Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27.4.2024 15:15


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 29.10.2014 14:47 

Dołączenie: 15.4.2014 15:39
Posty: 3
Pochwały: 2
na zebrania wiejskie staram się zaglądać od czasów gdy sołtysem był jeszcze Pan Czesław Jura i wiele widziałem. to jest twoje zdanie ze ma jakieś konflikty itp. zapewne agitujesz siebie albo kogoś znajomego co startuje. jedno jest pewne za czasów Adamczyk zebrania miały dużą frekwencje, wiecej się działo we wsi niż za czasów poprzednikow. niechce nikogo bronic ani promować ale ludzie nie piszmy bredni przed wyborami. razem mieszkamy w jeden wsi i szanujmy sie! to całe forum jest chore bo wszędzie są tylko głównie obelgi itp. lud sam zdecyduje każdy ma rozum.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 29.10.2014 17:59 

Dołączenie: 28.10.2014 12:13
Posty: 10
Pochwały: 1
To nie jest tylko moje zdanie. poczytaj wcześniejsze wpisy z forum, wtedy choć trochę dowież się jak współpracuje pani sołtys z rada sołecką i jak ma gdzieś zdanie mieszkańców. Pokazała to ostatnio własnie na zebraniu wiejskim-(ja mam mikrofon , ja mam władzę). tak zachowuje się tylko dyktator chcący większości narzucić swoje zdanie.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 29.10.2014 18:05 

Dołączenie: 7.8.2013 19:05
Posty: 119
Pochwały: 42
Zgadzam sie, ze najpierw wypadaloby zaistniec troche w radzie Soleckiej. Nikomu z tej rady obecnej nie umniejszajac, ale jak p. soltys czytala na co mozna przeznaczyc srodki z kasy to obecni z Rady Soleckiej robili "troche" duze i zdziwione oczy...No to o co chodzi, ktos wlasnie powinien pilnowac jak zostana rozdzielone pieniadze z tego funduszu?
W kazdym badz razie ciezko wybrac sposrod tego Materialu, ktory jest...

Co do p. Soltys obecnej- nie za bardzo to wygladalo ostatnio, pelna dyktatura choc generalnie same okolniki...Podobna retoryka jak i burmistrza. Mozna i nalezy byc "twardym", ale z szacunkiem.

-- 29.10.2014 19:07 --

Zgadzam sie, ze najpierw wypadaloby zaistniec troche w radzie Soleckiej. Nikomu z tej rady obecnej nie umniejszajac, ale jak p. soltys czytala na co mozna przeznaczyc srodki z kasy to obecni z Rady Soleckiej robili "troche" duze i zdziwione oczy...No to o co chodzi, ktos wlasnie powinien pilnowac jak zostana rozdzielone pieniadze z tego funduszu?
W kazdym badz razie ciezko wybrac sposrod tego Materialu, ktory jest...

Co do p. Soltys obecnej- nie za bardzo to wygladalo ostatnio, pelna dyktatura choc generalnie same okolniki...Podobna retoryka jak i burmistrza. Mozna i nalezy byc "twardym", ale z szacunkiem.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 29.10.2014 19:03 

Dołączenie: 15.4.2014 15:39
Posty: 3
Pochwały: 2
podział funduszy wszędzie budzi kontrowersje bo wszyscy by chcieli a to tylko parę złotych patrząc w kontekście zapotrzebowan. dlatego wtedy się pojawiają krzykacze w roku wyborczym. niewiem jak było na tym ostatnim zebraniu bo mnie nie było ale nie wierzę aby sam sołtys podzielił budżet. zbyt dobrze znam radę i sołtysa. a nie wierzę zwłaszcza wam.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 29.10.2014 19:25 

Dołączenie: 29.10.2014 18:13
Posty: 2
Pochwały: 1
Nawiązując do kwestii aktywności politycznej, zwłaszcza w sferze lokalnej, uważam, że w XXI wieku
są bardziej nowoczesne metody poznawania problemów wsi niż spotkania z Sołtysem. Jeżeli ktoś
uważa, że jedynie osoby medialne na poziomie wsi mogą startować w wyborach do Rady Gminy to
może sobie przybić piątkę z przedstawicielami obecnej władzy. Skoro żyjemy w demokracji, może
najwyższa pora nauczyć się z niej korzystać? Więc jeżeli jest jakakolwiek osoba, która ma jakiś pomysł
do wdrożenia, niech go zaprezentuje. Na przestrzeni dziejów nieraz osoby, które wcześniej nie miały styczności z polityką okazywały się lepsze od swoich poprzedników (np. Eugeniusz Kwiatkowski)
Zebranie wiejskie w Młoszowej to tak na prawdę kilkugodzinne posiedzenie, na którym pośród spraw
istotnych dla losów wszystkich mieszkańców (których jest mniej), jest gro spraw dotycząc zaledwie
pojedynczych mieszkańców. O tyle, o ile ta druga część jest bogata w konkrety, ta pierwsze to zwykłe
przegadywanie się, czyja racja jest "najmojsza". Nigdy budżet nie będzie na tyle wysoki, aby zaspokoić
pragnienia każdego mieszkańca gminy, stąd też należałoby poszukać pewnych kompromisów.
Jaki sens ma udzielanie się w radzie sołeckiej, skoro i tak głos decydujący ma Miłościwie nam panujący Sołtys.
Pomijając kwestię słuszności rozporządzania budżetem, sposób w jakim pani Sołtys B.Adamczyk
prowadziła ostatnie zebranie jest skandaliczny. Pomimo wielokrotnych wniosków mieszkańców, Pani
Sołtys nie była skora do zmiany swojego planu finansowego. Dopiero prawie jednomyślnie przyjęty
wniosek złożony przez osobę z sali zmusił Panią Sołtys do podjęcia kroków.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 29.10.2014 23:28 

Dołączenie: 10.6.2012 10:19
Posty: 43
Miejscowość: Z balkonu widać Babią Górę/Chrzanów
Pochwały: 18
Specjalnie się dziś zainteresowałem sprawą ostatniego zebrania z pewnym mieszkańcem(moim dawnym sąsiadem) bo miałem taką możliwość bo byłem w Młoszowej i wniosek był jeden.. na zebraniu pojawiły się osoby prezentujące różnych kandydatów na burmistrza, były kandydaci do obecnej rady gminy, powiatu, osoby reprezentujące różne organizacje którzy za wszelką cenę chcieli zakłócić porządek obrad :| osoby które nigdy w życiu nie były na zebraniu wiejskim i nagle się pojawiają!? niestety tak to jest jak każda organizacja w Młoszowej wystawia swojego kandydata i każdy chcę za wszelką cenę wygrać. Każdy doszukuje się jakiś dziwnych pomówień i obelg. Z tego co widzę straszna zawiść jest na Młoszowej co jest bardzo smutne. Dziwne, że w tym temacie pojawią się nowi forumowicze co na dniach założyli swoje konta aby napisać swoje zdanie więc wniosek jest prosty :shock: Ja zdania nie zmienię ani moja rodzina.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 30.10.2014 9:46 

Dołączenie: 29.10.2014 18:13
Posty: 2
Pochwały: 1
Mam takie wrażenie, że dużo użytkowników zaczęło się wypowiadać na temat wyborów dlatego, że za niedługo się one odbędą. Proszę pamiętać o tym, że do samego czytania postów, nie jest potrzebne konto. Jako, że forum ze swojego założenia służy wymianie poglądów, nikt nie będzie narzucał innym swoich. Należy jednak uszanować prawo do swobodnej wypowiedzi. Jeżeli się komuś to nie podoba, że każda zarejestrowana osoba może wyrazić swój pogląd polecam założyć własne forum dyskusyjne, w którym za nieodpowiednie wypowiedzi danego użytkownika będziemy banować.

Nie sposób się również nie zgodzić, że ostatnie spotkanie było miarą siły politycznej w rejonie. Przy jednym stoliku siedziało kilka osób, które starały się w mniej lub bardziej udany sposób przekonać zebranych tam ludzi do poparcia jego osoby. Przez takie zachowanie spotkanie wiejskie stało się połączeniem wiecu wyborczego z kabaretem.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 30.10.2014 10:46 

Dołączenie: 2.12.2011 9:11
Posty: 669
Pochwały: 218
JohnAdams napisał(a):
Proszę pamiętać o tym, że do samego czytania postów, nie jest potrzebne konto.


No nie do końca. Są takie działy, jak np.:
Interwencje
Edukacja w regionie
Gospodarka w regionie
Komunikacja w regionie
które są tajne łamane przez poufne. Bez zalogowania nic w nich nie przeczytasz, gdyż
Cytuj:
Nie masz odpowiednich uprawnień

Swoją drogą jest to dla mnie śmieszne, bo nie ma tam żadnych informacji niejawnych. :roll:

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 30.10.2014 11:00 

Dołączenie: 7.8.2013 19:05
Posty: 119
Pochwały: 42
Wracajac do ostatniego spotkania rady soleckiej to juz nie chodzi o to jak zostaly podzielone te pieniadze, ktore nie sa za wielkie- ale dobre i to. Chodzi o to, w jaki sposob zostalo to przedstawione- generalnie TYLKO p. Soltys ma wladze i tyle. Reszta przyszla TYLKO podniesc reke do gory bo..." przeciez nie bedziemy tu siedzieli do wieczora..."- cytujac p. Soltys. Mysle, ze skutecznie stracila kilka, kilkanascie glosow wyborczych.
Druga sprawa: jako ze to przed wyborami to wyrastaja szybko kandydaci, ktorzy pojawili sie at hoc. Wczesniej przez kilka lat nikt o nich nie slyszal, nie widzial na zadnym spotkaniu.
Trzecia sprawa: sama organizacja tego typu spotkan jest co najmniej wg mnie do bani- brak jakichkolwiek wnioskow, niby program spotkania jest, ale kto o nim pamieta, niby p. Jura wnioskuje o wczesniejsze podanie propozycji podzialu srodkow pienieznych do wiadomosci solectwa- mozna przeciez to uczynic poprzez strone internetowa p. Soltys...- ale kto o tym pamieta po jakims czasie. Kazdy w swoja strone i byle do nastepnego spotkania, a juz na koniec to czcze gadanie i pelna propaganda sukcesu w wykonaniu burmistrza. Jak chce sie pochwalic to niech sobie zorganizuje wlasny mityng wyborczy, tak jak i reszta obecnych przedstawicieli przy zielonym stoliku...Tyle, ze nastepne spotkanie bedzie pow yborach i doooopa blada, wracamy do pocztaku.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 30.10.2014 15:04 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 6.1.2009 20:11
Posty: 28
Miejscowość: Młoszowa
Pochwały: 3
Pisząc te różne zapewne bzdury pokazujecie jacy jesteście bezsilni i zazdrosni drodzy kandydaci...tym samym jej pomagacie chytajac się tych niepotwierdzonych historii,:) Ja miałem dwie konkret sprawy do Adamczyk w ciągu tych 4 lat. Oba zostały pozytywnie i miło zakończone. Nie mogę złego słowa powiedziec i jej kibicuje no bo kto ma wygrać?? Pan Pypno co sie boi własnego cienia?? Który zawsze będzie trzymał zdanie swojego Pana Szczurka jeśli wygra on wybory? Dobrze ktoś napisał bo każda organizacja wystawila kandydata i chcą za wszelką cenę zniszczyc imię obecnej radnej. Proponuje teraz napisać może o reszcie kandydatów jacy są wspaniali i aktywni w życiu wsi w końcu taki jest temat tej dyskusji. Nie interesuje mnie czy są młodzi czy piękni a ich zaangażowanie w społeczeństwie

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 30.10.2014 15:42 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Trochę mnie dziwi to, że niektórzy wyrażają tutaj pretensje, iż ktoś pojawił się pierwszy raz i nagle chce zabrać głos, o coś zapytać czy nie daj Boże skrytykować. To w takim razie rozumiem, że te osoby nigdy nie były pierwszy raz, tylko są od początku istnienia rady sołeckiej czy pierwszych zorganizowanych we wsi spotkań aktywnymi ich uczestnikami, więc nikt inny nie ma prawa nagle się zainteresować swoją wsią. Gratuluję tak pojmowanej demokracji. Owszem jest okres przedwyborczy, ale czy to nie jest najlepszy okres, by właśnie pojawiły się osoby nowe, nieskażone i chętne do działania w interesie mieszkańców wsi?
Czy to jest złe? Zarzut, że są inni kandydaci i chcą się pokazać jest zły? Czy tylko burmistrz i jego wyznawcy mają prawo do wypowiedzi i chwalenia się? Pani Adamczyk też była przecież z nimi i nie dopuszczała ludzi do głosu. Czy to było w interesie mieszkańców, by nie zadawać burmistrzowi trudnych pytań? Ja szczerze w to wątpię. Ja akurat zawsze chętnie słucham nowych osób z nowym spojrzeniem, bo to często są nowe pomysły. I jak mam poznać ich zdolności do publicznego działania, jeśli nie na zebraniu wiejskim?Jeśli tak będziemy się ograniczać to nie dziwmy się później, że młodzi ludzie będą się bali, cokolwiek zrobić, więc będą woleli wyjechać za granicę czy przestać się wsią czy miastem interesować. Jeśli zaś chodzi o Panią sołtys to cóż na tym polega istota demokracji, że nie ma gwarancji dożywotniej posady, a jedynie kadencyjną, więc jej postawa również ma znaczenie przy podejmowaniu głosu przez wyborców. To nie są rządy absolutne, choć najwyraźniej niektórzy tak by chcieli. :)

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 30.10.2014 16:11 

Dołączenie: 28.10.2014 12:13
Posty: 10
Pochwały: 1
Po części na pewno masz rację 'Młoszowski', że jest to część agitacji innych kandydatów, ale nie wszyscy forumowicze są z tym związani. Raczej piszą o tym co im w sercu i duszy gra, co im się nie podoba, bo okres przedwyborczy temu służy. Na tym forum są i zwolennicy i przeciwnicy pani sołtysi jedni negują ,a drudzy chwalą.Więc każdy z nas ma jakieś zdanie i je tu wyraża i wcale nie myślę że jest to chamskie działanie .Pani sołtys jest osobą publiczną i przed wyborami wszyscy doszukują się wad i zalet mijającej kadencji. Pewnie za cztery lata znów się będzie tutaj działo.

Ja i tak będę za nowymi kandydatami , a inni będą za dotychczasową radną i właśnie to jest część demokracji .
"Tylko ludzie słabi poddają się woli innych"


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 30.10.2014 16:18 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 6.1.2009 20:11
Posty: 28
Miejscowość: Młoszowa
Pochwały: 3
wydaje mi się ze sołtys ma dużo do powiedzenia. nie może nim dyrygować byłe kto. Chyba nikt sobie nie pozwoli wejść na głowę. Owszem każdy ma prawo startu dlatego wybory są 16 listopada i zobaczymy kto będzie radnym.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 30.10.2014 16:27 

Dołączenie: 7.8.2013 19:05
Posty: 119
Pochwały: 42
Dokladnie, po to to forum jest, zeby KAZDY mial mozliwosc wyrazenia swojego zdania.
Rownie dobrze moglbym napisac ze p."Mloszowski" jest jednym z kandydatow bo pisze tak, a nie inaczej:) Chodzi o to, zeby wybrac takiego kandydata, ktory zapewni dobre prowadzenie CALEJ WIOSKI. Rzecz jasna, kazdemu nie dogodzi...I po to sa wybory, zeby KAZDY uprawniony MOGL oddac glos.

No, soltys ma duzo do powiedzenia i chyba jeszcze wiecej do wysluchania...Jak to mowia soltysem sie bywa a czlowiekiem jest sie caly czas. Bo mozna np. nie zostac soltysem i wtedy mozna zostac " byle kim"...

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci do rady miasta okręg Młoszowa 1
PostWysłany: 30.10.2014 16:44 

Dołączenie: 28.10.2014 12:13
Posty: 10
Pochwały: 1
Co znaczy byle kto, bo to twoje zdanie(Młoszowski) dla mnie wyraża to iż pani sołtys jest bogiem a ci byle kto to buraki są dla ciebie. Ja traktuję ludzi równo -czy bogaty czy biedny , wykształcony czy nie. Mierz ludzi miarą jaką chciałbyś ,aby mierzono ciebie. Piszesz, że na forum pokazali się zwolennicy innych kandydatów - twoje wpisy wyrażają agitacje pani sołtys więc równowaga zaczyna być zachowana.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3