Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27.4.2024 17:01


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.1.2013 9:57 

Dołączenie: 18.1.2013 14:23
Posty: 78
podoba mi się link :-), właśnie dla tego nie poszedłem na referendum, by nie zwyciężył interes prywatny ;-)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.1.2013 10:08 
no tak pozamykajmy szkoły budujmy drogi... ten facet jest sponsorowany prze firmy przewozowe hehe, kierowca do biblioteki isc nie musi, a na dom kultury czasu nie ma... to spoleczenstwo calkiem jest oglupiale, dlatego ja sie nie przejmuje z wyniku referendum, taka wladza jacy ludzie, ja zawsze wiem skad ryanair odlatuje... i polowa mlodych z naszej gminy tez... szkoda, ze panuje krotkowzrocznosc, a ten bog honor ojczyzna mnie rozbawil szczerze...

-- 30.1.2013 10:16 --

jeslijuz przy bogu... dzieki ci boze za Jana Pawla drugiego i tak bliskie lotnisko jego imienia...


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.1.2013 10:26 
Tomeck, widocznie ludzie nie czuli takiej potrzeby lub nie zgadzali się z zarzutami przeciwników Burmistrza.

Niech każdy decyduje za siebie, rozumiem Twoje wywody i gorycz, ale właśnie demokrację mamy a ona to nie tylko wybory a również wolność decyzji, sposobu bycia.

Ci, którzy nie zgadzają się z jego polityką poszli zagłosować bo mieli w tym interes, niestety było ich zbyt mało, stąd teraz złość, że zwolennicy nie pomogli przy frekwencji.

Dajcie spokój, proszę Was :)


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.1.2013 17:42 

Dołączenie: 30.10.2006 15:05
Posty: 1843
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 82
Bulwers masz rację. W pełni zgadzam się z Tobą. Przeciwnicy burmistrza ponieśli porażkę, ponad 84% mieszkańców miało gdzieś ich argumenty. Teraz różnymi głupimi wymówkami starają się usprawiedliwiać i upokorzyć znaczącą większą część społeczeństwa.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.1.2013 18:23 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Lucas - myślę że źle interpretujesz obecne referendum. Nie wiem dlaczego do 84 % mieszkańców zaliczasz wszystkich jako zwolenników obecnego burmistrza. Są też tam pewnie i zwolennicy komitetu referendalnego. Są chorzy, są ci co pracują za granicą, są nawet ci co nie wiedzieli o niczym, są ci co się bali, są ci co to olewają czyli także zwolennicy jak i przeciwnicy. A ty wrzuciłeś wszystkich do jednego wora.
Kim ty u licha jesteś, że tak wszystkich od razu oceniłeś i zaszufladkowałeś? ;)

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.1.2013 20:04 
Tak Krzysio, do tego trzeba uwzględnić (o ile komuś zależy na rzetlnej analizie, a nie politycznych manipulacjach), że frerkwencja rzadko przekracza 50%, bo połowa nie jest zainteresowana z różnych powodów wyborami.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.1.2013 20:24 

Dołączenie: 1.6.2012 13:30
Posty: 28
Pochwały: 4
ponad 95% z 4500 oddanych głosów to głosy przeciwników burmistrzana tylko 165 to te oddane przez jego zwolenników. Niezależnie od rezultatu referendum nasza lokalna społeczność wystawiła panu Szczurkowi ocenę bardzo negatywną, która pozwala ocenić szansę wyboru na kolejną kadencję.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.1.2013 22:26 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
W wyborach na burmistrza w 2010 roku głosowało niecałe 9 tysięcy osób, co oznaczało frekwencję 31%. Więc lucas trochę się zagalopował w swojej apologii burmistrza...
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/120 ... tml#tabs-7

_________________
Sejm jest odbiciem naszego społeczeństwa, dlatego znaleźli w nim swoje miejsce ludzie głupi.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 31.1.2013 10:41 

Dołączenie: 8.6.2008 8:48
Posty: 88
Pochwały: 10
Mikołaj Rey napisał(a):
W podnoszonej prze niektórych kwestii satyrycznego rysunku Sąd nie dopatrzył się nic niestosownego i nie zakazał publikacji tych materiałów, o co wnioskował p. Szczurek


A jednak to nie koniec sprawy (Cytuję za innym portalem):
"Burmistrz jednak złożył zażalenie i okazało się, że tym razem sąd apelacyjny przyznał mu rację i częściowo zmienił poprzednie postanowienie (...)".

Cieszę się z takiego wyroku, bo plakat naprawdę był wyjątkowo nietaktowny.

Bardzo jestem ciekawa, jak ze sprawami w prokuraturze, ale po analizie kilku spraw z lat poprzednich (zarówno dot. spraw opisywanych w gazetach, jak i prywatnych), pewnie wszystkie zarzuty zostaną oddalone.....

/admin
Więcej informacji na ten temat - tutaj:
http://www.przelom.pl/przelom-online/84 ... -Szczurka/


Ostatnio edytowany przez Piotrek Tarczyński, 31.1.2013 14:39, edytowano w sumie 1 raz
Zmiana treści na link


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 31.1.2013 11:41 
O, dzięki za info :)

Jak widać, sąd, sądowi nierówny. Szkoda, tylko, że często sądy apelacyjne muszą podważać kompetencje okręgówek i podobnych.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 31.1.2013 14:03 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.11.2010 23:25
Posty: 436
Pochwały: 149
arkac123 napisał(a):
Cytuj:
Chodzi o nawiązanie do nazwiska burmistrza do, jak to określił sąd, zwierzęcia wywołującego powszechnie odrazę.
Cieszę się z takiego wyroku, bo plakat naprawdę był wyjątkowo nietaktowny.


Witam!
Dlaczego większość ludzi, jak myśli o szczurze, widzi od razu zadżumionego szczura wędrownego.
Ta odraza , to pojęcie względne, bo np. zgoła inaczej jest on postrzegany w części Indii czy Chin, gdzie uważa się go za zwierzę inteligentne, przynoszące mieszkańcom szczęście i sukces na niwie zawodowej czy towarzyskiej. W indyjskim Radżastanie znajduje się świątynia bogini Karni Mata, w której żyją święte szczury, objęte opieką i dokarmiane przez pielgrzymów z całego kraju.
Fakt, plakat był wyjątkowo nietaktowny.
Jeżeli wymagamy czegoś od innych, to wymagajmy tego samego najpierw od siebie.
Pozdrawiam.

_________________
Jeśli jest w polityce coś, czym gardzę, to jest to typ węgorza, który jest tak giętki, że najchętniej ugryzłby się we własny ogon.
M. Thatcher


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 31.1.2013 14:14 
Bo u nas szczur jako zwierze jest czymś niepożądanym, dlatego nie ma sensu porównywać innych rejonów świata.

Tak samo można się zastanowić dlaczego jemy krowy skoro gdzie indziej są to zwierzęta święte.
Dlaczego czujemy odrazę do mięsa psów czy kotów skoro w części Azji to przysmak...

Dlatego wielu uznało ten plakat za wysoce niestosowny.
Chwyty są i będą, stosują je wszyscy, ale trzeba znać granicę przyzwoitości.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 31.1.2013 14:19 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.11.2010 23:25
Posty: 436
Pochwały: 149
Bulwers napisał(a):
Bo u nas szczur jako zwierze jest czymś niepożądanym, dlatego nie ma sensu porównywać innych rejonów świata.

Tak samo można się zastanowić dlaczego jemy krowy skoro gdzie indziej są to zwierzęta święte.
Dlaczego czujemy odrazę do mięsa psów czy kotów skoro w części Azji to przysmak...

Dlatego wielu uznało ten plakat za wysoce niestosowny.
Chwyty są i będą, stosują je wszyscy, ale trzeba znać granicę przyzwoitości.


Witam!
Nigdy nie należy uogólniać pewnych stwierdzeń. Co to znaczy u nas? Ja lubię szczury, zatem dla mnie argument sądu był kiepsko dobrany. Prawników powinno być stać na więcej, niekoniecznie na taki slogan :)
Zgadzam się natomiast z koniecznością stosowania granicy przyzwoitości we wszystkim, co robimy.
Pozdrawiam.

_________________
Jeśli jest w polityce coś, czym gardzę, to jest to typ węgorza, który jest tak giętki, że najchętniej ugryzłby się we własny ogon.
M. Thatcher


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 31.1.2013 19:09 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Warto zwrócic uwagę, że Sąd apelacyjny przyznał rację p. Szczurkowi jedynie w tej części pozwu, która dotyczy rysunku a plakacie. Pozostałe zarzuty, jakimi były, jego zdaniem, nieprawdziwe ocny jego kadencji przez inicjatorów referendum, Sąd Apelacyjny również oddalił. Proponuję wziąć pod uwagę całość pisma z sądu, który, nawiasem mówic, nie umożliwił stronie pozwanej zajęcia wobec wniesionej skargi swego stanowiska. Burmistrz wniósł skargę o 12:30, sąd apelacyjny wydał postanowienie o 15:30 tego samego dnia.
Oczywiście, Komitet Inicjatorów Referendum zastosuje się do decyzji Sądu i opublikuje przeprosiny na łamach Przełomu. W odróżnieniu od p. Szczurka, gest przeprosin a także zastosowania się do polecenia Sądu - nas nie przerasta. Osobiście przez wiele lat miałem w domu szczury w klatce - to bardzo sympatyczne, przeinteligentne i mądre zwierzątka. Tak więc jakiekolwiek skojarzenia są nie na miejscu :P

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 31.1.2013 20:03 
U nas (w Polsce, Europie, Rosji) szczur jest szkodnikiem tępionym. Niepożądanym i niebezpiecznym dla życia i zdrowia ludzi.

Tak samo jak wyznawca świętych krów by nas zrugał za to, że je jemy, tak Wietnamczyk by powiedział, że nie wiemy co tracimy bo nie jemy psów. U nich jest tak a u nas tak.

Dlatego takie porównywanie całkowicie różnych kultur nie ma sensu i tylko to chciałem Ci uświadomić.


Mikołaju, szczur hodowlany a szczur kanałowy z plakatu to różnica.
Owszem, ja też hodowałem szczura białego, albinosa, ale to był szczur hodowlany.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 55 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3