Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.4.2024 11:50


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
PostWysłany: 2.12.2009 22:32 

Dołączenie: 11.5.2007 21:21
Posty: 111
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 4
Witam. W imieniu organizatorów pragnę zaprosić wszystkich do przyłączenia się do akcji WOŚP w Chrzanowie po raz kolejny. Na razie załączam tylko program imprezy na placu tysiąclecia, zapewniam jednak, że atrakcji w tym roku będzie o wiele więcej :)

Cytuj:
Niedziela, 10 stycznia 2010:

1. Plac Tysiąclecia w Chrzanowie:

12:00 Występy chrzanowskich przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.
12:30 Pokazy strażackie i ratownictwa medycznego.
13:00 ???
13:30 Koncert zespołu Bao (rock)
14.15 Koncert zespołu True Pampers (Alternative Metal)
15:00 Koncert zespołu The Trepp (punk rock)
16:00 Koncert zespołu Farben Lehre (punk rock)
17:15 Koncert zespołu Bzzzt Squad (Hip-Hop)
18:00 Koncert zespołu LSD (rock/blues)
18:45 Koncert zespołu KOD (Rock&Roll)
19:30 Koncert zespołu Bunkier (punk)
20:00 Światełko do nieba(Pokaz sztucznych ogni), c.d. koncertu


W tym roku pieniądze zebrane w trakcie finału zostaną przeznaczone na sprzęt dla dziecięcych oddziałów onkologii w całej Polsce.

Zapraszam do dyskusji na temat programu imprez chrzanowskich i na temat samej Akcji ;)


Ostatnio edytowany przez pyotrus, 10.12.2009 22:47, edytowano w sumie 1 raz

Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
PostWysłany: 3.12.2009 15:28 

Dołączenie: 3.2.2009 10:14
Posty: 823
Pochwały: 1
Zastanawiam się, czy nie możnaby zrezygnować przynajmniej ze sztucznych ogni i pieniądze te przekazać na sprzęt dla szpitali. Drażni mnie w Wielkiej Orkiestrze to, że bardzo dużo pieniędzy przy okazji się marnuje. Ale może inaczej nie zebrałoby się ich tyle?... To tak do zastanowienia.

Natomiast porażką światowego systemu ekonomicznego jest to, że na leczenie dzieci musi zbierać fundacja.... Oczywiście chwała jej za to i dobrze, żę są fundacje, dzięki którym można leczyć dzieci i dorosłych. Chciałem jednak zwrócić uwagę na to, że systemy ubezpieczeń poprostu nie działają i nie potrafią zabezpieczyć podstawowych potrzeb ludzi. I to jest skandal wołający o pomstę do nieba! Jak można zrozumieć fakt, gdy urzadzenie do rezonansu magnetycznego stoi bezczynne, a terminy są za pół roku, bo skończyły się limity. Dałem 800 zł i rezonans dało się zrobić jeszcze tego samego dnia... Ale wracając do WOŚP, to widziałem salę wyposażoną przez WOŚP, która stała bezczynnie, bo nie było pieniędzy na obsługę i ekspoloatacje... Oczywiście to nie jest wina WOŚP, ale tak przy okazji zwracam uwagę na paranoję w jakiej żyjemy.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
PostWysłany: 3.12.2009 17:15 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.11.2007 13:22
Posty: 507
Pochwały: 14
Heh przypomniales mi cos Tom =)...

Cytuj:
1.Nie wspieram Przystanku Woodstock ,a jest on finansowany z tych pieniędzy.
2.Nie wspieram fundacji pana Owsiaka gdyż kiedyś zbierając dla nich kase odwiedziłem ich biuro ok godz 21 po nowy identyfikator i widziałem w jaki sposób "liczone" są pieniądze w punktach....
3.Potrącanie sobie części zebranych pieniędzy przez zbierających jest zjawiskiem powszechnym.Otwiera sie po prostu puszke , a pieniądze można wpłacić na poczcie po wcześniejszym odliczeniu sobie prowizjii.
Sam Pan Owsiak przyznał kiedyś ,że wie o tym procederze ,ale nie zmieni przepisów ,aby cyt."zachęcić "zbieraczy.
4.Nie wspieram firm farmaceutycznych ,które są benificjentem WOŚP.W kilku przypadkach zakupy bądż wymiana sprzętu okazała sie niepotrzebna ,a pieniądze zmarnowane.
5.Nie podoba mi sie ,że nie wspiera sie wiedzy o zdrowiu ,alternatywnych metodach leczenia i profilaktyki tylko tworzy sie iluzje ,że jedynym rozwiązaniem na choroby jest ...wrzucenie pieniędzy do puszki".
6.Jestem liberałem i uważam to w oógle za głupi pomysł.Lepiej już dodrukować pieniędzy i wsadzic w szpitale.Na to samo wyjdzie .Obecny system to puszka bez dna.
Można by co m-ąc robić orkiestre np na autostrady itp.
7. 2. Kupowanie sobie dobrego samopoczucia. Co z tego, że przez cały rok jestem skurw..., gardzę żebrzącymi babciami, olewam potrzebujących, skoro raz w roku mogę wrzucić parę groszy do puszki i już jestem w porządku. Rytuał spełniony. Mało tego, na potwierdzenie, że już wypełniłem swój obowiązek, dostaję naklejkę, żeby się na mnie ludzie krzywo nie patrzyli.


Rozumiem oczywiscie ze to ma 2 strony... Tak wklejam post z innego forum dla przemyslenia =)

_________________
”Jeśli problem da się rozwiązać, to nie ma się, czym martwić, jeśli zaś rozwiązać
się nie da to zamartwianie nic nie pomoże”


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
PostWysłany: 3.12.2009 18:01 

Dołączenie: 11.5.2007 21:21
Posty: 111
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 4
Tom: pokaz sztucznych ogni jest zorganizowany całkowicie ZA DARMO przez firmę pirotechniczną z Libiąża :) Także chwała za to właścicielowi, który jest bardzo miłym cżłowiekiem i bez najmniejszych oporów zgodził się nam pomóc. :)
Musisz przyznać, że w trakcie tej imprezy chcemy przyciągnąć jak najwięcej ludzi, a taki pokaz na pewno jest jakąś atrakcją.

Krolewicz:
Jeśli chodzi o pierwszy punkt, który zacytowałeś. Podaj mi zródło tej informacji jeśli możesz.
Bo nie wiem jak Ty, ja akurat jeżdżę na Woodstocki i wiem że impreza jest sponsorowana całkowicie przez sponsorów ( w tym roku było to PKO,Allegro, Lech) oraz przez miasto Kostrzyn gdzie impreza się odbywa.

Co do wyciągania pięniędzy z puszek. Zapewniam Cię, ze jeśli coś takiego zdarzy się w Chrzanowie, dana osoba poniesie konsekwencje. Jak jest w innych miastach nie wiem- przyznasz jednak, że niestety wszędzie znajdzie się ktoś kto psuje opinię całej Akcji (nie mówię tu tylko o wośp)
I nie- nie można wpłacić pięniędzy na pocztę z puszki. Każdy wolontariusz jest rozliczany w sztabie do którego należy, a puszki są zaplombowane i zapewniam Cię że to widać jeśli ktoś przy nich "grzebał".

Jeśli uważasz, że ta impreza to "kupowanie sobie dobrego samopoczucia" zapraszam na inne imprezy organizowane m.in. przez "Przyjaznych Miastu" czy ZHP. Zapewniam Cię że wielu ludzi nie robi z siebie dobrego człowieka na pokaz raz do roku.

Weźcie pod uwagę też to, że poza dniami Chrzanowa i dniem Powiatu, Orkiestra jest jedną z niewielu imprez kulturowych w naszym mieście. A co najważniejsze: działa w dwie strony.
My pomagamy dzieciakom, które niczemu nie są winne, że w kraju jest taka a nie inna służba zdrowia, my z kolei możemy się przy okazji świetnie bawić. :) Z drugiej strony jest to impreza charytatywna więc wiele podmiotów włącza się do niej charytatywnie i dlatego może z tego wyjść coś dużego.

Pozdrawiam ;)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
PostWysłany: 3.12.2009 23:33 

Dołączenie: 3.2.2009 10:14
Posty: 823
Pochwały: 1
Gratuluję zatem organizatorom załatwienia darmowego pokazu. Już nie będę się czepiał, że zamiast dawać ognie, mógłby dać kasę na jakiś dobry cel :) Niestety w większości miast idą na to wielkie pieniądze.
Co do finansowania Woodstocku, to ja słyszałem od Owsiaka, że jest to finansowane przez WOŚP jako forma podziękowania dla wolontariuszy, więc to chyba prawda. Dodatkowo na tych pieniądzach zarabiało kilku niezbyt fajnych ludzi i kradzieże się zdarzały. Ale to nie jest istotne aż tak bardzo. Faktem nie do podważenia jest to, że dzięki temu w szpitalach jest więcej sprzętu.
Nie jestem zwolennikiem WOŚP z różnych względów, ale doceniam dobrą stronę ich działalności i cieszę się z pozytywnych aspektów ich działalności.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
PostWysłany: 4.12.2009 8:18 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
To że sprzet od Owsiaka ląduje w szpitalach to jest fakt bo duzo tego sie rozeszlo po tych akcjach. Jednakze wazne jest aby do specjalistycznego sprzetu jaki laduje w szpitalach dodatkowo doszlo finansowanie na obsluge go gdyz czesto okazuje sie ze sprzet jest ale nie ma tzw. kontraków i zamiast np 304 zabiegów dziennie wykonuje sie na nim 3-4 zabiegi tygodniowo a reszte sprzet stoi lub zarabia na szpital poprzez platne usługi. A mnie to sie nie podoba :(

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
PostWysłany: 4.12.2009 14:44 

Dołączenie: 11.5.2007 21:21
Posty: 111
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 4
Krzysio, jednak wszyscy przyznamy że to już nie wina Fundacji a rządu i polskiej służby zdrowia ;)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
PostWysłany: 4.12.2009 18:11 

Dołączenie: 18.3.2008 14:01
Posty: 615
Pochwały: 83
była już dyskusja na ten temat i znow bedzie jak co ,,roku"

i tak wkoło maciaju i znow nic z niej nie wyniknie

_________________
w stadzie baranów wole być wilkiem


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
PostWysłany: 10.12.2009 22:46 

Dołączenie: 11.5.2007 21:21
Posty: 111
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 4
Danton napisał(a):
była już dyskusja na ten temat i znow bedzie jak co ,,roku"

i tak wkoło maciaju i znow nic z niej nie wyniknie


Dlatego na początku dyskusji napisałem, że zapraszam do dyskusji nie tylko o samej Orkiestrze ale też o tym co dzieję się w naszym mieście :)


Następną atrakcją najbliższego Finału będzie Wyświetlany w sobotę 9 stycznia w Moksirze film muzyczny "Przystanek Woodstock: Najgłośniejszy film Polski"

Pozdrawiam ;)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
PostWysłany: 11.12.2009 12:22 

Dołączenie: 3.2.2009 10:14
Posty: 823
Pochwały: 1
Cóż, możnaby jeszcze wyświetlić film Woodstock - przemilczana prawda", "Wielka Orkiestra Światecznej Przemocy", "Woodstock - przystanek do piekła". Wtyedy każdy mógłby sobie sam wyrobić opinię w miarę obiektywną... Niestety jedni BARDZO wychwalają działalność Owsiaka, a inni wręcz DEMONIZUJĄ. Moim zdaniem prawda jest gdzieś po środku. Bo dzięki Owsiakowi dzieje się BARDZO DUŻO dobrych rzeczy, więc nie chciałbym go dyskredytować. Natomiast delikatnie zaznaczyłbym, że jest niestety jeszcze ta nienajlepsza strona jego działalności...


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
PostWysłany: 11.12.2009 14:07 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 21.9.2009 8:17
Posty: 309
to przez takie akcje NFZ odlicza sobie kasę jaka idzie na szpitale i mają ją na przehulanie. szpital i tak dostanie. przykre to ale to wygląda jak dobrowolny podatek.

a na poprawę humoru dodam tylko, że artyści wcale nie wystepują dla WOŚP tylko dla siebie. kilka lat temu był niejaki pan kabareciarz Daniec i stracił w mych oczach wszystko. otóż plakaty z informacją o jego występach pojawiły się grubo wcześniej. los tak zrządził że był to styczeń, okres kiedy gra orkiestra. i co śię stało? na kilka tygodni przed występem cena biletu poszła w górę o 10 złotych a na plakacie pojawił się napis, że występ w ramach WOŚP. i ile z tego przeznaczył na orkiestrę? cały dochód czy tylko tę dychę? nie wierzę w charytatywność! tym bardziej że pan Owsiak zwiedza sobie świat z kolegami i bezczelnie puszcza z tych wojaży filmy opatrywane znakiem TV OWSIAK. skąd to jest finansowane? może i coś dobrego z tego wynika, ale przede wszystkim pomaga się utrzymać grupie ludzi, którzy w łatwy sposób chcą zarobić trochę więcej grosza, bo na szczytny cel nikt nie odmówi. a jak odmówi to jest "nienaznaczony"


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
PostWysłany: 11.12.2009 14:14 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.11.2007 13:22
Posty: 507
Pochwały: 14
qwerty napisał(a):
to przez takie akcje NFZ odlicza sobie kasę jaka idzie na szpitale i mają ją na przehulanie. szpital i tak dostanie. przykre to ale to wygląda jak dobrowolny podatek.


I wlasnie o to chodzi. Dlatego nie popieram zbytnio tej akcji, mimo ze niesie z soba sporo dobrego

_________________
”Jeśli problem da się rozwiązać, to nie ma się, czym martwić, jeśli zaś rozwiązać
się nie da to zamartwianie nic nie pomoże”


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
PostWysłany: 20.12.2009 23:36 

Dołączenie: 7.6.2008 15:59
Posty: 21
Jesteście śmieszni, zgodnie z prawem każda fundacja 10% z uzbieranych funduszy może przeznaczyć na utrzymanie swojej działalności, dla tych ludzi to jest praca. Może uważacie że lekarz za ratowanie życia tez nie powinien pobierać pensji? Tutaj ta jałowa dyskusja powinna się skończyć.

Jeśli chodzi o WOŚP to oni od zawsze więcej wydawali na sprzęt niż uzbierali na finale, ale w Polsce jak ktoś ma dobry pomysł to od razu jest złodziejem i demoralizatorem :D

Życzę tym wszystkim zacofanym krwiopijcom, żeby ich dzieciaki nigdy ze sprzętu zakupionego przez WOŚP korzystać nie musiały.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
PostWysłany: 21.12.2009 8:49 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 21.9.2009 8:17
Posty: 309
slawke napisał(a):
Jesteście śmieszni, zgodnie z prawem każda fundacja 10% z uzbieranych funduszy może przeznaczyć na utrzymanie swojej działalności, dla tych ludzi to jest praca.
nie znaczy to, że wolontariusze mogą sobie sami pobierać; według nich należna kwotę. jeśli dopuszczamy do takich sytuacji to dlaczego się dziwić, że odbiór w społeczeństwie jest właśnie taki. prawda :?:

slawke napisał(a):
Tutaj ta jałowa dyskusja powinna się skończyć.

czy dyskusja jest jałowa czy nie, to akurat osądzić nie możesz. możesz natomiast rzec, że różni się w poglądach od prezentowanych przez ciebie. równie dobrze ktoś inny mógł by powiedzieć, że twój punkt widzenia jest taki jak zasmarkanego sześciolatka, a póki co nikt tego nie uczynił.

slawke napisał(a):
Jeśli chodzi o WOŚP to oni od zawsze więcej wydawali na sprzęt niż uzbierali na finale, ale w Polsce jak ktoś ma dobry pomysł to od razu jest złodziejem i demoralizatorem :D

nikt tego nie powiedział. przeczytaj sobie dokładnie powyższe wątki :!: tylko czy nie uważasz, że chodzić i żebrać po ludziach, grając przy tym na ich uczuciach, jest daleko bardziej złożone w swej istocie niż to co napisałeś. w prawidłowo działającym kraju takim finansowaniem zajmują się stosowne instytucje państwowe, NFZ w tym przypadku. ale ten wątek już był poruszony.

slawke napisał(a):
Życzę tym wszystkim zacofanym krwiopijcom, żeby ich dzieciaki nigdy ze sprzętu zakupionego przez WOŚP korzystać nie musiały.

życzenia jakże zacne. tobie również życzę tego samego.

tak na optymistyczne zakończenie, to polecam film "Fundacja". całkiem świeży, dobra obsada, i jakże prawdziwy.

a tak swoją drogą to ciekawe dlaczego przychodnie prywatne stać na wiele więcej niż te NFZ? przecież finansowane sa w taki sam sposób. porównajcie sobie Diabet i inna przychodnię choćby tę na ul. Sokoła. zupełnie inny świat, inny standard lecznictwa, warunki pracy personelu, i i sam personel bardziej życzliwy dla pacjenta.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
PostWysłany: 29.12.2009 16:07 

Dołączenie: 11.5.2007 21:21
Posty: 111
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 4
Całkowity program imprez towarzyszących 18 finałowi WOŚP w Chrzanowie:

Cytuj:
Piątek, 8 stycznia 2010:

1. Sala kinowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie:

18:00 – Koncert noworoczny.

1. Galeria (hol) Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie:

18:00 - Licytacja przedmiotów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

1. Restauracja „Nowa”:

19:30 – Koncert Jazzowy – zespół „Funky Beegos”


Sobota, 9 stycznia 2010:

1. Hala Sportowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie:

14:30 – Otwarte mistrzostwa Chrzanowa w siłowaniu na rękę,

podczas turnieju pokaz Aikido.

19:30 – towarzyski mecz old boy’ów TS Wisły Kraków

2. Zespół Szkół w Płazie

13-15 mecze piłki siatkowej
15-17 Występy uczniów z Zespołu Szkół w Płazie, Koła Gospodyń Wiejskich "Płazianki", Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Płazie oraz Harcerzy z ŚDH "Płomienie"
17-18 Koncert zespołów BAO oraz The Trepp

W trakcie imprezy licytacje gadżetów WOŚP i prac plastycznych oraz kawiarenka


Niedziela, 10 stycznia 2010:

1. Sala kinowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie:

10:30 – Projekcja filmu „Przystanek Woodstock- Najgłośniejszy Film Polski”.

2. Plac Tysiąclecia w Chrzanowie:


12:30 – Pokazy strażackie i ratownictwa medycznego.
13:00 – Koncert zespołu „Bao”
14.00 – Koncert zespołu True Pampers
15:00 – Koncert zespołu „The Trepp”.
16:00 – Koncert zespołu „Farben Lehre”.
17:10 – Koncert zespołu „Bzzt Squad”.
17:50 – Koncert zespołu „LSD”.
18:40 – Koncert zespołu „Jan Zatos”(dawny zespół „KOD”).
19:30 – Koncert zespołu „Bunkier”
20:00 – „Światełko do nieba”, c.d. koncertu
20:30 – zakończenie akcji


Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w powyższym harmonogramie.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3