Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.4.2024 19:41


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Likwidacja Impresariatu
PostWysłany: 22.2.2010 10:22 

Dołączenie: 3.11.2009 13:06
Posty: 4
OŚWIADCZENIE
Szanowni Państwo
Zarządzeniem p.o. Dyrektora MGOKSiR Ewy Jędrysik, z dniem 08.02.2010 Trzebiński Impresariat Artystyczny „Sokół” został zlikwidowany, a pracownicy zwolnieni.
Pracownicy Impresariatu serdecznie dziękują naszej drogiej widowni, wspaniałej publiczności od maluchów po osoby starsze za współtworzenie TRZEBIŃSKIEGO TEATRU – Scena Rozmaitości Sokolnia, który dzięki Państwu przez ostatnie lata był miejscem żywej twórczości artystycznej o różnorakiej tematyce. Dziękujemy więc Państwu, za wszystko czego doświadczaliśmy wspólnie. Nasze serca zawsze były przepełnione życzliwością i wielką wdzięcznością za uczestnictwo Państwa w proponowanych przez nas wydarzeniach artystycznych. Jeszcze raz dziękujemy za wszystko z nadzieją wspólnych spotkań z kulturą wyższego rzędu w przyszłości.
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o dokonanie oceny naszej dotychczasowej pracy oraz wyrażenia opinii dotyczącej potrzeby funkcjonowania w naszym mieście impresariatu. Wszystkie opinie prosimy kierować na adres: franciszek.woloch@onet.pl
Z uwagi na pozbawienie nas możliwości dokończenia realizacji już rozpoczętych propozycji artystycznych w dniach 26 luty, 7 marca oraz 27 marca zespół Impresariatu nie bierze odpowiedzialności za ewentualne uchybienia organizacyjne podczas wyżej wymienionych spektakli.
Z poważaniem
Były kierownik Impresariatu
Franciszek Wołoch


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Likwidacja Impresariatu
PostWysłany: 22.2.2010 15:42 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Panie Franciszku. Uczestniczyłem w paru przedsięwzięciach impresariatu i owszem jestem zadowolony z nich. Co do likwidacji to myślę iz powielanie zadań mija się z celem wiec słuszne jest (oczywiści jeśli zadania impresariatu przejmie p. Jędrysik) iż to będzie dalej dalej kontynuowane prze nią a jak to sprawdzimy za jakiś okres czasu. Podobnież także pana nie można zwolnić bo chroni pana immunitet radnego dziwne (może i mnie chroni immunitet forum Przełomu ;)

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Likwidacja Impresariatu
PostWysłany: 22.2.2010 20:46 

Dołączenie: 11.5.2007 18:13
Posty: 660
Pochwały: 86
A pozwolę sobie wyrazić inną opinię. Kilka razy byłem na spektaklach sprowadzonych przez pana Wołocha, m.in. na ostatnim. Zawsze sala pękała w szwach. Bawiłem się świetnie.
Bywałem też na imprezach organizowanych bez impresariatu. Zazwyczaj salę wypełniały dzieci i młodzież szkolna, która przyszła "na rozkaz". Zabawa była średnia...
Wszystko będzie dobrze, jeśli bez impresariatu ludzie odpowiedzialni za kulturę będą umieli zapewnić podobne rozrywki. Bo jeśli skończy się na pseudospektaklach profilaktycznych, ze spędzaniem dzieciaków, to ja dziękuję...


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Likwidacja Impresariatu
PostWysłany: 22.2.2010 21:08 

Dołączenie: 30.10.2006 15:05
Posty: 1843
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 82
Czyli byłeś też na imprezie nad Balatonem? County. Organizatorzy naganiający ludzi z okolic Balatonu żeby tylko przyszli na imprezę bo takie pustki były.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Likwidacja Impresariatu
PostWysłany: 22.2.2010 21:50 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Lucas - ja byłem na tej imprezie nad Balatonem razem z żoną. Nikt mnie nie namawiał - choć wiedziałem że bedzie to sie nie wybierałem ale jadąc na wycieczkę rowerową skreciliśmy zaciekawieni fajna muzyką. I podobało się nam. To samo dotyczy wielu spektakli takiego jak np Zapiski oficera armii radzieckiej - kapitalne. Co do operetek to bylem na sześciu i za kazdym razem zadowolony wracałem. Uwagi zaś mam tylko do dublowania się zadań impresariatu i MGOKSIR-u. Do niezrozumiałego zatrudnienia emeryta na etacie i zarazem radnego przez burmistrza.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Likwidacja Impresariatu
PostWysłany: 23.2.2010 15:44 

Dołączenie: 7.1.2009 22:13
Posty: 281
Pochwały: 3
Bardzo żal Impresariatu. Żal jak każdego dobra, które zaistniało, i które należałoby ocalić. Pretensje, wydaje się, należy skierować do burmistrza, który nie był w stanie stworzyć na tyle transparentnych struktur funkcjonowania Impresariatu, aby nadal mógł on działać dla dobra mieszkańców.
A przypomnieć należy, że Trzebinia stała się życiodajna dla ludzi pragnących kultury głównie dzięki Panu Franciszkowi. To fakt niezaprzeczalny. Zrobił tu coś, czego nie udało się dokonać nikomu: zdobył liczną publiczność dla kultury wysokiej. To zjawisko prawdziwie unikatowe w mieście tej wielkości! Wielu się trudziło, ale on jest duchem sprawczym tego fenomenu - i to od wielu lat. I nie bardzo mogę sobie wyobrazić działalności kulturalnej bez Niego.

To, że pobiera pensję, proszę wybaczyć… wynagrodzenie należy się za pracę nie tytułem łaski, lecz sprawiedliwości. Sprawiedliwość polega także na tym, że każdy robi to, do czego przeznaczyła go natura. Nie sądzę, by można było znaleźć tu godniejszy odpowiednik…

Impresariat miał swój styl i swoją klasę. O niewielu rzeczach w Trzebini można powiedzieć: mają swoją klasę. Instytucje ją mają, gdy mają duszę, a twórca Impresariatu potrafił ją wykreować swoim entuzjazmem i pasją. A na to nie ma ceny.
Ach i jeszcze jeden konkret… ceny spektakli, tych ostatnich i najbliższych, aby nie sięgać zbyt daleko. Za Rafała Kmitę w Teatrze Stu płaci się 60 zł („Cynamon”) i 50 zł („Szynel”). Impresariat oferuje cenę 35 zł. Dla mnie to ważne.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Likwidacja Impresariatu
PostWysłany: 23.2.2010 16:18 

Dołączenie: 30.10.2006 15:05
Posty: 1843
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 82
aletheia napisał(a):
A przypomnieć należy, że Trzebinia stała się życiodajna dla ludzi pragnących kultury głównie dzięki Panu Franciszkowi. To fakt niezaprzeczalny. Zrobił tu coś, czego nie udało się dokonać nikomu: zdobył liczną publiczność dla kultury wysokiej

To chyba nie za bardzo interesujesz się kultura na wysokim poziomie? Jakoś Dwór Zieleniewskich od lat organizuje imprezy na wysokim poziomie, choćby coroczne koncerty w klasztorze czy ubiegłoroczna seria koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyka w Starym Krakowie. Dwór Zieleniewskich na długo przed stworzeniem impresariatu oferował imprezy kulturalne począwszy od tych najbardziej poważnych do rozrywkowych, występowały tu zespoły muzyczne, chóry, kabarety, gościli tu słynni artyści i to wtedy, gdy nikt nie myślał o stworzeniu impresariatu. Więc Twoja wypowiedź jest nielogiczna, albo wynika to z Twojej ogromnej niewiedzy, albo robisz z siebie błazna po to by podkreślić jaka to bieda była gdy Wołoch nie zajmował się kulturą :| Otóż jest to całkowita nieprawda!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Likwidacja Impresariatu
PostWysłany: 23.2.2010 18:37 
Dzięki serdeczne Adminie Wielki za przychylenie się do mojej prośby. Tobie wiadomej. Dobrze, że już jesteś.

Ateńczyku i Aletheia. Macie rację, takie same są moje odczucia.
Pan Wołoch powołał do życia w tej zapyziałej Trzebini coś takiego, jak żywy teatr i prawdziwą operę (operetkę), dostępne dla szerokiej publiczności.
Dworek natomiast jest typowo kameralny i dla bardzo wąskiego kręgu jego zwolenników.

Z jednego tylko będę miał wątpliwą satysfakcję. Bo nie będzie już tych lokalnych VIPów w pierwszych rzędach w plenerowej operze i operetce w Młoszowej. Którzy w czasie spektakli prowadzili ożywione rozmowy (jak i ich szanowne małżonki) między sobą. Kiedyś miałem tę "przyjemność" usiąść obok tychże VIPów. Nie, żeby być koło nich - ale żeby być bliżej artystów na scenie (następnym razem wybrałem dalsze miejsca). A pan Franciszek tak się starał wobec nich (VIPów). I co Mu teraz z tego przyszło? Jednak prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Miejscowe i powiatowe VIPy już nie pomogą. Pokazali tyły.

A opery jak i operetki w plenerze już nie będzie. Jak również żywego teatru w Sokolni.
Pozostaje nam tylko operetka w trzebińskim magistracie. Jak i teatrum w wykonaniu pani Dyrektor.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Likwidacja Impresariatu
PostWysłany: 23.2.2010 19:10 

Dołączenie: 11.5.2007 18:13
Posty: 660
Pochwały: 86
druid - podpisuję się obiema rękami!

lucas - chyba rzucasz palenie albo jesteś na diecie, bo drażliwyś jakoś przerażająco. Jeśli dla Ciebie każda dyskusja musi kończyć się w rynsztoku - to proszę bardzo, ale beze mnie. Chciałoby się powiedzieć - więcej Dworku, Panie Wysoka Kulturo! Może przez pory się dostanie...


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Likwidacja Impresariatu
PostWysłany: 23.2.2010 19:40 
druid napisał(a):
Dworek natomiast jest typowo kameralny i dla bardzo wąskiego kręgu jego zwolenników.

Ośmielę się nie zgodzić, do Dworu uczęszcza bardzo wiele osób, nieraz bywałem na koncertach i przedstawieniach, gdzie widzowie nie mieścili się w sali. Wąski krąg zwolenników ? Chyba nie masz pojęcia, o czym mówisz, uczęszczasz na koncerty w klasztorze księży Salwatorianów ? Widać nie, a szkoda, co roku przychodzi na nie setki widzów. Może byłeś kiedyś na festiwalach z okazji dnia Matki organizowanych, co roku przez Dwór ? Ja często tam bywam z rodziną, przychodzi wtedy dużo ludzi i nie wyglądają na wąski krąg zwolenników. Widzę, iż niektórzy wypowiadający się w temacie nie mają bladego pojęcia, co dzieje się na terenie naszej gminy. Zaślepieni jedną, co roczną bardzo udaną imprezą operetkową podniecają się niesamowicie. Otóż operetka jest raz w roku, natomiast impresariat najczęściej zajmował się imprezami organizowanymi w sali Domu Kultury "Sokół", były to proste imprezy i przedstawienia, które może każdy głupi zorganizować, ale do tego powołano specjalną instytucję o nazwie "impresariat Trzebiński", która generowała dodatkowe koszty i wyręczała innych pracowników Sokoła. Drodzy państwo, tworzenie specjalnej instytucji dla pana Wołocha było zbędnym wydatkiem, "widzi mi się" naszych władz. Skasowanie tego sztucznego tworu wyjdzie tylko na dobre, gmina przestanie wydawać pieniądze na opłacanie niepotrzebnych ludzi, a zadania impresariatu przejmą inne instytucję kulturalne. Nie potrafię zrozumieć wypowiedzi niektórych forumowiczów, którzy utożsamiają początek kultury w mieście z początkiem działalności impresariatu. W moim mniemaniu są to osoby, które nic z kulturą nie mają wspólnego, skoro nie dostrzegają tego, co było wcześniej. A działo się bardzo wiele, co udowodnił swoim postem forumowicz "lucas".


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Likwidacja Impresariatu
PostWysłany: 23.2.2010 20:22 
Marcel, mylisz się i to bardzo. Mieszkam niedaleko Dworku Zieleniewskich. Jestem prawie na każdym spektaklu. Przeważają znajome twarze, co świadczy o "wąskim" kręgu zwolenników. Często pozostaje trochę wolnych miejsc w tej lustrzanej sali. Do zwyczaju należy, że są jeszcze sprzedawane bilety tuż przed rozpoczęciem danego spektaklu - co jednak świadczy o nie 100% zainteresowaniu wsród ewentualnych zwolenników imprez w Dworku. Mimo reklamy plakatowej jak i w lokalnych mediach. Były i wyjątki - jak np. występ Renaty Przemyk.

Trudno, aby koncerty muzyki oratoryjnej organizować w plenerze przy Dworku albo w samym też Dworku. Kościoły są lepiej do tego przystosowane. Bywam także na takich koncertach - ale to jest już inna bajka.

Jeżeli masz zamiar komuś dokopać - proszę bardzo. Ale z rynsztokiem nie dyskutuję. Dołączam się oburęcznym podpisem do Ateńczyka. W kwestii dyskusji rynsztokowej. Jak i w meritum sprawy.

Myślę, iż czas rozpocząć chocholi taniec.
W ślad za niedawnym likwidowaniem gminnych szkół przez trzebiński magistrat (w ramach oszczędności) zlikwidujmy te wszystkie gminne domy kultury, a zostawmy ten jeden prawdziwy i "dochodowy". Albo inaczej: zlikwidujmy Dom Kultury "Sokół", bo niedługo zejdzie "na psy". Sala kinowa straszy pustkami, a do pseudo-imprez nagania się dzieci i młodzież. A gminne Domy Kultury pozostawmy (zgodnie z Przełomową ankietą). Tylko będzie pewien problem, a mianowicie: co będzie, jak pan Starosta nie zostanie starostą ani też burmistrzem? To gdzie pójdzie na ciepłą posadkę, jak nie będzie "Sokoła"?
Na szczęście nie jest to problem mój. Czas zacząć taniec chocholi.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Likwidacja Impresariatu
PostWysłany: 23.2.2010 22:32 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Ja tylko ośmielę się wtrącić do dyskusji z informacją, że MGOKSiR przygotowuje na tegoroczne Dni Trzebini plenerowe przedstawienie i ma to być "Hrabina Marica".


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Likwidacja Impresariatu
PostWysłany: 24.2.2010 0:15 

Dołączenie: 30.10.2006 15:05
Posty: 1843
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 82
Ateńczyk napisał(a):
lucas - chyba rzucasz palenie albo jesteś na diecie, bo drażliwyś jakoś przerażająco. Jeśli dla Ciebie każda dyskusja musi kończyć się w rynsztoku - to proszę bardzo, ale beze mnie. Chciałoby się powiedzieć - więcej Dworku, Panie Wysoka Kulturo! Może przez pory się dostanie...

Dlaczego na rynsztoku? Co źle powiedziałem? Bo zwróciłem uwagę, że przed erą impresariatu istniała kultura na wysokim poziomie w naszym mieście? Dlatego bo utrąciłem wspaniałą myśl o tym, jak to pan Wołoch wprowadził do miasta prawdziwą kulturę?
Impresariat był czymś nie potrzebnym, generował tylko niepotrzebne koszty związane z utrzymaniem osobnej kadry i Wołocha, jak widzimy MGOKSiR przygotowuje przedstawienie bez Wołocha i świat się jakoś nie zawalił. Pod dyktando Wołocha stworzono niepotrzebny twór, który miał zaspokoić jego wizję, twór, który miał robić to, co powinni robić pracownicy MGOKSiR-u.
A moja pierwsza ostra wypowiedź o Wołochu spowodowana jest jego aroganckim zachowaniem wobec innych, przykład z biblioteki (o którym już wszyscy wiedzą) i przykład z jego parafii (o którym wiedzą wtajemniczone osoby).


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Likwidacja Impresariatu
PostWysłany: 24.2.2010 8:19 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Wy już dzielicie skórę na niedźwiedziu. Dajcie wykazać się MGOKSiR-owi. Tak jak napisała pani Ala - w planach jest i operetka i inne imprezy. Wiec może dalej będzie kulturalnie działo się w Trzebini tak jak za czasów impresariatu. Nikt nie powiedział ze nie będzie wszystkiego co on tworzył. Kultura z natury jest niedochodowa - trzeba do niej dopłacać ale to także jak i sport w gminie jest jej obowiązkiem. A że każdy ma inne gusta - jedni teatr, inni muzykę poważną inni zaś muzykę rozrywkową wiec trzeba będzie pogodzić wszystkich. Co do spędów młodzieży - także mam mieszane uczucia ale jak inaczej widzicie dostęp młodzieży do kultury? Jest to bardzo trudne. Myślę iż lepiej niech idą zagonieni przez nauczycieli na poranek muzyczny do dworku czy spektakl do Sokoła aniżeli nie dać im nic w zamian. Nie jest prosto znaleźć grupę uczniów chętnych na wyjazd do teatru czy do filharmonii. A tak to zamiast lekcji będą mieć jakiś przeżycie i wrażenia. A że większości się nie spodoba - trudno. Trzeba pokazać iż jest inna kultura oprócz kultury PC i TV. Wracając do istnienia impresariatu ... przecież jeśli ktoś uważa iż potrafi tak poprowadzić impresariat iż będzie on dochodowy - co stoi na przeszkodzie by był on działalnością gospodarczą??
Będzie miał ciekawy program - wynajmie go MGOKSIR i będzie OK.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Likwidacja Impresariatu
PostWysłany: 24.2.2010 15:19 

Dołączenie: 7.1.2009 22:13
Posty: 281
Pochwały: 3
Krzysio. Nie dzielimy skóry na niedźwiedziu. Życzymy naszej gminie rozkwitu kulturalnego. Jednak, musisz przyznać, historia Impresariatu pokazuje coś głębiej - chodzi o zasady, czy raczej ich brak, w traktowaniu ludzi i instytucji. Po co burmistrz zezwolił na utworzenie Impresariatu (bo chyba jakieś namaszczenie było), skoro od początku nie widział dla niego przyszłości? Nie bacząc jednak na jego motywacje, to co się stało jest wyrazem lekceważenia nas – widzów; publiczności, która licznie przybywała do Sokolni.
To pokazuje też pewien mechanizm traktowania ludzi i instytucji. Likwiduje się coś, co się przyjęło i w jakiś sposób wybiło. Z tym, że ktoś inny tworzy, a ktoś inny likwiduje, choć zasada jest stała: burmistrz nic nie likwiduje. Bardzo sprytne. Absurd jakiś niepojęty.
Jeśli chodzi o dzieci i wychowanie kulturalne. Nie ma wspanialszych odbiorców kultury wysokiej jak dzieci. Naprawdę. Sokół stwarzał możliwość, aby nie tylko szkoła uczyła uczestnictwa w kulturze. Chodziło także o to, aby rodzice zabierali swe pociechy do teatru, nawet, gdy ten jest nieco na wyrost. Miejsce i cena sprzyjały temu.

Lucas. Dzięki jaśniepanku, żeś nas nieumiejętnych pouczyć raczył, bo jako urodzeni przedwczoraj w tej gminie, żylibyśmy w głębokiej nieświadomości co do historii życia kulturalnego miasta. Ty znasz wszystkie problemy gminy i jej ducha niezwykłego, więc wyczekujemy na każde Twe słowo, bacząc pilnie, aby żadne na ziemię nie upadło.
O wadach pana Wołocha (pewnie licznych), o których chętnie byś porozprawiał, dyskutować nie zamierzam, choćby dlatego, że musiałabym się wpierw uderzyć w swoją kształtną pierś.
Jeśli zaś chodzi o dyskusje rynsztokowe: nie tylko błazna, ale na życzenie także starszą siostrę w ewolucji potrafię zrobić.

lucas napisał(a):
Twoja wypowiedź jest nielogiczna, albo wynika to z Twojej ogromnej niewiedzy, albo robisz z siebie błazna po to by podkreślić jaka to bieda była gdy Wołoch nie zajmował się kulturą


Swoją drogą Lucas ciekawe ile Ty miałeś latek, kiedy pan Wołoch zorganizował w Trzebini pierwsze wydarzenie kulturalne na dużą skalę?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 58 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3