Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.4.2024 0:30


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Poprawa transportu publicznego Kraków-Chrzanów? Kto?
PostWysłany: 3.11.2014 21:04 

Dołączenie: 29.6.2014 0:08
Posty: 12
Pochwały: 3
Witam
Jestem stosunkowo nowym mieszkańcem Chrzanowa.
Nie znam żadnych lokalnych polityków, wszystkie partie powinny dostań niedostateczny za przyjazne udostępnienie informacji o swoich kandydatach.
Znalezienie czegokolwiek o ich programach jest szalenie trudne.

Mnie jako wyborcy interesuje tylko jeden punkt który mi szczególnie przeszkadza...

Pracuję często do późna w nocy w Krakowie, a ostatni autobus Krakowa odjeżdża po 22:15,
jak na niego nie zdążę pociąg mam o 3:30 lub autobus koło 5:00 - Miła perspektywa czekania całą noc na dworcu prawda!!!

Który z kandydatów na Burmistrza i Radnych Chrzanowa obiecuje poprawę komunikacji miedzy Chrzanowem, a Krakowem???
Zwłaszcza czy ma w priorytetach swoich planów podjęcie działań w celu uruchomiania środka transportu z Krakowa, którym będzie można dostać się do domu po 23:00 a może nawet po północy ?


Jeżeli się taki znajdzie dostanie mój głos...

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Poprawa transportu publicznego Kraków-Chrzanów? Kto?
PostWysłany: 3.11.2014 22:32 

Dołączenie: 3.10.2012 21:03
Posty: 82
Pochwały: 21
Gito kuknij na chrzanowską tv , a tam na spoty wyborcze. Są tacy , którzy o tym mówią.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Poprawa transportu publicznego Kraków-Chrzanów? Kto?
PostWysłany: 4.11.2014 18:42 

Dołączenie: 29.6.2014 0:08
Posty: 12
Pochwały: 3
Panie prezydencie, radni dziękuje wam za dodatkowe utrudnienie dojazdu do Krakowa

http://przelom.pl/15644-link-bus-wycofal-sie.html

Jak to możliwe że w ciągu 10 min są 3 autobusy z róznych firm a potem przez 50min nic a potem znowu..

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Poprawa transportu publicznego Kraków-Chrzanów? Kto?
PostWysłany: 5.11.2014 11:21 

Dołączenie: 16.9.2014 7:35
Posty: 9
Pochwały: 1
Taka jest polityka Pana Dyszy i jego układu z właścicielami busów.Jakimś dziwnym trafem nie wyrażona zgody dla innej firmy transportowej, która chciała obsługiwać trasę Kraków Katowice przez Chrzanów - podobno brak przepustowości, ale dla busów firmy Stanbus i Polbus przepustowość była i to jeszcze pięć minut przed Linkbusem.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Poprawa transportu publicznego Kraków-Chrzanów? Kto?
PostWysłany: 5.11.2014 13:35 

Dołączenie: 8.10.2009 16:33
Posty: 132
Pochwały: 28
Nie, nie, nie. Pytanie. Jak to jest że p. Dysza śmie wpieprzać się w prywatnych przewoźników i tym samym regulować przyjazdy czy odjazdy busów. Jak to jest że urzędnik w ogóle, wpieprza swoje brudne o skażone łapska w prywatne firmy przewozowe.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Poprawa transportu publicznego Kraków-Chrzanów? Kto?
PostWysłany: 5.11.2014 18:38 

Dołączenie: 27.12.2006 22:51
Posty: 166
Pochwały: 32
Trzebinianinie 228 jest taka możliwość w ustawie o transporcie publicznym. Urzędnicy wydają zgodę na rozkład, głównym celem tego była ochrona kolei. Ale jak to wygląda u nas to widać.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Poprawa transportu publicznego Kraków-Chrzanów? Kto?
PostWysłany: 5.11.2014 21:49 

Dołączenie: 8.10.2009 16:33
Posty: 132
Pochwały: 28
Zgadza się, od art. 30 są informacje dotyczące traktowania właściciela firmy przewozowej niczym przygłupa, który nie potrafi wywiązać się ze swojej podstawowej funkcji, jaką jest przewóz osób z wcześniej zaplanowanym rozkładem.

Ale nie znalazłem jasnego przepisu dotyczącego, aż takiej ingerencji urzędnika na szczeblu samorządu, aby swoją niekompetencją powodował tak absurdalne sytuacje, możliwe że przeoczyłem ten zapis.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Poprawa transportu publicznego Kraków-Chrzanów? Kto?
PostWysłany: 8.11.2014 22:48 

Dołączenie: 4.9.2014 22:20
Posty: 74
Pochwały: 36
gito napisał(a):
Panie prezydencie, radni dziękuje wam za dodatkowe utrudnienie dojazdu do Krakowa

http://przelom.pl/15644-link-bus-wycofal-sie.html

Jak to możliwe że w ciągu 10 min są 3 autobusy z róznych firm a potem przez 50min nic a potem znowu..


Rozmawiałem kiedyś z kierowcą LinkBusa. Powiedział mi, że trasa oraz rozkład to projekt przedstawiony urzędnikom. Oni to weryfikują i poprawiają po swojemu, a przewoźnik musi to zaakceptować, albo won. Biorą pod uwagę interesy innych przewoźników i jak to opisujesz świetnie im to wychodzi. No, ale zawsze pozostaje nam dworzec. Uważam, że to ściema bo kolej ma ich gdzieś. Jeśli będą faworyzować prywaciarza, to inni go zajadą. Prawo buszu, sorry - rynku. Przez 15 lat pracowałem w Wieliczce i ciągle słyszałem brednie o poprawie. Póki co pociąg rozpędza się do ok. 100 km/h do Łobzowa, a potem chyba z 500 m w okolicach Dulowej. Pozostała trasa to 50 km/h. Jest to tak wolno, że kilka razy się uśpiłem i wylądowałem w Libiążu. :viva:


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Poprawa transportu publicznego Kraków-Chrzanów? Kto?
PostWysłany: 9.11.2014 1:48 

Dołączenie: 2.5.2010 20:42
Posty: 1277
Pochwały: 170
Trzebinianin 228 napisał(a):
Nie, nie, nie. Pytanie. Jak to jest że p. Dysza śmie wpieprzać się w prywatnych przewoźników i tym samym regulować przyjazdy czy odjazdy busów. Jak to jest że urzędnik w ogóle, wpieprza swoje brudne o skażone łapska w prywatne firmy przewozowe.

Śmie jako zarządca dworca, wydaje lub nie zgodę na korzystanie z niego ze względu na przepustowość. Jak prywatni przewoźnicy otworzą prywatny dworzec, to p. Dyszy nie będzie regulował przyjazdów i odjazdów na nim. Natomiast urzędnik właśnie powinien się wpieprzać po to, żeby nie było możliwości uruchomienia linii z odjazdami 5 minut wcześniej od konkurencji tylko po to, by ją wykończyć. Tutaj urzędnik się nie wpieprzył i klepnął taki rozkład dla Polbusa i Stanbusa, czego efekt właśnie poznaliśmy.

Trzebinianin 228 napisał(a):
Zgadza się, od art. 30 są informacje dotyczące traktowania właściciela firmy przewozowej niczym przygłupa, który nie potrafi wywiązać się ze swojej podstawowej funkcji, jaką jest przewóz osób z wcześniej zaplanowanym rozkładem.

Cóż, widać są przygłupami, gdy dla doraźnego zysku ignorują zaplanowany rozkład - odjeżdżają wcześniej, pomijają lub skracają kursy, zmieniają trasę itp.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3