Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27.4.2024 17:34


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Panel otwarty z kandydatami na burmistrza Trzebini
PostWysłany: 7.11.2014 11:20 

Dołączenie: 8.10.2009 16:33
Posty: 132
Pochwały: 28
https://www.facebook.com/events/1494052 ... pe=regular

Kod:
Komitet Wyborczy Wyborców "Wolna Trzebinia" z własnej inicjatywy podjął się zorganizowania spotkania ze wszystkimi kandydatami wystawionymi przez komitety wyborcze do walki o piastowanie przez kolejne 4 lata funkcji burmistrza.


10 listopada - godzina 18-sta w Dworze Zieleniewskich.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Panel otwarty z kandydatami na burmistrza Trzebini
PostWysłany: 7.11.2014 21:18 

Dołączenie: 4.9.2014 22:20
Posty: 74
Pochwały: 36
Sądzę, że poważny kandydat powinien to olać. Będzie toczenie piany, oczernianie i szopka ku uciesze gapiów.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Panel otwarty z kandydatami na burmistrza Trzebini
PostWysłany: 7.11.2014 23:50 

Dołączenie: 8.10.2009 16:33
Posty: 132
Pochwały: 28
Admyn - jak to ująłeś "poważny kandydat" powinien akurat przyjąć, każde zaproszenie na spotkanie otwarte jeżeli mieszkańcy wyrażają na niego chęć. Przypominam Ci, że urząd radnego, sołtysa, burmistrza i wielu pomniejszych funkcji państwowych to nic innego jak posługa...ba, to służba. No chyba że nadal mentalnie utknęliśmy w poprzednim systemie.

Wobec powyższego każdy kandydat mający chociaż krztę godności winien się spotkać z mieszkańcami. Jeżeli tego nie robi i ma powierzchowny stosunek do wyborców, nie powinien w żadnym razie piastować takiej funkcji i narazić się na ostracyzm.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Panel otwarty z kandydatami na burmistrza Trzebini
PostWysłany: 8.11.2014 8:53 

Dołączenie: 4.9.2014 22:20
Posty: 74
Pochwały: 36
Trzebinianin 228 napisał(a):
Admyn - jak to ująłeś "poważny kandydat" powinien akurat przyjąć, każde zaproszenie na spotkanie otwarte jeżeli mieszkańcy wyrażają na niego chęć. Przypominam Ci, że urząd radnego, sołtysa, burmistrza i wielu pomniejszych funkcji państwowych to nic innego jak posługa...ba, to służba. No chyba że nadal mentalnie utknęliśmy w poprzednim systemie.

Wobec powyższego każdy kandydat mający chociaż krztę godności winien się spotkać z mieszkańcami. Jeżeli tego nie robi i ma powierzchowny stosunek do wyborców, nie powinien w żadnym razie piastować takiej funkcji i narazić się na ostracyzm.


Trzebinianin - spłycasz wszystko do swojego punktu widzenie widzenia, jakiegoś wzorca, który sobie przyjąłeś. Godność nie ma tu nic do rzeczy, a to, że ktoś nie przyjdzie i nie powinien pełnić funkcji, a przy okazji nie ma godności a przy okazji ma powierzchowny stosunek do wyborców - o czym Ty piszesz?. Równie dobrze można takiemu przypisać, że jest chamski, moralność jest mu obca i wiele innych cech.
Ja po prostu uważam, że przy 4 kandydatach nikt nad tym nie zapanuje. Czterech na raz, ograniczona ilość czasu - o to mi chodzi. Inaczej mówiąc będzie to debata w pigułce ze szczątkowymi informacjami, przerywaniem sobie nawzajem, a być może skończy się tak jak w Chrzanowie, gdzie mieszkańcy byli tak rozczarowani, ze na znak protestu wychodzili z sali - sam poczytaj. Niech się spotka dwóch kandydatów podczas dogrywki.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Panel otwarty z kandydatami na burmistrza Trzebini
PostWysłany: 8.11.2014 9:44 

Dołączenie: 8.10.2009 16:33
Posty: 132
Pochwały: 28
Nie, nie spłycam - w pierwszej kolejności, kto jest osobą decydującą o przebiegu panelu, nie wliczając moderatorów, tudzież innych osób sprawujących pieczę nad spotkaniem? Tylko kandydaci, i to od nich zależy oraz ich kultury debaty czy będzie to tzw. bicie piany, oczernianie etc. czy merytoryczne wykorzystanie czasu, który im przysługuje.

Druga sprawa. Dlaczego mieszkańcy, nie mają mieć możliwości spotkania się ze wszystkimi startującymi? Zorientowania się w ich poglądach, uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania, ocenieniu wystąpienia publicznego? W mojej ocenie to prowadzi do wykluczenia, już na starcie tych mniej medialnych i mniej znanych. Bo gdzie mogli by się pokazać jak nie na spotkaniach z mieszkańcami? na żywo, bez ustawionych pytań i wcześniej przygotowanych odpowiedziach.

Wielu ludzi z mojego otoczenia ma bardzo pozytywnie nastawiona do tego przedsięwzięcia i z przyjemnością zapozna się z argumentacją programów każdego z kandydatów. No chyba że przyjmujemy taki punkt, jakoby wybory również są ustawione i wszystko to jest jednym wielkim szwindlem.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Panel otwarty z kandydatami na burmistrza Trzebini
PostWysłany: 8.11.2014 10:21 

Dołączenie: 24.3.2010 14:39
Posty: 63
Pochwały: 10
Jeszcze się nie zaczęło, a oni już się kłócą :viva:


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Panel otwarty z kandydatami na burmistrza Trzebini
PostWysłany: 8.11.2014 10:48 

Dołączenie: 16.4.2011 16:03
Posty: 195
Pochwały: 132
Ludzie -sami nie wiecie czego chcecie ! Na tym samym forum ktoś miał żal do Przełomu,że nie organizuje debaty z kandydatami na stanowisko burmistrza.Gdy taka debata jest zorganizowana,też źle,bo nikt nad tym nie zapanuje.Nasuwa mi się jeden wniosek-:"Jeszcze się taki nie urodził,żeby wszystkim dogodził"

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Panel otwarty z kandydatami na burmistrza Trzebini
PostWysłany: 8.11.2014 12:55 

Dołączenie: 27.10.2014 17:27
Posty: 15
Pochwały: 2
Admyn jako członek komitetu Adama Adamczyka, nie mógłby mieć innego zdania, gdyż to właśnie ten "poważny kandydat" od przywracania normalności odmówił udziału w debacie...

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Panel otwarty z kandydatami na burmistrza Trzebini
PostWysłany: 8.11.2014 14:01 

Dołączenie: 8.10.2009 16:33
Posty: 132
Pochwały: 28
Temida napisał(a):
Ludzie -sami nie wiecie czego chcecie ! Na tym samym forum ktoś miał żal do Przełomu,że nie organizuje debaty z kandydatami na stanowisko burmistrza.Gdy taka debata jest zorganizowana,też źle,bo nikt nad tym nie zapanuje.Nasuwa mi się jeden wniosek-:"Jeszcze się taki nie urodził,żeby wszystkim dogodził"


Tutaj zachodzi całkiem inny problem, problem publicznych wystąpień. W moim odczuciu, strach przed zderzeniem się z ludźmi o różnych poglądach powoduje, niechęć do tego typu wydarzeń. Paniczny strach przed ośmieszeniem się, w sytuacji w której PR-owcy budowali takie genialne wizerunki, wydając na to krocie a przy okazji tracąc ten "cenny" czas.

Osobiście czekam na poniedziałkowe spotkanie, i wtedy się okaże których kandydatów należy brać pod uwagę, a których odesłać z kwitkiem. Piszę to niezależnie od swojej sympatii czy antypatii do konkretnej osoby. Decyzja powinna być podejmowana na podstawie obiektywnych kryteriów, a nie osobistych przekonań, wobec czego jeżeli mój faworyt (na dzień dzisiejszy) pan X, który nie zjawi się na debacie automatycznie traci moje poparcie.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Panel otwarty z kandydatami na burmistrza Trzebini
PostWysłany: 8.11.2014 14:48 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Szanowny Przedmówco: Ośmielam się tylko przypomnieć, że na debacie organizowanej przez "Przełom" cztery lata temu nie było zwycięzcy wyborów - burmistrza Szczurka. Nie przybył. Nie ze strachu, ale z uzasadnionych przyczyn osobistych. Zatem, debata może, ale nie musi mieć wcale wpływu na zachowania wyborców.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Panel otwarty z kandydatami na burmistrza Trzebini
PostWysłany: 8.11.2014 19:14 

Dołączenie: 16.4.2011 16:03
Posty: 195
Pochwały: 132
Ostatnio p.S ma ważne powody do niebycia w różnych miejscach (zawsze uzasadnione :-) )ale za to pojawia się na wielu różnych zdjęciach na stronach UM,biuletynu trzebińskiego (dziwnym trafem rozpowszechniany w ostatnim czasie-za nasze pieniądze) i na fb "wskazując na swoje sukcesy .

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Panel otwarty z kandydatami na burmistrza Trzebini
PostWysłany: 8.11.2014 22:06 

Dołączenie: 4.9.2014 22:20
Posty: 74
Pochwały: 36
Trzebinianin 228 napisał(a):
Nie, nie spłycam - w pierwszej kolejności, kto jest osobą decydującą o przebiegu panelu, nie wliczając moderatorów, tudzież innych osób sprawujących pieczę nad spotkaniem? Tylko kandydaci, i to od nich zależy oraz ich kultury debaty czy będzie to tzw. bicie piany, oczernianie etc. czy merytoryczne wykorzystanie czasu, który im przysługuje.

Druga sprawa. Dlaczego mieszkańcy, nie mają mieć możliwości spotkania się ze wszystkimi startującymi? Zorientowania się w ich poglądach, uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania, ocenieniu wystąpienia publicznego? W mojej ocenie to prowadzi do wykluczenia, już na starcie tych mniej medialnych i mniej znanych. Bo gdzie mogli by się pokazać jak nie na spotkaniach z mieszkańcami? na żywo, bez ustawionych pytań i wcześniej przygotowanych odpowiedziach.

Wielu ludzi z mojego otoczenia ma bardzo pozytywnie nastawiona do tego przedsięwzięcia i z przyjemnością zapozna się z argumentacją programów każdego z kandydatów. No chyba że przyjmujemy taki punkt, jakoby wybory również są ustawione i wszystko to jest jednym wielkim szwindlem.


OK, przyjmuję do wiadomości to co napisałeś i dobrze, że zaznaczasz "w mojej ocenie". Każdy z nas ma swoje zdanie, często różne i bynajmniej nie jest to demokracja. Zapewne wszyscy na tym forum chcieliby, aby wszystko szło po ich myśli. Ty eliminujesz kandydata jeśli się nie pojawi na debacie. Na szczęście ustawodawca nie przewiduje takiego wariantu. Jak Pani Alicja gdzieś tu napisała, 4 lata temu w debacie nie brał udział p. Szczurek. Miał powody i nie przyszedł. Nie przyjdzie np. p. Żuradzki, bo będzie chory? SYMULUJE, trafił do szpitala? ZAŁATWIŁ SOBIE! Musiał wyjechać w ważnej sprawie? ZLEKCEWAŻYŁ NAS! Tak będzie. A jeśli nie przyjedzie Adamczyk? Oj, to się będzie działo! Wyobraź sobie któreś tam wybory, gdzie startował słynny p. Kononowicz. Nie pamiętam czy była debata, czy brał w niej udział, ale załóżmy, że brał udział i był tylko on. Ty byłyby jaja. Prezydent Kononowicz. Może potem monarchia, jak to za p. Wałęsy chcieli zrobić.
Ja uważam, że na takim spotkaniu kandydaci obiecują gruszki na wierzbie, będą awantury, kłamstwa. Przecież dopiero życie i środki gminne zweryfikują co będzie zrobione. Tak jest za każdym razem. 4 lata były na to, że każdy mieszkaniec mógł pójść do p. Szczurka czy Adamczyka w dniu przyjęć i spytać "co pan zrobił i zrobi"? Powiedz mi, jeśli wiesz, był ktoś u nich? Można było wysłać list, maila i dostać odpowiedź, bo oni muszą jej udzielić.
Piszesz o wykluczeni tych mniej "medialnych" - stary, to nie wybory Miss Polonia. Trzebinianki są śliczne, więc może tylko one powinny startować? :) Co do ustawionych wyborów - moim zdaniem to teoria spiskowa. Nie popadajmy w paranoję

Faktem jest, że jak ktoś tu pisał, trudno dogodzić wszystkim. Nie mam się ochoty tłumaczyć i przekonywać Acient... coś tam, że nie jestem w ekipie p. Szczurka, Adamczyka czy kogoś innego. Pisanie tego w kółko staje się nudne. Brakuje tematu? Nie pisać i tyle. Założę się, że wsadzanie mnie do któregoś komitetu nie dzieje się bez przyczyny. Może piszący mają w tym interes? Jak już pisałem, mam w głębokim poważaniu gdzie, kto z kim i na czym.
Nie nawołuję aby głosować na konkretnego kandydata, bo to wybór każdego z nas. Ja preferuję kogoś z doświadczeniem i bez konfliktów z polskim prawem - tego konsekwentnie będę się trzymał.. Czy jest medialny czy nie - mam to gdzieś. Ma robić dobrą robotę, szanować ludzi i zlikwidować to śmietnisko miejskie. Wielu z użytkowników tego forum powinno się zająć polityką, bo jak zapewne zauważyłeś tu właśnie ujawniają swoje ukryte talenty. Stawiamy na młodych i kreatywnych? OK, stawiamy! Tylko w niektórych wypadkach jak się uprawomocnią wyroki będziemy wszyscy płacić za wybory uzupełniające. Ci, którzy głosują na takich powinni ponieść koszty tej farsy, bo wybór takiego jest farsą. Ktoś, kto miał wyrok, choćby już zamazany nie powinien pracować w urzędzie. Chcesz przykład (bez nazwisk)? W pewnym UM facet kilka lat temu dostał wyrok (w zawiasach). Zgodnie z przepisami przestał pracować na swoim stanowisku, poszedł na inne, a po odbyciu kary znów wrócił. Inny przykład: kobieta zakatowała swojego, chyba siostrzeńca. Odsiedziała swoje, wyrok się zamazał i dopiero jakaś gazeta z tego co pamietam, ujawniła przeszłość tej pani, która gdzie pracowała? Z dzieciakami! I tak dalej i dalej.
Miałem nie iść na debatę, ale z czystej ciekawości pójdę, aby się przekonać czy miałem rację. Trzymaj się ciepło.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Panel otwarty z kandydatami na burmistrza Trzebini
PostWysłany: 9.11.2014 18:08 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Stanowczo uważam, że każdy poważny kandydat na burmistrza powinien się pojawić na debacie.
I jasnym powinno być, że nie mówimy tu o nieobecności wynikającej z choroby czy innych przyczyn niezależnych od kandydata.
Pisałem już wcześniej, że burmistrz musi (według mnie) być medialny i z odpowiednią dawką pewności siebie. Bo ma dbać o Trzebinię na spotkaniach burmistrzów czy współpracując z urzędem marszałkowskim.

To że p. Szczurek wygrał 4 lata temu mimo braku obecności na debacie nie ma żadnego znaczenia.

Urzędnik (także burmistrz) jest opłacany z naszych podatków i obywatele powinni mieć możliwość zobaczyć jak kandydat przedstawia się w debacie publicznej.

I dodatkowy plus dla Wolnej Trzebini że chce im się to organizować (i opłacić choćby salę w Dworze z własnych środków - to chyba około 200 zł).

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Panel otwarty z kandydatami na burmistrza Trzebini
PostWysłany: 10.11.2014 21:47 

Dołączenie: 4.9.2014 22:20
Posty: 74
Pochwały: 36
Na debacie nie było p. Szczurka i Adamczyka, przy czym jak powiedział prowadzący, p. Szczurek miał się zastanowić i od tego momentu kontakt się z nim urwał, a p. Adamczyk, jak powiedział, nie podał powodu nieobecności. Znalazłem wyjaśnienie i przeprosiny na FB A,A. Zainteresowanie - ok. 30 osób. Kilka po godzinie wyszło. Był ktoś z Was? Jakie odczucia?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Panel otwarty z kandydatami na burmistrza Trzebini
PostWysłany: 11.11.2014 18:28 

Dołączenie: 28.1.2014 9:13
Posty: 75
Pochwały: 53
Jest tak jak w" ruskim " kawale szto eto ? smieszno i sztraszna ??/nie mam możliwści użytcia znaków rosyjskich / ale kto zna ten kawał to tak jest . I to jest najgorsze w tej jak by nie liczyć najfajniejszej w tych wyborach inicjatywie młodych .Ale czas leczy rany i za 4 lata będą mądrzejsi o ty doświadczenia a wtedy drżyjcie oponenci . Bo zmiany nastąpią trzeba w to wierzyć i iść do przodu . Tylko błagam nie z Kołodziejczykiem , bo to naocznie widać kolego Staszka S . przynajmniej po linii I - kropka .....

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3