety itp, jak na klasę B -wybitna), Zagórzanka Zagórze (widać, ze prowadzący włożył w nią dużo pracy, jednak, trzeba umieć się po niej poruszać, mogłaby być bardziej czytelna).


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Strony internetowe klubów sportowych
PostWysłany: 28.10.2009 16:10 

Dołączenie: 17.1.2009 9:32
Posty: 5
KS Chełmek - ostatni news czerwiec 04 2009 15:51:12 nic dodać nic ująć.
Orzeł Balin - Ta witryna może wyrządzić szkody na Twoim komputerze - taki komunikat ostrzega odwiedzających, obecnie admin przeniósł serwis na futbolowo.pl
Tęcza Tenczynek - ostatnio zaniedbana - brak relacji meczowych, ale w sumie nie można się dziwić, bo wyniki Tęczy ostatnio nie mogą mobilizować admina do pracy.
Pytanie mam do Ciebie, kiedy robiłeś tą analizę?

Jeszcze może jedna zasadnicza uwaga, która dotyczy analizy stron na futbolowo.pl.
Czy kiedykolwiek próbowałeś wejść na te serwisy w niedzielę wieczorem?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Strony internetowe klubów sportowych
PostWysłany: 28.10.2009 17:37 

Dołączenie: 28.10.2009 16:50
Posty: 4
Ja w gronie najlepszych stron również uważam te które są założone na "normalnych serwerach" nie na żadnych śmiesznych typu futbolowo gdzie ja osobiście nie miałbym radości z prowadzenia czegoś takiego.

Według mnie najlepsza strona to ma Fablok Chrzanów, jedna z pierwszych stron klubowych w powiecie, czytelna, częste aktualizacje, galerie, ciekawe archiwum i historia.

Inne warte uwagi to Strona Zagórzanki ale głównie ze względu na w miare dobre relacje, filmiki, galerię. Minusem jest poruszanie się na tej stronie.

Ze stron futbolowo jak już miałbym wymieniać to spewnościa strona Korony Lgota przypadła mi do gustu. Ciekawe, obszerne relacje zaraz po meczu, galerię, wszelkie newsy zawsze na czas.

UKS Dulowa również może się pochwalić dobrą stroną ale relacje zbyt bajeczne... admin pisał i chwalił się, że UKS miał największą frekwencję widzów na meczach. Pisał o ...200 osobach. Niech zawita do Zagórza, Myślachowic, Jankowic, Kamienia czy Balina II. Wszędzie więcej chodzi w ładną pogodę w niedziele. Jak będzie hmmm 600 to oddaje ukłon.

Tęcza tenczynek również jedna z najlepszych stron. Wielkim minusem są tylko późne relacje, słabo czytelne, czasem ich brak

Dawniej ciekawą strone miał Ruch Młoszowa( nie porównywac z aktualną). Ładna graficznie, relacje, galeria, wywiady. Niestety znikła z sieci a szkoda oraz UKS Płoki


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Strony internetowe klubów sportowych
PostWysłany: 28.10.2009 22:20 

Dołączenie: 28.10.2009 13:10
Posty: 3
Faktycznie co do strony Chełmka to nie zauważyłem, że strona nie jest aktualizowana w ostatnich miesiącach. Jeżeli chodzi o Tęczę to mówimy o http://www.teczatenczynek.pl/ - jest bardzo solidna. Fablokokowi może należą sie lepsze noty, ale strona graficznie ustępuje choćby Tęczy. Co do futbolowo to podtrzymuje, że Dulowa ma najlepszą. Lgota bardzo dobre relacje z meczów, ale nic poza tym.
W niedzielę wieczorem wszyscy zabierają sie za aktualizację, stąd przeciążenie serwerów, ale z tego co mi wiadomo to właściciele ciągle nad tym pracują. Chyba popularność futbolowo trochę ich przerosła.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Strony internetowe klubów sportowych
PostWysłany: 28.10.2009 23:37 

Dołączenie: 17.1.2009 9:32
Posty: 5
Tommy napisał(a):
Jeżeli chodzi o Tęczę to mówimy o http://www.teczatenczynek.pl/ - jest bardzo solidna.

Nie chciałbym być złośliwy, ale nie rozumiem o jakiej solidności tutaj mówisz.
Zainstalowany gotowiec PHP Fusion i nic poza tym.
Minusy:
- brak relacji meczowych w ostatnim czasie to przede wszystkim można zarzucić adminowi, ale jak pisałem wcześniej można to zrozumieć.
Idąc dalej:
Tęcza posiada 3 sekcje, proszę tylko sprawdzić jakie?
Seniorzy
Skład - aktualny
Tabela - z sezonu 2008/2009
Terminarz - aktualny
Wyniki - z sezonu 2008/2009
Strzelcy - nie wiem z jakiego sezonu na pewno nie z tego
Trampkarze
Tu jest zupełna katastrofa, bo Tęcza w obecnym sezonie nie ma drużyny trampkarzy, a wszystkie dane z sezonu 2008/2009.

Tommy napisał(a):
Z racji zainteresowania sportem i informatyką, podjąłem się niedawno analizy piłkarskich stron internetowych związanych z chrzanowskim powiatem oraz gminą Krzeszowice dla potrzeb zajęć na uczelni.

Nie wiem czy uczelnia analizowała Twoją pracę i czy otrzymałeś za nią jakąkolwiek ocenę, bo moja ocena Twojej pracy po analizie tylko tej jednej strony jest po prostu marna - bez urazy.
Jeśli chciałeś oceniać strony i wystawiać noty to mogłeś się do tego przyłożyć.
Moim skromnym zdaniem ocenę należało zacząć o wartości informacji jakie są na stronie, jak są aktualizowane, a na końcu dopiero oceniać szatą graficzną. Ty zrobiłeś to chyba w odwrotnej kolejności.
Pozdrawiam


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Strony internetowe klubów sportowych
PostWysłany: 29.10.2009 9:27 

Dołączenie: 28.10.2009 13:10
Posty: 3
Kolego, skupmy sie na stronach internetowych, a nie na ocenianiu szkolnych prac. Ale jeżeli interesuje Cie to bardzo, to była to praca z komunikacji społecznej na zasadzie aktywności, nie oceny. Informatyczna strona nie była w niej najważniejsza. Chodziło o wniosek. Popularność internetu i jego powiazania ze sportem lokalnym. Strony internetowe mają coraz wiekszy wpływ na wizerunek klubu i dobrze, że powstają kolejne, nawet te na futbolowo. Nie widze sensu, żeby je obśmiewać. Nie każdy musi mieć zdolności informatyczne, wystarczy troche zapału dziennikarskiego.
Tak czy owak, nie wybierzemy jednej najlepszej strony, możemy jedynie wytypować 3-4 wybijające się.
Jeszcze jedno. Dla 99% odwiedzających strony klubowe liczy się informacja i jej szybkość, nie to na jakim serwerze jest zlokalizowana.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Strony internetowe klubów sportowych
PostWysłany: 29.10.2009 10:33 

Dołączenie: 29.10.2009 6:51
Posty: 4
Witam, ja sam zajmuje się tworzeniem layoutów i kodowaniem ich do xHTML i CSS.Jeżeli byłby ktoś zainteresowany, to w ramach treningu mógłbym wykonać daną pracę za darmo.

Mam nadzieje,że szybko się dogadamy,
pozdrawiam,
Sebastian Kaniewski.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Strony internetowe klubów sportowych
PostWysłany: 1.11.2009 2:08 

Dołączenie: 1.11.2009 1:54
Posty: 2
Dzieki z pochlebne recenzje. Prowadzenie strony to czasochlonne zajecie, ale mysle, ze warto. Kolega Remo sie myli, nigdy nie pisa lem, ze mamy najwieksza frekwencje na emczach w regionie. Owszem, mamy ale... w gminie po Myślachowicach i Trzebini. O tym pisałem. A frekwencja jest liczona na kazdym meczu kolo 80 minuty. Pozdrawiam.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Strony internetowe klubów sportowych
PostWysłany: 1.11.2009 13:25 

Dołączenie: 28.10.2009 16:50
Posty: 4
Ja ogólnie bywam na wielu meczach od IV ligi po C klasę, chodzę po różnych stronach, ogólnie interesuje sie lokalną piłką i wiem mniej więcej co w danym klubie piszczy:-) niestety drogi UKS Dulowa nie ma niema na futbolowo.pl archiwum rozgrywek... nie mam tego artykułu ale pamiętam te zachwyty. I tak jak wspominałem, relacja powinna być obiektywna a ja do twoich mam wiele zastrzeżeń:-) pozdro i zycze cierpliwości


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Strony internetowe klubów sportowych
PostWysłany: 1.11.2009 14:45 

Dołączenie: 17.1.2009 9:32
Posty: 5
Cytuj:
Strony internetowe mają coraz wiekszy wpływ na wizerunek klubu
masz 100% racji, ale jak napisał Remo21 "relacja powinna być obiektywna" tego na stronie UKS Dulowa niestety często brakuje.
Mało tego oprócz cechy jaką jest obiektywizm prowadzący serwis musi być także uczciwy i właśnie co do tej drugiej cechy mam też wątpliwości, bo jak można wystawić do gry nieuprawnionego zawodnika i jeszcze robić mu na tym meczu fotki: http://uksdulowa.futbolowo.pl/uksdulowa/index.php?p=galeria&kat=14&idim=41&tcol.
Na zdjęciu Krzysztof Mirek (lider klasyfikacji strzelców w B klasie w obecnym sezonie) w meczu z Zagórzanką Zagórze rozegranym 19.04.2009 w Dulowej.
Zawodnik ten nie widniał w składzie zespołu na ten mecz (pauzował za kartki) a jednak wystąpił i co najciekawsze miał chyba na to ogólne przyzwolenie, bo na tym zdjęciu http://www.fotoload.pl/123aa22/93d3a7b1fc0b2dc2fcc7c46a593bf10f15835.jpg widać jak stoi obok Łukasza Bastera - Sekretarza UKS Dulowa.
Jedno przysłowie oddaje całkowicie obraz stronie UKS-u Dulowa, a brzmi ono tak:
Nie wszystko złoto co się świeci


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Strony internetowe klubów sportowych
PostWysłany: 3.11.2009 10:48 

Dołączenie: 1.11.2009 1:54
Posty: 2
Co sie działo w poprzednim sezonie jest już za nami. W lecie dużo sie zmienło, zapewniam.
Dobrze, że koledzy interesują się tym co w Dulowej się dzieje, o to nam (mającym jakiś wpływ na klub) chodzi. Wydaje mi się jednak, że ta antypatia do UKS-u wynika z faktu, że koledzy albo są sympatykami jakiejś drużyny zza miedzy, albo prowadzą konkurencyjną stronę internetową lub po prostu źle życzą klubowi z Dulowej.
Możę sie mylę. Proponuje spotkanie przy piwie, porozmawiamy o lokalnej piłce. W tym celu piszcie na uksdulowa@o2.pl


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Strony internetowe klubów sportowych
PostWysłany: 21.1.2011 12:21 

Dołączenie: 14.1.2011 18:22
Posty: 2
Strona klubu Promyk Bolęcin na futbolowo: http://promykbolecin.futbolowo.pl/
Strona na Facebook: http://www.facebook.com/pages/Promyk-Bolecin/162717197080328
Profil na NK: http://nk.pl/profile/25517694
Pozdrawiam i zapraszam ;)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3