Ostatnia wizyta: Obecny czas: 26.4.2024 16:29


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czy warto odwołać burmistrza Trzebini w referendum?
PostWysłany: 23.1.2013 22:40 

Dołączenie: 11.5.2007 18:13
Posty: 660
Pochwały: 86
Jolanto - wszystko bardzo ładnie. Ale sądzę, że rysunek ten to małe piwo. Myślisz, że druga strona używa tylko czystych chwytów i uczciwych zagrań? Nie szukając daleko - wydanie publicznych pieniędzy na chwalenie się w biuletynie to uczciwe zagranie? Taktowne i eleganckie? Plus sądzisz, że osoby władające Trzebinią są takie grzeczne i ułożone? Przejrzyj na oczy...


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy warto odwołać burmistrza Trzebini w referendum?
PostWysłany: 23.1.2013 22:49 
Lepiej późno niż wcale Jolanto ;) Ale chamstwa i pomówień, nieuczciwych gierek ze strony przeciwników burmistrza jest więcej, poczytaj od początku główny temat, wyłapiesz tego sporo ;)

Są górą na portalach ponieważ burmistrz się na nich nie wypowiada i nie ma żadnych szans na obronę, stąd taka łatwość w manipulacji zwykłego zjadacza chleba :)

Kazik o tym śpiewał, ale słów nie przytoczę, wybaczcie bo bym wielu musiał obrazić a Kamil ma odbezpieczony klawisz "Warn" i "Ban" :D
Kto nie lubi Kazika może poczytać "Psychologię tłumu" :)


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Czy warto odwołać burmistrza Trzebini w referendum?
PostWysłany: 24.1.2013 11:48 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Mój Boże, biedny Burmistrz nie ma szans na obronę, jest sam, zaszczuty i zmanipulowany. Czyż nie wypowiada się publicznie w tej sprawie? Kto broni jemu albo jego obrońcom pisać choćby tutaj?
Jak na razie to Burmistrz musi przepraszać za wypowiedziane słowa, a ponieważ nie opublikował przeprosin - właśnie będzie miał kolejną sprawę o nie wykonanie postanowienia sądu.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy warto odwołać burmistrza Trzebini w referendum?
PostWysłany: 24.1.2013 12:03 
Burmistrz jako osoba publiczna nie może/nie powinna się wdawać w przepychanki na forach.

Jak niby sobie to wyobrażasz? Rejestruje się tu i dalej już z górki? On swoje, Ty swoje?
Co po chwili byś mu powiedział? To samo co mnie, że nie masz czasu na głupawe przepychanki bo argumenty się skończą? :)

Pomyśl niekiedy zamiast skupiać się tylko na tym aby wszystko przekręcać na swoją stronę ;)

Dlatego podtrzymuje swoje zdanie, że atakujesz go skacząc z portalu na portal bo dobrze wiesz, że tu nie przyjdzie i to wykorzystujesz.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Czy warto odwołać burmistrza Trzebini w referendum?
PostWysłany: 24.1.2013 14:00 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Bulwersie a czemu nie może zaistnieć na forach? Ministrowie np Sikorski jest podobnież na Twitterze. I jeszcze kilku innych też.
Mielibyśmy wiadomości z pierwszej reki.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy warto odwołać burmistrza Trzebini w referendum?
PostWysłany: 24.1.2013 14:03 
A widziałeś kiedyś Premiera albo Sikorskiego, którzy ze swoimi przeciwnikami z PiSu "tłuką" się na forach aby sobie coś wyperswadować?
Przecież nie jest możliwe aby to się udało bez zadymy ;)

No i kwestia druga, Twittera nie ma sensu porównywać do forum.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Czy warto odwołać burmistrza Trzebini w referendum?
PostWysłany: 24.1.2013 14:30 

Dołączenie: 8.6.2008 8:48
Posty: 88
Pochwały: 10
Bulwers napisał(a):
Burmistrz jako osoba publiczna nie może/nie powinna się wdawać w przepychanki na forach.

Jak niby sobie to wyobrażasz? Rejestruje się tu i dalej już z górki? On swoje, Ty swoje?


IMHO nie o to chodzi. :D

Burmistrz jest po prostu przewidujący :mrgreen:

Zobaczcie, co wyszło z tutejszych przepychanek forumowych - początkowo p. Mikołaja Reya chwalono za kulturę wypowiedzi, wiedzę, podkreślano jego pochodzenie i wrodzony patriotyzm.
A teraz? W miarę zbliżania się do referendum, p. Reyowi puszczają nerwy, zaczyna obrażać wszystkich wokoło, tym samym zraża do siebie, i tym samym do referendum nieprzekonanych.... I o ironio, to p. Rey obecnie wychodzi na aroganta...... No i nawet nie może przypisać winy za taki stan rzeczy burmistrzowi, bo ten przecież siedzi cicho. :mrgreen:

Dodatkowo mam wrażenie, że inicjatorzy referendum nic innego od tygodnia nie robią, tylko szukają, na kogo złożyć pozew lub skargę (ostatnio poszła skarga do kurii na księdza) - i jeszcze się z tym obnoszą. A przecież nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. :evil:

Mikołaj Rey napisał(a):
Tak przy okazji - o poczynaniach ks. Proboszcza z Lgoty, który zachęcał do bojkotu referendum z ambony i odczytał niezwykle rozumną uchwałę rady sołeckiej z Lgoty napisaną pod dyktando p. Ścigaja, wie już Kuria Metropolitalna i niebawem proboszcz zamelduje się na dywaniku u szefa.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy warto odwołać burmistrza Trzebini w referendum?
PostWysłany: 24.1.2013 15:27 

Dołączenie: 10.4.2012 20:58
Posty: 132
Pochwały: 22
Moim zdaniem od nadgorliwosci gojest jest brak reakcji na zło. Przez brak reakcji na poczynania Hitlera doszedł on do władzy.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy warto odwołać burmistrza Trzebini w referendum?
PostWysłany: 24.1.2013 15:34 

Dołączenie: 8.6.2008 8:48
Posty: 88
Pochwały: 10
observator napisał(a):
Moim zdaniem od nadgorliwosci gojest jest brak reakcji na zło. Przez brak reakcji na poczynania Hitlera doszedł on do władzy.


Observatorze, piszę przez pryzmat referendum. Nie uważasz, że donosy, skargi (abstrahując zupełnie od tego, czy są słuszne, czy nie, bo nie o to chodzi) w naszym kraju nie przysporzą popularności (wide: sprawa Sawickiej)?
Skarga na proboszcza i publiczne chwalenie się, że będzie na dywaniku? To przecież polityczne samobójstwo. :mrgreen:


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy warto odwołać burmistrza Trzebini w referendum?
PostWysłany: 24.1.2013 15:47 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Panowie przedmówcy, bardzo proszę, nie mieszajcie wielkiej polityki i ekstremalnych bohaterów historii do naszych lokalnych spraw. Pamiętajcie, że w naszym mieście nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Spory na forum, sprawy sądowe, "puszczające nerwy", wszystko to jest wpisane w scenariusze ludzkich zachowań w takich sytuacjach. Myślę, że nie warto aż tak się "nakręcać".


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy warto odwołać burmistrza Trzebini w referendum?
PostWysłany: 24.1.2013 15:50 

Dołączenie: 10.4.2012 20:58
Posty: 132
Pochwały: 22
Arkac123- burmistrz pozwolił ci nurkowac samodzielnie na Balatonie, wygonil nurka, którego nie lubilas i juz darujesz mu łamanie prawa - nie wykonał polecenia sądu, kłamał na czacie, podpisał dwa wykluczające sie dokumenty itd itp i w ogóle cię to nie razi. Tanio dalas sie kupić i założyć sobie klapki na oczy, wystarczyła z tego co pisałas - jedna czy dwie miłe rozmowy i rozwiazanie sprawy po Twojej myśli. Zrozum tylko jedno - burmistrz miał interes, zeby was miło potraktować - chciał dokopać posejdonowi. Z nieba mu spadliscie.

Rozumiem ze publiczne kłamstwa jak najbardziej przysparzaja popularności i takich ludzi powinnismy bronić?


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy warto odwołać burmistrza Trzebini w referendum?
PostWysłany: 24.1.2013 16:01 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
arkac123, wbrew pozorom moje nerwy są pod kontrolą, choć swoją wypowiedzią zdradzasz, jak bardzo byś chciał by było inaczej. Nie sądzę, byś mógł mi zarzucić czynienie osobistych wycieczek, używanie inwektyw czy podnoszenie glosu (tak w formie pisanej jak i rzeczywistej). To raczej osoby o odmiennych niż moje poglądach czynią dokładnie wszystko, by takiego zachowania się u mnie dopatrzeć.
3/4 ostatnich wypowiedzi paru osób na tym forum dotyczy chwytania mnie za słowa, usiłowania wmówienia mi kłamstwa, chamstwa czy manipulacji. Dziwnym trafem jakoś we własnych wypowiedziach nie dbają o te formy.
Nie ukrywam, że Bulwers trochę mnie wyprowadzil z rownowagi, ale sam stwierdził, że świetnie się przy tym bawi. To ja jednak próbowalem łagodzić spór, choć najwyraźniej brakło mi talentu w tym kierunku.
Nie mam zamiaru ani nikogo obrażać, ani się obrażać. Zwrociłem już uwagę, że właśnie w ostatnim czasie większość rozmów zeszła na tematy poboczne.
Proponuję więc albo dyskutować o konkretach, albo się nie odzywać.
Odnośnie zastrzeżeń do proboszcza Lgoty - jak dla mnie, pomysł mieszania się duchownych do polityki zawsze budził zastrzeżenia. Jeśli w dodatku wykorzystują swoją pozycję i udzielają instrukcji wyborczych, to chyba coś jest nie tak. Zgadzam się z Observator, zło trzeba tępić w zarodku.
To tylko Polska ma tak chorą psychologię społeczną, że jakiekolwiek powiadomienie władz o czyichś niegodziwościach jest źle widziane. Specyfika naszej rodzimej mentalności...
Tak na marginesie, mój list do proboszcza był bardzo grzeczny i uprzejmy, a Kuria otrzymała go do wiadomości, bo uważam że powinna.
Jeszcze raz proszę -starajmy się zachowa spokój i nie podgrzewajmy atmosfery. Piszesz że Inicjatorzy ciągają po sądach - mnie burmistrz też pozwał, niestety sąd nie przyznał mu racji. Działa to w obie strony, jak widzisz

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy warto odwołać burmistrza Trzebini w referendum?
PostWysłany: 24.1.2013 17:01 

Dołączenie: 27.1.2011 10:52
Posty: 382
Pochwały: 19
Myślałem ze agitacja z ambony to historia z lat 90, a to ciągle działa i jest skuteczne.
Przynajmniej w okolicach Trzebini.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy warto odwołać burmistrza Trzebini w referendum?
PostWysłany: 24.1.2013 17:12 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Niestety i to jest bardzo przykre

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy warto odwołać burmistrza Trzebini w referendum?
PostWysłany: 24.1.2013 18:47 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Szkoda, że w referendum nie można odwoływać proboszczów... może wzięli by się za pracę swoją sumiennie. A nie wtrącali do spraw, gdzie widzieć ich nie chcę (sądzę, że nie tylko ja).

_________________
Sejm jest odbiciem naszego społeczeństwa, dlatego znaleźli w nim swoje miejsce ludzie głupi.


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3