Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27.4.2024 21:39


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 160 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 18.10.2014 11:20 

Dołączenie: 8.10.2009 16:33
Posty: 132
Pochwały: 28
1. KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke 14
2. KW Stowarzyszenie Wspólna Trzebinia 15
3. Komitet Wyborczy TRS "Niezależność" 18
4. KW Platforma Obywatelska RP 8
5. KW Prawo i Sprawiedliwość 17
6. KWW Tomasza Lizończyka 1
7. KWW Wspólnota Samorządowa Trzebinia 21
8. KWW - Bez Wykluczenia 2
9. KWW "Przedsiębiorczość - Rozwój - Praca" 3
10. KWW Razem dla Dulowej 1
11. KWW Wojciecha Niedźwiedź Nowe horyzonty 1
12. KWW "Wolna Trzebinia" 4

Jak kształtuje się średnia wieku kandydatów do rady miasta Trzebinia:

1. 38 lat
2. 45 lat
3. 52 lata
4. 43 lata
5. 49 lat
6. 44 lata
7. 58 lat
8. 52 lata
9. 60 lat
10. 60 lat
11. 28 lat
12. 25 lat

Każdy, kto posiada jakieś informacje o kandydatach ze swojego okręgu, programy wyborcze etc... niech wrzuci dla porównania, w ramach przedwyborczej konsolidacji.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 18.10.2014 13:46 

Dołączenie: 4.9.2014 22:20
Posty: 74
Pochwały: 36
Zastanawiam się nad jednym. Dlaczego niektórzy kandydaci na burmistrza ujawniają się się raz na cztery lata. Od pewnego czasu obserwuję i doszedłem do następujących wniosków:
1. Obecny burmistrz - osoba znana, wystarczy wpisać w Google. Wyniki najczęściej dotyczą biesiad w których uczestniczył i afer prokuratorsko sądowych. Co z nim nie tak? Ciągle jakaś zadyma. Uwierzyłbym, że to konkurencja miesza, ale tu nie mogę, bo on się chyba czuje bezkarny. Tu czytam o tankowaniu 65-litrowego baku za naszą kasę paliwie w ilości.. coś ponad 90 litrów, tu jakaś prywata z murem oporowym. Nie wiem czy zrobił coś nowego, bo z tego co słyszałem kontynuuje to, co zaczął poprzedni burmistrz. Wczoraj widziałem jego banery w Trzebini dwa w odległości ok 100 m (skrzyżowanie na Myślachowice). Przyznam, że głosowałem na niego. Teraz mam bardzo dużo wątpliwości. Moim zdaniem jemu się wydawało, że ma jaja (sorry za określenie)
2. Adam Adamczyk, zauważyłem, że jako pierwszy powiesił banery jakiś czas temu. Co zrobił? Wiem, bo wystarczy się przejechać przez Trzebinię. Myślę, może się mylę, że największym osiągnięciem jest ta strefa gospodarcza. Rynek też super, tylko nie wiem po co te bramy są? Ktoś wie? faceta wszędzie pełno, przynajmniej jak był burmistrzem. Myślę, ma jaja (sorry za określenie).
3. Kandydaci trzeci i czwarty, których nazwisk nie pamiętam - coś mi się zdaje, że to (jak pisze Przełom) taki Stan Tymiński. Co do tej pory zrobili? Nie mam zielonego pojęcia. Ktoś wie? Jakiś program wyborczy? Aaaaa, to zapewne będzie niespodzianka! A ja do cholery dość już mam niespodzianek z których przez cztery lata nic nie wynika. Coś mi się zdaje, że to będzie jak w wojsku, kiedy wpadał kapral szukając czterech na ochotnika z uzdolnionych artystycznie (zajęcie niespodzianka). Zgłosiło się 4-ech, no i poszli w kiblu na płytkach wzorki rysować szczoteczką do zębów. Tak, ciekawie się robi. Pozdrówka wszystkim

-- 18.10.2014 21:38 --

Super Ułom. Mnie, tak jak i Ciebie, nie obchodzi w jakim wieku jest kandydat,. Mnie interesuje, żeby coś robił. Będzie miał setkę, a będzie OK to oddam na niego głos. treści typu: "za tary", "władza dla młodych","Temu panu już dziękujemy" świadczy wg. mnie o tym, że piszący te słowa oprócz bzdur nie ma zielonego pojęcia o tym co pisze. Niech jeden z drugim powie coś takiego swojemu dużo starszemu pracodawcy- zobaczymy. Ponieważ mamy jakichś kandydatów głosuję na najlepszego. Nawet nie muszę za nim przepadać. Oni są wybrani przez nas i dla nas mają pracować. Moim zdaniem jeśli nie pójdziesz na wyboru to może się sprawdzić Twój największy koszmar, czyli wybiorą kogoś zupełnie nowego, nieznanego, który w programie naobiecuje wszystko, aby przejść. Ja kiedyś też na wybory nie chodziłem i muszę Ci powiedzieć, że teraz żałuję. Reasumując wybieram tego, kto coś robi i kogo w jakiś sposób znam. Nowych, młodych, którzy pojawili się skądś tam raczej nie będę popierał.
Pozdrówka.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 19.10.2014 6:12 

Dołączenie: 25.1.2011 13:24
Posty: 28
Pochwały: 18
Admyn ! Twój wybór twoja sprawa ,ale nie szafuj sloganami że "ktoś coś robi" , obaj adwersarze tj. Adamczyk i Szczurek dużo robili , problem w tym że nie za swoje pieniądze . Rozdawać , budować , tracić na nietrafionych inwestycjach , mataczyć w oczywistych sprawach za pieniądze podatnika może każdy , nawet ci co pojawiają się z "skądś tam" Pozdro.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 19.10.2014 12:25 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Karjas. To prawda, że robili nie za swoje, ale znasz burmistrza który zbudował jakąkolwiek drogę za swoje?
Jeśli rzucasz kalumnie, to wypada podać konkrety, bowiem w innym wypadku narażasz się na konsekwencje prawne. Przy referendum o ile się nie mylę była sprawa poszukiwania przez Pana Szczurka internauty, który coś na niego napisał, a ten poczuł się dotknięty. Poza tym uważam to za nieuczciwe wobec kogokolwiek. Mataczenie jest również terminem, za który jest paragraf karny. Nie chodzi o to bym kogokolwiek straszył, ale sam nie chciałbym być tak traktowany pomówieniami i Ty chyba również. Uważam, że pomimo, iż jesteśmy tutaj anonimowo, powinniśmy zachować przyzwoitość i godność.

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 19.10.2014 13:46 

Dołączenie: 28.1.2014 9:13
Posty: 75
Pochwały: 53
A tak ogólnie Gostek001 - przeanalizuj swoje wypowiedzi choćby w tym temacie i nie mów i nie pouczaj innych
co jest przyzwoite a co nie . Pozdrawiam


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 19.10.2014 14:02 

Dołączenie: 25.1.2011 13:24
Posty: 28
Pochwały: 18
Ikropka mnie uprzedziła , ale odpowiadając Gostkowi 001 , powiem tylko tyle że chyba sam w swoich wypowiedziach wielokrotnie opisywałeś nieprawidłowości w zyciu publicznym i jakoś to innych nie bulwersowało
Druga część mojej wypowiedzi odnosiła się do ogólnej sytuacji " politycznej " tak że sens szukania drugiego dna jest na zasadzie dajcie mi paragraf a winny sam się znajdzie . Pozdro.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 21.10.2014 18:30 

Dołączenie: 16.4.2011 16:03
Posty: 195
Pochwały: 132
Przed chwilą czytałam listę i obietnice kandydatów na radnych z listy p.Szczurka.Prawie wszyscy obiecują to samo: regulacje geodezyjne i prawne dróg oraz terenów gminnych,nakładki asfaltowe,nowe chodniki,przebudowy boisk,dróg,różnego rodzaju modernizację (willi NOT,Domu Gromadzkiego),przebudowę instalacji ciepłej i zimnej wody,przebudowę wodociągu,utworzenie Strefy Aktywności Gospodarczej obejmującej tereny Elektrowni „Siersza” oraz przyszłej Kopalni Węgla Kamiennego itp.
Własnie w tym miejscu rodzi się moje zasadnicze pytanie:SKĄD KANDYDACI NA TO WEZMĄ PIENIĄDZE ? ? ?
zwłaszcza,że każdy z nich obiecuje to samo wyborcom w swoim obwodzie.ZNOWU CZCZE OBIETNICE ! ! !

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 21.10.2014 21:57 

Dołączenie: 7.8.2013 19:05
Posty: 119
Pochwały: 42
Jak to skad wezma pieniadze? Albo zadluzenie w formie kredytu albo z kieszeni PO-datnika- na jedno wychodzi...Obiecac mozna wiele i rozne rzeczy, ludzie jednak to "kupuja"...Kraina mlekiem i miodem plynaca...A moze by cos sobie "poobcinali", kilka zbednych etatow? Ale gdzie tam...


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 22.10.2014 18:54 

Dołączenie: 16.4.2011 16:03
Posty: 195
Pochwały: 132
gdy wszyscy spełnię swoje obietnice (:-) ) to będziemy mieć całą Trzebinię z nowymi chodnikami,siecią kanalizacyjną i nowymi drogami ... Wybory powinny być 1 kwietnia (adekwatny termin do obietnic)

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 22.10.2014 21:57 

Dołączenie: 8.10.2009 16:33
Posty: 132
Pochwały: 28
Proszę zauważyć ilu jest kandydatów do rady miasta Trzebinia, którzy nie gwarantują gruszek na wierzbie czyli obiecywanie darmowego "czegoś". Najlepszym chwytem są darmowe mieszkania, darmowy podręcznik, darmowe śniadanie, darmowa komunikacja miejska, darmowe karnety na basem...czekam jeszcze na budowę teatru i filharmonii, a nawet wielkiego rozpasanego kompleksu sportowego w centru miasta, dzięki czemu wykorzystam "DARMOWY" bilet i zasiądę na trybunach...trzymając w rękach zdjęcia miłościwych socjalistów.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 24.10.2014 15:28 

Dołączenie: 26.11.2011 14:01
Posty: 427
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 58
Kandydatom z KWW Wspólnota Samorządowa Trzebinia "łatwo" pisać program wyborczy, gdyż jako najbliżsi współpracownicy Burmistrza bądź obecni radni wiedzą, co zaplanowali lub planują, gdyż strategie dla Gminy na kolejne lata lub prognozy finansowe to właśnie Oni zatwierdzali. Szkoda tylko, że w swoich programach ujmują problemy, które założone jako do realizacji były na obecny rok, a do tej pory nie zostały zrealizowane.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 25.10.2014 18:34 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Kandydaci dzielą się na dwie kategorie:
1. tych, którzy mówią, co wiedzą, bredząc, co im ślina i wyobraźnia podsunie,
2. tych, którzy wiedzą, co mówią, więc nie obiecują.....gruszek na wierzbie.
Wystarczy poczytać programy Wspólnoty Samorządowej i ich głównej twarzy sprzed czterech lat, by stwierdzić, w której są kategorii.
Poza tym najgorsze to to, że ich ugrupowanie słowo "etyka" musi dopiero odkryć, bo z pewnością go nie zna.
Jedni radni wstydu nie mają kandydując, pomimo wyroku o fałszowaniu dokumentu, otrzymanego w I instancji, ich pozostali koledzy nie krępują się tym, że mają takie osoby wokół siebie, co nie rokuje w żaden sposób dobrze dla mieszkańców, a w końcu ich naczelny wódz i kandydat zarazem również w żaden sposób nie poczuwa się do odpowiedzialności za błędne decyzje, które są przedmiotem toczących się spraw w Prokuraturze Rejonowej.
Jeśli takich ludzi wybierze nasze społeczeństwo, to chroń nas Panie Boże od ich zamierzeń i dalszych kroków, które mogą nas wprowadzić na salony polityki medialnej, choć niekoniecznie jako wzór do naśladownictwa.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 25.10.2014 22:56 

Dołączenie: 4.9.2014 22:20
Posty: 74
Pochwały: 36
Zastanawiam się, jak człowiek musi być bezczelny, aby kandydować mając wyrok. Ktoś zauważył na forum, że po jego uprawomocnieniu czekają nas wybory uzupełniające. Najgorsze jest to, że miło(m)ściwie nam panujący nic sobie z tego nie robi.

Zagadka: znajdź jeden szczegół, którym nie różnią się te dwa obrazki :)


Załączniki:
SSzczurek.jpg
SSzczurek.jpg [ 6.42 KiB | Obejrzany 41205 razy ]
mona lisa.jpg
mona lisa.jpg [ 9.69 KiB | Obejrzany 41205 razy ]
Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 26.10.2014 13:09 

Dołączenie: 16.4.2011 16:03
Posty: 195
Pochwały: 132
jeszcze trochę o obietnicach:
P.Dziedzic:Wspólnota Samorządowa Trzebinia
"W nadchodzacej kadencji chciałbym zrealizować nastepujace cele:

Osiedle Gaj:
- remonty i przebudowa ulic osiedlowych i chodników,
- remonty i przebudowę sieci kanalizacji burzowej w osiedlu Gaj,
- rozbudowa parkingów osiedlowych dla potrzeb mieszkańców,
- pielegnacja i wycinka drzew oraz nowe zasadzenia zieleni,
- przebudowa drogi od ul. Matejki do bloku 38 wraz z parkingami i chodnikami,
- budowa Miasteczka Ruchu Drogowego dla dzieci i młodzieży"
Zainteresowała mnie ostatnia obietnica-Miasteczko Ruchu Drogowego.Wiedziałam,że już się z tym spotkałam.
Patrz:http://www.trzebinia.pl/aktualnosci/4762-w-gaju-powstanie-miasteczko-ruchu-drogowego.
Czy p.Dziedzic to cała gmina Trzebinia-przecież,to "Wniosek Gminy Trzebinia o dofinansowanie realizacji tego przedsięwzięcia zyskał wysoką ocenę Zarządu Województwa Małopolskiego i został już skierowany do dofinansowania. Gmina otrzyma na ten cel 250 tysięcy złotych".
Znowu podpisywanie się pod tym czego samemu się nie robi.
Po wybudowaniu miasteczka (nie z jego inicjatywy i nie za pozyskane przez niego fundusze :-( ) będzie mógł powiedzieć ,że przecież dotrzymał swoich obietnic.

Pochwały przyznane za posta: 3


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory samorządowe 2014 - propozycje, oczekiwania, wnios
PostWysłany: 26.10.2014 19:23 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Akurat Admyn moim zdaniem dużo trafniejsze jest porównanie miłościwie panującego nam burmistrza Trzebini do Ludwika XIV - Króla Słońce. Polecam poczytać, choćby wikipedię, by się okazało, że podobieństw jest sporo :D
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_XIV

Załącznik:
ludwik14.jpg
ludwik14.jpg [ 29.12 KiB | Obejrzany 41159 razy ]


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 160 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3